Nese ndahesh nga un do te mbys ty pastaj veten , Nuk do lejoj asesi te martohesh me dike tjeter dhe...! | Histori Të Jetës

Nese ndahesh nga un do te mbys ty pastaj veten , Nuk do lejoj asesi te martohesh me dike tjeter dhe…!

Nese ndahesh nga un do te mbys ty pastaj veten , Nuk do lejoj asesi te martohesh me dike tjeter dhe – Anonim Pershendetje jam nje vajz 22vjeqare dhe deshta te ndaj me ju shqetsimin tim te marr dhe mendimet tuaja.kur isha me e re u njoftova me nje person permes facebookut ai me ishte vene pas ka kohe por un nuk e kisha verejtur ket gje me pare dhe gjithmon qe kerkonte shkas te me afrohej un e largosha nga vetja ne qdo menyr te mundshme qoft edhe duke e ofenduar me shkruante pandalur fare dhe gjithmon i pergjigjesha negativisht me te keq nje dit rasisht utakuam ne rrug dhe me ndaloii dhe me tha se sdo me merrte koh shum vetem se donte qe une tepakten ti flisja si shoqe dhe pranova thash ne rregull vetem ta hiqja qafe qe mos me shihte dikush qe isha afer tij pastaj filluan te bisedonim ngsnjeher dhe saher qe flisnim me shprehte njdjenjat e tij dhe gjtihmon duke me then se sa me e eger qe behem dhe sa me shum qe munfohem ta largoj ai aq me shum ndjen per mua kisha ren ne hall te madh njedit prap utakuam rasisht dhe ndaloi tme flet dhe me puthi si me nxitin dhe iku mveta e shtangur dhe nuk dija se pse ndodhi kjo ndidhesha fajtore ne vetvete them te drejten .nuk e kuptoja se si lejova te arrija ne kte pik . Pastaj edhe qdo dit me shum me therriste me fliste pandalur nje dit pranova te dilja te pija nje kafe me te por si gjithmon ithash se sdo dilja e vrtme pa nje shoqe me tha mir dolem te pim kafe dhe bisedonim gjera te zakonshme si shoqeri flisnim per gjera te ndryshme atg kertu fillova te flas me te edhe permes telefonit dhe gjithmon duke ithene se nuk dua asgje me tepwr me ty sesa nje shoeri perderisa ndjehem ne menyr te tille tani per tani njedit dolem te vetem tepinim kafe pastaj duke u kthyer me tha se un smund te isha e dikujt tjeter asnjeher pasi qe ai me dashuronte dhe me dwshironte vetem per vete dhe ithash mos e prish diten tash ne fund duke u futur ketyre temave me tha pse qfar ke te besh ske qte besh ske ku te shkosh dhe me at nervozizem ithash do zbres ketu nga vetuara me tha ne rregull zbrit ndali ma hapi deren zbrit dhe zbrita dhe fillova te ec ne kemb qe te gjeja nje taksi ukthye serish tme marri dhe nuk hipa grindeshim .. por kaloi dhe kjo nje dit duke biseduar me te ne telefon vellai im me kishte degjuar dhee mori telefonin te kontrollonte dhw kur i shkroi e pyti se kush eshte pa fije turpi tha se motra jote eshte e dashura ime dhe dua tejwm me te dhe nuk bera ze heshta tanime veqse me njoftuan me te dhe familjen e tij e me te gjith pasi qe ndodhi kjo ne rregull sbera ze vazhdova thash fundja paska qen fati im e shkruar te ndodh keshtu dhe fillova te lidhem me te te njihem me te me familjen e tij me qdo gje por tani sikur ai kishe ituar te drejtat mbi mua nuk mund te them se sme dashuron edi se poo e ddi se ka ndjenja per mua por smund ta kuptoj se qdashuri eshte kjo.un nuk jam e lumtur me te pasi qdo dit jemj ne probleme ne keqkuptime.kur kishim mbremjene vitit fundit me shoqerin erdhi tek familja ime dhe sikur itha peindve se do me lejonte te shkonte pasi qe edinte se jam nje vajz qe sdo beja diqka qe sesht nw rregull dhe thash mevete kjo qe me beson me mjafton ubera gati gjithqka kur arritem tek vendi ku mbahej ahengu metha se skisha pse tehyja pasi qe aty kishte dhe djem thash pse ma bere kte pasi e ke diitur qysh nfillim pse smthe qe tmos behesha gati fare kte e beri vetem te dukej imir para familjes sime thuajse sme pengon te shhhkoj askund por ne vertet te gjith mbanin ahengun brenda eun qendroja jashta dhe degjoja zhurmen e vetures nga jasht pasi qe as sme lejonte te hyja por as tekthehesha ne shtepi nga frika se do me pyesnin prindirt pse snednja ne aheng ne rrgull thash te nesermen mendova gjer e gjat fhe thash e kishte nga xhelozia donte tme mbronte dhe prap pajtova dhe bera si asgje fillova te ndjeja njejt per te te jetoja njejt me te . Ngjarje te njejta mu perseriten shum her por gjithmon igjeja vetes ne koke nje shkas qe te qetsoja veten dhe vazhdoja te ngushlloja veten me diqka.nje dit filloi te kerkonte leje nga pronderit qe tme lejonte te pakten te shkoja tek shtepia tij per te ndjenjur dhe babi si gjithmon tha ne rregull dhe nuk fola asgje shkoja qdo her shkoja rrinja ndodhta dhe ter diten kur kishte musafir kur ishin vetem ne qdo dasme ne qdo aheng familjar ne qdo gje jishte nenen e semur gjithmob qdo dit shkoja ne mengjes qe ti nfihmoja ne gjitha punet madje dhe buk ti beja edhe pse isha aq e re nuk me vinte merzi as asjgje tjeter dhe shkoj qdo her qdo kush nga familja e tij medonte dhe me adhuronte me te madhe por te then te drejten askujt asnjher nuk itregoja asgje per problemet qe kishim gjithmon beja buzqeshjen time paskuse para te gjithve .tani filloi me grindje tjera gjithmon me thoshte se une nuk e dua askend un nuk dua te shkoi tek aii nuk e dua vendin kujeton aii gjithkon grindej me mua duke me then se vetem me zor me merrte tek vendi ku jetonte gjithmon e merrsha me te mir eithosha se idukej ashtuh dhe se nuk ishte ashtuh por duhej te me kuptonte dhe mua pasi qe ndonje her dhe un mund te mos jem ne qejf te jem semur te jem merzitur te kem brenga dhe shqetsime te mia por jo .flisja kot. Kur dilnim me blendte qdo gje qe i vinte ne mend methoshte se me donte shum tthem te drejten nuk e kam pare asnjher duke bere ndonje gje te gabuar por nuk mund ta kuptoj pse sillet si i tillme mua.njeher erdhi ne shtepi dhe ishim vetem un dhe nena dhe erdhi fhe i tha nenes time un dua te dndahem me vajzen tende pasi qe kjo nuk me degjon mua nuk don te vie ne vendin tim dhe me besoni jam ndjer shum keq dhe me vertet mendova qe nga kjo lidhje tashme smbeti asgje dhe nena metha se nesedo vdekjen time ndahu ne rregull perbiva gjitha gjerat bera sikur harrova wdo gje dhe me lot ne sy e me zemer teper te thyer vendosa te shkoj kur shkovaatje ishte dhona plot musafir halla daj teze gjithkush j mundeshem dhe ne gjith dhimbjen dhe merzin time mu desh ta perbija dhe te beja sikur jam shum happy dhe at nat qendrova atje mirpo gjat ter asaj kohe asnjehr nuk kam pasur kontakt me te marrdhenje pasi qe nuk ishin rehat asnjher gjithmon kishim probleme ne mes vete sdesha te kem asgje ne te dhe ithash me arsyetimin sejam shum e re dhe se nje dit kur tbesoj se jam e gatshme do kem diqka me te me tha ne rregull .at nat qendrova dhe po at nat filluam te grindeshim me njeri tjetrin methoshte qdo gje te mundshme dhe vet pastaj ra te flej ndersa une mbeta duke qar dhe i doli gjuni me bertiti duke me then mjaft ne me te qar nuk zgjiddhet asgje dhe dola nga dhoma po qendroja ne korridor duke qar pas dy ose 3 oresh nuk edi sakt se saa doli me mori nga korridori dhe me tha se do flija ne vdin ku e ksiha dhe rash ne vendin por duke qar gjer mengjes pa fjetur fare.ne fillin kisha 68 kile kur ne u njoftuam tani veten se 54 dhe te gjith kush me shihe me thoshte se kam rene shum me falni them te drejten stresi dhe jeta jo e lumtur pot benin kte .. pastaj filluan nje koh te na rregullohen raportet grindeshim ndonje her por per pak gjera te imta jo per shum por gjithmon kthehesha pasi qe kisha filluar ta doja shum dhw te ndjeja per te dhe e dija se dhe ai me donte shum.edhe pse nuk e dija pse i bente ter keto poe gjithmon me thoshte se ibente nga xhelozia .qdoher kur flisnim ne ttelefon grindje me mua ndonjeher edhe me ofendonte me qdo gje duke me then ste dua shko ku te duash baju shko nrrotsome mfalni snshrehje shjm her me ka then dhe se po te isha e mira do beja te pakten diqka me te qesa koh ishim te noftuar .(por jo mardhaniei nuk tsjell lumturin).gjithmon me thoshte se une jam njeri shum i eger njeri nnervoz se askush sdo bente nje jet te lumtur me mua dhe se une e kam prishur dhe jeten e tij gjithmon e duroja me kto ofendime qaja qaja si tregoja askujt dhe prap kthehej me kerkonte fajle me thoshte se me donte dhe se kishte gabuar prap e falja por ne zemer digjesha qdo her e me shum pasi qe kjo perseritej qdo her e me shum dhe un nuk mund te harroja asgje pasi qdo gje regjistrohwj me turin tim.prap vazhdoi ngjashem eerdhei nje dit ne shtepi dhe me tha se dua te ndahem dhe tani me smud te duroja ishte shum e veshtir dhe i tregova vellaut dhe ai itha se donte te ndahje do shkonte dhe sdo me shihte me syt mua pasi qe me mua skishe asgje dhe sdo kishte me kurr.shkoi ne shtepi thuajse u ndam fillova te qaj dde te ndihesha shum keq por kisha tani te vellan pran qe me thoshte se sja blente te pakten kisha dike tme ngushllonte me falni por si shpetova fatit tim prap filloi tme thrriste po at dit duke me then se kishate gabuar se me donte shum dhe se sdo mund te jetonte pa mua filloi te thrriste prinderit e mi ne telefon duke qar duke i lutur qe te ktheehe m por une tanime ngula kemb duke then se sdo beja kurr ket gjee filloi tme dergonte sms tme thoshte se do mbyste veten se do me mbyste mua dhe veten dhe sdo me lejonte asnjeher te jetoja e lumtur me dike tjeter sikur un isha ne gjendje te mendoja dike tjeter ne gjith at dhimbje qe kisha por qesht me e keqja si qdo her ne shtepin e tij si kishte treguatlr askujtse do ndahejj asnjeher e as at dit gjithmon ne famjljen time shqetsonte te gjith ikurse ne familjen e tij qendronin te qet kur thirra eme von babain e tij ti tregoj tha se donte asgje dhetha se nese do pranonim do vinin te flisnin me ne un isha kunder por babi lejoi pasi qe tha se eshte turp nga pronderit e tij de kur erdhwn vellai im ja numroi te gjitha duke ithen se nuk kishe moter per te hedhur ne rrug dhe duke ithen se dinte qdo gje qe nga fillimi pastaj tha se do me mbeshteste mua pavarsisht se qfar do vendososja dhe se vendimi me takonte mua dhe perseri filloi tme luste duke me then se sdo ibente gjrrat e njejta kurr duke me premtuar nje mori gjerash dhe prap ifala dhe ithash se kjo edhete shanca e fundit per te dhe se ne gabimin me te vogel do e nxirrja nga jeta ime miqt e mi ju lutem pa kritika nuk e di nese kam bere gjen e dho jo qe e kam falur apo ndodhta kammmdheune ndonje gabim shpreoj qe kjo falja ime te mos jet gabim qe do me kushtoj ju lutem me ndihmoni pasi qe ende nuk jam vetvetja ende kam mendjen e shperndar mendoni ju se kam bere gjen e duhur apo te gabuar qdo beniit ju sikur te ishit ne vendin tim..Nese ndahesh nga un do te mbys ty pastaj veten , Nuk do lejoj asesi te martohesh me dike tjeter dhe