Koheve te fundit esht ftoh shum lidhja jon,Ai mendon se un bej sikur ai dhe me akuzon per... | Histori Të Jetës

Koheve te fundit esht ftoh shum lidhja jon,Ai mendon se un bej sikur ai dhe me akuzon per…

Koheve te fundit esht ftoh shum lidhja jon,Ai mendon se un bej sikur ai dhe me akuzon per…-Te gjith do te me gjykoni se paske dit qe ka qen dhe prap je feju e je martu me të mirpo une jam rritur ne nje familje te varfer nuk e kisha prindin vella nuk kam pas kam vetem nenen dhe disa motra te cilat jan martuar.U fejuam ky prap i njejti.me maltretim me.ofendime u martum ne fillim mu duk qe ka ndryshu harroj disa gjera dhe ndonjeher kalonim mir.Keshtu erdhi koh qe ai te shkoj ne gurbet dhe skisha deshir hiq sepse e dija qe distanca na sillte vetem probleme dhe me besoni qe me doli ashtu si qe ja kisha friken u shkatërru gjithqka meniher e zura duke hap programa me emra te ndryshem duke i shkruajt gjithkujt.Tash gati po behen 1 vit qe ka shkuar ka ardhur shpesh nga gurbeti dhe u sjell.me.mua si me gru me ka plotesu deshirat ne qdo aspekt mirpo edhe pse nuk ka fakte ai per mue me akuzon pa u ndal ,sepse sigurisht bazohet ne vete masi ai po me ben mua gjithqka pas shpines mendon qe edhe un bej ashtu.Nuk di si te ja bej besomni ne kohet e fundit esht froh shum lidhja jon as nuk me therret as nuk me shkruan dhe kur shkruan me shan me ofendon me akuzon pa fakte mirpo se kuptoj qdo dit me blen diqka atje interesohet per mua te me blej vetur e gjerat qe me nevojiten per te gjitha ai ka interes.Une jetoj vetem me prinderit e tij ketu ne Kosov ndonjher kur nervozohet me thot shko ik nga shtepija ime mirpo nuk kam nga te shkoj me dhimbset nena ime te ja shkaktoj ket dhimbje sepse kam dy vite martes dhe qaj merzitem se pse njerin qe e kam dasht aq shum mi ban gjith kto vuajtje pa pik meshire por nje send nuk po e kuptoj pse nese nuk me ka dasht ka qendru ne nje lidhje aq te gjat me mue,u feju u martu a mund ta bej njeriu pa ndjenja ket gje dhe qendron i martuar me.mue askush nuk esht duke e detyru o Zot me trego qfar te bej me jeten time se jam shum keq besomni o njerz.Kam shum nevoj per keshillat e juve se po ndihem teper keq dhe e di qe keshillat e duhura dhe fjalt e duhura do te me ndihmojn te eci perpara ndoshta do te ma ndryshojn jeten komplet dhe do te jem falenderuese ndaj juve gjat gjith jetes.Kam pa shum histori ndoshta edhe me te renda edhe e kam pa sa shum keshila i keni jap shum po besoj qe edhe mue do te me japni shum keshilla e do te dal nga ky mundim qe ma ka kaplu shpirtin komplet,une jam nje fanse e faqes qe zakonisht mundohna me jap fjal te mira kur ka histori te ndyrhsme edhe un e shfrytezova rastin per me shkrujt se njeri ma let shprehet ketu ne faqe se me kendo tjeter.Bile ketu e kemi anonim e nese fol me dnaj person per historin tone ai ndostha neser ta kthen shpinen edhe ti qkep krejt ato qka ja ke tregu ne bes e kshtu qe ma mir ketu u shpreha me shum shpres qe nashta kam me mar keshilla se jeta keshtu nuk po vazhdohet me torturat e akuzat ndaj meje kur une nuk kam pik faji.