Nana jem ka nderru jete e une nuk kam qen duke fole me te,as ne varrim nuk i kam shku,e kam nje duq ne gjyks me ndjenjen e fajit, | Histori Të Jetës
Nana jem ka nderru jete e une nuk kam qen duke fole me te,as ne varrim nuk i kam shku,e kam nje duq ne gjyks me ndjenjen e fajit,

Nana jem ka nderru jete e une nuk kam qen duke fole me te,as ne varrim nuk i kam shku,e kam nje duq ne gjyks me ndjenjen e fajit,

Nana jem ka nderru jete e une nuk kam qen duke fole me te,as ne varrim nuk i kam shku,e kam nje duq ne gjyks me ndjenjen e fajit…- Nese bon anonim me publiku historin tem te lutem. Jam nje burr 45 vjeqar jetoj ne Basel te Zvicrres dhe jam i martum me 3 femij. Historia jem fillon para 15 vite kur baba me ka nderru jete edhe me la i vetmum. Baben e kam pas hero e kam pas shok e kam pas numer njo se une jam djal hastreti e me baben jom kan shum i limaltretim per gjithqka kam fol me ta per gjithqka jam mundu me i tregu sikur per te mirat ne jete sikur per te kqijat.Kur isha i vogel e bajsha naj sherr kurr nuk me maltretuke veq mbertitke se ju dhimbsha se ma i vogli prej 7 motrave edhe gjithmone mkan rujt kurr ne jete nuk me kan maltretu edhe kurr sem kan bertit qata edhe jom kan shum i afert me baben se mka fol si burr kur jom kan ne fakt femije krejt edhe skom dit mfal shprehje permasen me la mire po qiky u kann baba jem i miri. Diten qe e mora vesh qe baba ka pas sulm ne zemer edhe ka nderru jete gjysa e zemres tem nderroj jete me to at dit ma sisha qaj i njejti ja nisa mu ba agresiv ja nisa mu qart per gjithqka e fajesojsha grun per senet ma te vogla qe ndodhshin ne shpi u qojsha u rroksha me fmi per palidhje u munojsha me bo skena ne shpi qe me hek vemendjen te dhimta e babes tem. Problemi masi qe me vdiq baba u kan per me nda pasunin me motra sepse gojarisht baba ma la mu po dokument ska nenshkru kurgjo qe me dit hisja e kujt o edhe qaty filloj lufta me motra tmija edhe me nane. Nana jem gjithmone i ka perkrah qikat e veta kurr njet nuk mka afru si baba po nese motra tmija mkan bertit najsen ajo dyfish ma ka bo edhe u qu tani i ka desht qikat gjith ma shum se une. Kur erdh koha me nda token e babes nana jau mur anen qikave tha edhe kto kan hise sosht veq e jotja veq pse je djal se edhe kto jon qikat e tij qysh je ti djali tij edhe qaty ma kurr diten tem tmire se pash me to. As nuk i kom fol nanes as motrave sdi sa vjet se ma muren pasunin e babes pasunin qe aj Ma la mu e jo atyne.. prej inatit te madh dhe merzis qe nuk me benen hesap qe isha djal i asaj shpije e me lan me gishta ne goje,kurr ma sju kom fol as nanes as motrave masi qe me vdiq baba kurr ma skom pas kontakt me to se ma muren token ma muren hisen e lan djalin e vetem pa kurgjo edhe pse une jam jasht ne Zvicer kam drejt me pas edhe une diqka te babes edhe nese skom nevoj financiarisht. Kur mu smu nana pas 10 vjete qe me ndrroj jete baba as syt sjom shku me ja lshu masi pi don qikat kaq shume le te kqyrin ato une skom ma nane une meta jetim qat dit qe me nderroj jete baba se une kurr sjom kan i dashtun prej Nanes tem… edhe masi qe shkoj ajo as ne vorrim si kom shku as skom desht me ni per tpame as kurgjo e gjith gruja ma bon o burr je tu hi ngjynah se ska nane qe se don evladin e vet po ti ke gabu qe si ke fol ton kto vite edhe sju ke fol motrave po skisha per qka se as motrat sum dojshin.. spo di e kom ni tull ngjyks edhe mdoket qe diqka kom gabu ama ku spe di a jom hi ngjyna a jo veq aj nalt e din ama spo di a po thuni qe jom gabim qe sju kom