fbpx

Isha duke falur namazin derisa vetura ma goditi djalin, burri ishte me te dashuren dhe nuk i interesonte asgje, edhe nese nderroj jete jam e qet sepse jam me mbules dhe...

Isha duke falur namazin derisa vetura ma goditi djalin, burri ishte me te dashuren dhe nuk i interesonte asgje, edhe nese nderroj jete jam e qet sepse jam me mbules dhe…


Isha duke falur namazin derisa vetura ma goditi djalin, burri ishte me te dashuren dhe nuk i interesonte asgje, edhe nese nderroj jete jam e qet sepse jam me mbules dhe…- Ju lutem te jet anonim po ju tregoj historin e jets time un jam rrit nje famije e varfer ne ishim 6 fmi tre cuna e tre goca babi mami im nga qe ishim fmi shum punoni te dy per ne ishim pa shpi jetoni me nje barake un isha me e madhja nga fmijet te gjith fmijet shkoni ne shkoll per un e vllerzit e mi e motrat jo nuk kisht mundesi babi im.Un ne moshen 9 vjece shkoj ne xhami a ty me mesuan ca motra myslimane te shkruaj sa do pak e te lexoj ne moshen 10 vjec vendosa shamin per mami babi nuk e di qe un shkoj ne xhami kur vendosa shamin a to u befasuan shuuum ne moshen 14 vjec lus Allahun qe te fale prndit e mi a to ma hoqen shamin arsyja se i thoni mamit qe ke gocen e madhe nuk ta mer kush me shami ne moshen 16 vjec me ufijova me nje cun qe un nuk e doj per babi dont qe un te ik nuse tek a to qe as famije nuk i thu dot 3 muaj un isha e fijuar me a te cuni qe par syve te mi ai ik e takoj ish te dashren e vet mu me la duke prit ne rrug a ty e kuptova se as ai nuk me don mua e as un a te vjerra isht e martuar edhe sa her qe un me famijen tim ikshim ke shpija ktyra vjerra u bont xheloze pse njerku i shte fijurit me respektont shum ne a te ko vjen gjyshi qe ai jenton ne peshkopi e i them gjysh me mer erdh mu jo thot se ti je e fijuar mami im i thot mer te rri nje jav e te vi un ne a te koh isha dopsuar shum vet qaja saher qe un shkoj me flet gjum un vet qaja nje nat me pa gjyshi me pyt bija ime cfar te mundon i thash gjysh un nuk e dua kte fijes ne a te familje ? Ne a te moment gjyshi mer mamin e babin ne telfon e i thon se kjo fijes nuk shkon me se goca nuk e don a te cun kesht qe fijesa u prish un edhe ne shpin tim ktu ne tiran isha shum e lumtur per lumturja nuk me zjati shum me fijun me nje ven tjeter ne durrs un isha 17 vjec i thash mamit qe un nuk dua te fijohem as te martohem prit mami jam e vogel mami me maltretuu shum sa me prplasi koken ne murr me doli shum gjak ne kok ti tha nuk je mo bija im un ashtu qe po caj jo nga dhimja po pse nuk me kuptoni as nje qe un kisha mar shum inat suban Allah me u fiju me nje njer qe nuk di si do isht jeta im un urrita ne fukarrllik per nuk doj pasuni per doj nje famije qe te mdoni e ti doja te isha e lumtur vin shkusi e i thot babit qe ners do vin do shikojn gocen mirse te vini i thot babi im vin e dhe u bo fijes martes me dat 4 qershor isht ditlinja im a te dit dan diten e dasmes time pas tre muash un u bera nuse qaja a te dit pa funt se a ty ku do shkoj nuk isht as pak mir a ty ishin suse shum kto ishin 7 vllezer vet nga nje dhom kishin un diten e djel kur ik ne shpin e burrit vjen vjerra edhe kunat nusja e vellait te burrit edhe motra e burrit me thon hece vellon e lej enet e dasmes isht ora 4 e mazdites sa kisht baruar banketi ishin ber ne shpi kto dasmen un ula koken e i thash po kures suset e tjera po rrini un po laj kazanat e dasmes time ik edhe kjo un deri ne oren 12 te nates nuk kisha te dret me ik me felet gjum se rrite vjeri tu pi un rrija ne kam ke derra kaloj koha burri im nuk esht qe me dont mua thjesh per sy e faqe kisht un e kuptoj qe nuk me don un vet u byllja ne dhomen tim qaja shum deri un pas 6 muaj nuse vazhdun fjal ne shpi vjerra thont cou nuse ne oren 4 te mjesti me fshi veni jasht burri ikt nat me thonte jam ne pun ai nuk punote per ikte ke tjetra ne durres un rrija vet ne dhom sa kisha shum frik dilja 4 te mjesit tu fshi oborin qaj mu dukte si dikus pas mje si hije a ty u smurra shum psove kizi nervore nuk isha ne dije ni me per as nje gje kurr kisht ardhur babi e mami un nuk i kisha njoft fare kisha than ikn nga ktu cfar doni ju me mu un nuk ju njoft a to me kishin cuar ne spitalin e tiranes ke psikjatrija un nuk baj men as gje pas tre javsh isha ber mir e i thon ne telfon babit nga shpitali goca esht me mir kte jav te vini e ta merni vjen babi babi edhe burri ikm nga shipal per ne shpin e burrit del vjera e thon ik nuk te dua me per nuse e cunit tim ty ti je esmur me przen nga shpija ik ne shpin e babit tim a ty u smura me shum nga qe thoj do thon njerzit qe e la burri un u pralizove nje vit vjen burri im e me thot me fal kam ber gabim qe nuk te kam afru nuk te kam respektu per nena ime me thont qe ti falesh ne ne shpin ton nuk te donim ty se nuk e dim cesht namazi edhe un nuk e di pse nuk ta thoj dot babi im me tha bija ime ky esht fati yt mir me boni babi nje dhom a ty se un nuk punoja dot se gjendja im isht shum rrent pas nje vite vjen un isha shtazen linda cuni derko qe jetonim ke shpija babit un e burri im vjen vjerra thot biri im ky nuk esht cuni jot dersa un po i shikoj e i thash boni analizat cunit tim nes nuk esht fmija q gjaku jua ma marni jet tim nes esht fmija jua un as kur ti te bylles syt un nuk te vi me i them vjers ik kaloj edhe kjo gje ik kunati ne xhermani ka nje vit kjo qe ka dodhur tani shpet me thot buri im qe po ik me pun ke vellai im ne gjermani thadh jo ti ne pun je edhe ktu per nuk me digjoj ik me la me tre fmijet ne shpi me qera pas tre muash.Mar kunaten ne telfon i them pse babi i tre fmive te mir nuk po telfon e ka fik ocapin nuk me prgjigjet ai me tha qe vellai im ty nuk te vjen me ate kam martu me kunaten time un qaj me te madhe pseeee ma beni kte gje un kurr nuk gjeta nje dashuri ne kte jet per vec Zotin e tre fmijet e mi pas 5 muash un nuk kisha lek per qeran e shpis ik ke babi me tre fmijet cunit e dyt mi ra makina duk lujtur top mar ne telfon baben e fmive me del nje ze gruje e thot mos e kèrko me se ai esht me mua i them nuk e dua un vet te fol me cuni se grkon shum babin e vet smur isht cuni qant shum dont vet babin e vet.Ma co tha me fot ja cova me fot mer kunat ne telfon nuk me len fjal me te ulta pa mi then vjen burri pas nje jave ne shipri shikon cuni me fasho ne kok me thon mua po ti kush un me gjys zani i thash duke falur namazin qe ti te vje ke fmijet e tu jo per mua per fmijt un nuk du me nuk kam as pak respekt as pak dashurr per kte burr me kam si mendoni ju lutem pa ofendime per sot punoj vet un ai ri shpi pa pun un laj qeran e shpis shpenzimet e shpis ky nuk e vret truni fare per fmijt qe jan ma hager shpi ku ti coj un me par rrogen tim 2 mi lek te vjetra mar ne kte dynja per mu ka qen vet ersir kur nuk kam qen eclumtur as nuk jam.Nuk kam shkoll te shkruj mir po ta din se kto jan fjal nga zemra e lenduar shum qe edhe sot ne kto kjo shikoj fmijt e mi qe vuajn pasojt e prndve pa shpi pa buk pa u vesh ce du un them kte jet me vet se nuk i hi ne hak Zoti se ai me ka dhan jetn e ai ma mar sa per zemren tim a jo ka vdekur me ko me vjen kec qe sot e prjetojn edhe fmijet e mir vujtejet qe kam vujtur un lus Allahun qe nje dit fmjjet e mi te jen te lumtur se un sot vuj nje smundje qe as kush nuk e din po e ndaj me ju kte gje lus Allahun ti le fmijt e lutmtu edhe vetmja gje qe me ben te lumtur esht qe edhe nes un vdes JAM ME MBULES.

';