Burri me trajton si skllave do i jap fund marteses , Perfundoj gjithqka tash me gjithqka ka nje kufi dhe...! | Histori Të Jetës

Burri me trajton si skllave do i jap fund marteses , Perfundoj gjithqka tash me gjithqka ka nje kufi dhe…!

Burri me trajton si skllave do i jap fund marteses , Perfundoj gjithqka tash me gjithqka ka nje kufi dhe – Mirdita un qe po ju shkruaj jam e martuar tani sa po kemi bere Vitin por ma mire te mos ishte bere asnje dite dhe pa permendur vitin,,,Ndoshta dikush do te me kuptoje, Ndoshta dikush eshte si une. …Pa u zgjatur fort po nisi me historine time…Ishte muaji tetor kur ne u njohem permes shoqeris,ne fakt un nuk doja qe te njohesha me kete djale, ndoshta ashtu ma ndjente zemra,Ama shkova pas mendjes dhe jo pas zemres, nejse kaluan ca kohe qe flisnim por s kishte asgjo, pastaj ne u lidhem ai me thoshte e kam per serizisht per koken e motrave,,,un ne fakt pak besoja ne te,,,,Por ne ashtu vazhduam thonim me nj tj ska asgjo ne Bote qe na ndane, por pas pak un mora vesht dicka per te qe do na ndryshonte krejt rrjedhen e jetes tone ,ne ishim shum ndyshe nga njeri tj… Aty sikur humba se e dija mire se familja ime nuk do ta donte kurre kete gje. ..Mendoja qe kurre sdo te jemi bashke, qaja cdo second dhe pse vetem prej nje fiksimi qe nuk kishte vlere per asnjerin,kujtonim se ishte dashuri por ketu doli te ishte vetem nji fiksim I kesaj moshe. ..Pas dhjete muajsh lidhje vendosem te fejoheshim, por ashtu siq ishim ne ishte e pamundur, erdhi fjala qe po me kerkonin doren dhe kta te shpis time u habiten shum nga ky muhabet qe po behej ,te gjithe po dyshonin se mos un kam njohje por un thosha jooo sepse kisha frike se cka do te ndodhte, pastaj cdo gje doli ne shesh cdo gje u vertetua por familja ime nuk donin ta besonin se zemra po iu dhimte shum, pseee me thoshin ….kishe ngel ne dere jooooooooo. …Ama un ne ato momente vetem qaja, por Dashuria e jone apo si ta quajme fiksimi ishin te pastra thjesht shikime I kishim dhene nj tj, asgjo ma shum….nejse u fejuam pas tre muajsh fejes u martuam dhe pse ate martese nuk po e donte askush,,,Ai me tha se nese ne do largoheshim nga ky vend per pak kohe cdo gja do te ndryshonte,Mberrita ne Gjermani por asgjo spo funksiononte mes nesh,,,Vendosem te ktheheshim ne Shqiperi dhe tju thonim se per ne kishte marre fund gjithcka, ,Nje moter e burrit ajo me thoshte per asked mos meno vazhdo jeten tane sepse nuk mund te jetosh gjithmone e lenduar, un me thoshte jam ne krahun tend sepse ti si meriton keta qe po te ndodhin, ti ke luftuar shume qe ta marresh dhe tani askush spo ta di vleren, ,,dhe ai me thoshte smundem me te lendua me …un keshtu jam me thoshte,,,ehhhhh por ne nejtem pak aty dhe u kthyem ne shqipri sepse un isha merzitur per familjen dhe ala pa hyre mbrenda na tha vjehrra qka ju sjedhi aty nisi zhurma ajo vetem fliste un degjoja asnje fjale se nxjerra nga goja,,isha merzitur me jeten doja te vrisja veten vetem se un nuk po duroja me, ,,dhe familjen time nuk doja qe ta merzisja dhe un perpiqesha te duroj, qfare te them u bera dhe skllavja e tyre vetem qe families mos ti nxjerra merzi, sepse ishin njerezit e vetem qe nuk e meritonin…E sot un jam shum larg me burrin tim por ja qe mbaroj Dashuria, ala nuk ia kam thene sepse mora nje vendim ti Jap fund njehere e mire dashuris tone,,,Ska me dashuri mes nesh ai po me keqtrajton sikur te isha skllave smundem me por gjithsesi pres te me jepni ndonje mendim. ….Thjesht anonim Burri me trajton si skllave do i jap fund marteses , Perfundoj gjithqka tash me gjithqka ka nje kufi dhe