fbpx
I kam 6 vllezer te cilet na kan maltretuar shum mua dhe motren, kur u martova vjehrra me thoshte "je e shkurter e gjoks nuk ke fare, i ke duart si batista..."

I kam 6 vllezer te cilet na kan maltretuar shum mua dhe motren, kur u martova vjehrra me thoshte “je e shkurter e gjoks nuk ke fare, i ke duart si batista…”


I kam 6 vllezer te cilet na kan maltretuar shum mua dhe motren, kur u martova vjehrra me thoshte “je e shkurter e gjoks nuk ke fare, i ke duart si batista…”- Histori te jetes Anonim ju lutem Allahu ju shperblefte per kete faqe edhe une po tregoj historin time me plot vujtje jam nje vajz 32 vjece e martume me 4ter femi, historia ime eshte kam nje moter edhe 6 vllezer kemi pas nje jete shume te veshtir mami babi punojshin vllezrit ishin moshe me te mdhejn na rrifshin shume na tur turojshin pa mas erdhi dita motra u martu me nje familje shume te varfer se thojshin vllezrit kush te vi me kerku do ta jap nje 20 vjece unartu moter, pas nje viti vdiq babi, pas nje viti qe me vdiq babi u fejova une me nje familje mire nga ekonomia por sme donte vjerra hic, me shante je e shkurter e buzen keshtu gjoks nuk ke fare duart i ke si burr krahat i ke si batista djali im eshte dy metra si pellumb i thoshte shiko nusen i filanit sa e bukur eshte e tjra e tjera u martum na coj jasht shqipris se ajo e bonte ligjin cfar te vesh ku me shku vinte me mua me blejt gjerat e mija per cdo gje u ngrinte heret gjoja qe te grehem edhe une nejse ikem jash edhe i kishte thene te birit mbas 3 muajsh do nisni nje femi edhe e nisem sikur tha ajo nuk ngelesha une kurr mbas nje viti u kthem ne shqipri sa shkum i tha te birit ti do ikesh jasht pra edhe kjo do rrije ktu me mua iku burri im u kthye per 3 muaj burri e fillun gridjet prap pse nuk ngelesha shtatezen me coi tek nje doktor ai i thonte qe ska as nje gje nusja jo asaj nuk kishte burr none me ja mbush mendje ikem prap jasht me burrin mbas nje vit e gjys me vdiq mami shkova ate dit ne varrim me therret vjerra ajde pak ktu shkova edhe me thote he mi aje shtatezen jo i thash akoma djali im thote nuk te mban pa femi nuk isha ne gjendje me i thene as gje nejse sa mbushi mami 5 jav qe kishte vdekur ika te burri mbas nja 3 muaj shko vjerra tek nje doktor me ilace per me ngel une shtatezen mi sjell shkoj une me gjithe burrin tek doktoresha ime qe beja vizita i tregoj per ilacet edhe i thote burrit me as nje lloj vepeimi nuk do ja japesh ilacet shkuam ne shtepi merr vjerra ne tel e i thote t,birit i piu nusja ilacet jo i thote mi pi thote ajo e mos bej mbrapsh u zura me burrin jo pij ejo nuk i pij me ne fund qe u bem lemsh tha mos i pi une i piva pa lejen pastaj u smura qesh tu vdek nga barku me kishin plas vezet ne bark burri fajn ma la prap mua nenes vet as gje off ozot off iku dhe kjo mbas 6 vitesh ngela shtatezen me erdhi ne jete nje vajze per ekonomi isim 0 mbas keter vitesh shkuam me jetu ne vendlindjen tone off o zot nuk u cante me ate vjerr burri me rrifte perj asaj shume prap mbas nje viti jasht ne pushoi vjerra filluan ti ra baderit asaj une isha 30 vjece punoja ku te gjeja ne ara puna me pasterti nuk ka turb atje me ngacmoi nje cun ishte me familje edhe une si budalle tregova vellait sepse i kishte shok ai mire po kam 5 vjet qe sme vlet njeri vella 5 me folin edhe i 6 jo kjo me merzit shume edhe do ta kem gozhde ne zemren time sa te marr frym kjo ishte istoria ime shume e veshtire bej durim vetem pri fmivet iher vllezrit iher vjerra tani vellai tjeter edhe hallet e mija edhe nga ekonomija nuk jam mire por kjo nuk me qeteson shume i lutem te madhit Zot me falni se u zjata shume ju vjerrat ju lutem sa me pak me u perzi tek punet e nusvet vllezrit edhe nusvet ju kisha lut me rrespektu bijat e cdo kend mos ja veni te pabomen as kujt ju uroj me te mirat ne jete inshallah.Shume faleminderit faqja e historit e jetes ju uroj shendet e jete familjerisht inshallah e gjithe t,mirat ne jete.