fbpx

Nese nuk u fejojsha prinderit ma mernin jeten, ajo martes deshtoje dhe u martova me tjetrin, prinderit e tij e kuptuan qe kam qen e martuar dhe nuk...

Nese nuk u fejojsha prinderit ma mernin jeten, ajo martes deshtoje dhe u martova me tjetrin, prinderit e tij e kuptuan qe kam qen e martuar dhe nuk…


Nese nuk u fejojsha prinderit ma mernin jeten, ajo martes deshtoje dhe u martova me tjetrin, prinderit e tij e kuptuan qe kam qen e martuar dhe nuk…- Un jam 30 vjece tani dua te tregoj historin e jete’s time kur un Isha 20vjece prindit e mir vendisen pa deshiren time me fijuan me nje djal qe ishte 30 qe jetonte ne amerik u fejuam pa deshiren time se ne qoftese un nuk e mirrja me thoshin qe do te marim jeten.U fijova prindrit e mi Ben bufe shum te madhe iku koha I fijuari iku ne amerik edhe nuk me merrte asnjer ne Tel . Erdhi koha me dolen letrat erdhi I fejuari me gjith njerzit e ti per te Marr .Un po beja 1vit e gjysem nuk e kisha par . Prindrit e mi ishin shum te gezuar se un edhe me Ben edhe dasem .U be edhe dasma .Nuk e harroj si sot nuk doja te ikja me ata. Se un nuk ndjeja asgje per ate ikem britem ne amerik aty pasta filloj direct maltretimet nga a ime ofendonte sy te gjithve. Un e kuptova se ai ishte pordorus I d*** .CDO gje ai ne shtepi ikthente prbys edhe prindrit e to I rrifte edhe mua me rrifte CDO dit families nuk I tregojaa gje SE kisha frik se nuk do me besonin kaluam 4muaj.Me vjen nje kushuri me takonte me tha qe Isha e katandisur si Mo’s me keq . Me tha kushuri I’m shikojm ne polic edhe e denocojm por un nuk e bera SE me vinte keq per njerzit e tij sidomos per Ben e tij nuk e bera iki nga amerika vij perseri ne shiperi .Tek famija ime qe me perkrahu po me von MBAs nje viti un u dasurova me dike .per kete nuk doni familja ime un e mora edhe u largov a nga shtepi ika mbase me burrin qe Kam sot me solli ne shtepin e tij familja e burrit nuk dite gje per historin time edhe shkojn ne fshatin tim edhe pyesin qe un Kam qen e martuar me tha vjerra nuk je e mirpritur ketu ne shtepi ton ti fijuan debate u be per mua perseri po kaloja nje tram. Kudo qe Vija edhe ne tualet e kisha vjerren nga mbrapa nuk me linte edhe some le reheat I keroja burrit te Benin cilibrimin por futesh vjerra edhe thoshje kur te vdes un ateher do ta besh. Me keto debate fillova te bija nga pesha prindrive nuk I thosha gje per tre vite me radh ky muhabet me thoshin ik nga shtepia Jon njezti e burrit .E kuptoj edhe burri nuk kishte ca te bente me pas un gels shtatzane edhe nga dhafet e tepra humba kujtesen edhe Isha shtatzane edhe e Kam kaluar ne spital vetem kur Linda I pash ne spital njerzit e burrit erdha ne shtepi tani te them te drejten jam e lumtur me djalin edhe me burrin tim e kuptoj se familja e tij nuk me dote. Kjo esht istorija ime.

';