Ne diten e fejeses me erdh sms "Urime fejesa dashuria ime, behu e lumtur, se me mua nuk munde te jesh"! | Histori Të Jetës

Urime fejesa

Ne diten e fejeses me erdh sms “Urime fejesa dashuria ime, behu e lumtur, se me mua nuk munde te jesh”!

Ne diten e fejeses me erdh sms “Urime fejesa dashuria ime, behu e lumtur, se me mua nuk munde te jesh”! – Pershendetje histori te jetes.. Do te tregoj historin time. Si femije luanim para mahalles me shok e shoqe,ne mahallen ton erdhi nje djal ,ne shikim te pare thash kur te rritem ai do behet burri im. Luanim bashk per cdo dite deri sa nje dite me kapi doren e me tha. Ti do jesh gruaja ime kur te rritemi, mezi prita diten qe te behem gruaja ti shkollen fillore e mbaruam bashk e shkolla mesme na ndau por dashurin jo asnjeher! Takoheshim rrall por te dashuruar gjithmon saher takoheshim me dhuronte nje perqafim… Deri sa nje dite me than se ai nuk eshte me ne kosove, kishte shkuar te jetoj pergjithmon por shpresat nuk mbaruan kurr e prita se e dija se nje do te kthehet e prita.. Edhe pse nuk kisha as nje kontakt me to e dija se do kthehet, me thonin se eshte fejuar por zemra me thoshte se jo Nje nate me erdhe nfb zemra me dridhej nga gezimi menjeher me shkrujti. Me tregoj qe me don akoma. Edhe filluam nje lidhje te re te lumtur bashk u kthye ne kosov e filluam te mendonim per fejes gjithqka shkonte mire deri sa nena ti hyri ne mes e kundershtoj dashurin ton por nuk u dorzuam luftuam qe ta bejm endrren ton realitet por nuk e arritem, ajo na ndau beri gjithqka qe te na ndaj ,ai me thoshte te ikim vetem ne dy e te jem te lumtur por nuk munda, nuk munda ta le familjen sepse e dija se kurr sdo me falnin, asnjeher me s’do me pranonin ne shtepi, ajo ja arriti ta largoj nga kosova zemra mu duke qe mu nda nuk mund te merja as frym, nuk kishim as kontakt me mungonte ne cdo frym qe mirja. Kaloj kohe familja ime vendosi qe te me fejonte me nje djal qfar te beja? Vendosa te fejohem dhe ndodhi ne u fejuam te dashurit tim mundohesha ti falja dashuri por zemra me qante mundohesha por cfar te beja pas nje kohe ne diten e fejeses me erdhi nje sms: urime fejesa dashuria ime e pare,behu e lumtur realizo endrren tende me ata qe nuk munde te realizosh me mua.. Te dua shpirti im,.. Ndesh me ra qielli mbi koke qava me ore te tera e shikoja ne fotografi e thirrja ne emer. Por vazhdova prap si cdo femer te behem e fort,u martova krijova familje tani kam nje vajze qe ajo eshte jeta imee,por prap ai me mungon cdo here qe qaj tham me veten: a sikur te ishe ktu Pa te as frym nuk mundem te mar ai eshte shpirti im,nuk munda ta beje te lumtur edhe pse me tregojn qe ende seshte martuar dhe qe i mungoj tere kohen pyet per mua si jam? Por si te jam pa te? Do doja ta ktheja kohen vetem edhe 5 min ta kisha afer e ti thoja se Te dua shum X jem!