Burrin e kam qu ne spital,une e bera nje te dashur tjeter,po me vjen marre qe jam femer... | Histori Të Jetës
Burrin e kam qu ne spital te psikiatrise,une e bera nje te dashur tjeter,po me vjen marre qe jam femer...

Burrin e kam qu ne spital,une e bera nje te dashur tjeter,po me vjen marre qe jam femer…

Burrin e kam qu ne spital,une e bera nje te dashur tjeter,po me vjen marre qe jam femer…-Jam lexuese e rregullt e ksaj faqje. Dhe me ne fund vendosa te shkruaj edhe une historin time. Dua te mbetem anonime. Jam nje femer e pa mvarur . Ne mosh shum te re e lash vendlindjen e morra rrugen e gurbetit se bashku me bashkotin tim. Pas nje kohe morrem lejeqendrimin gjat asaj kohe kisha dhe tre femij. E kisha nje jet shum te lumtur . Pas 13 vite martes ndodhi ajo qe nuk e kisha prit kurr. Jeta ime lumturija ime u fundos. Burri filloj te ket probleme psiqike. Filluan problemet maltretimet u mundova per nje vit me radh te bej qmos qe mos te shkatrrohet familja po ishte e pa mundur. Aj ra ne spital e une vazhdova jeten me femijt e mi . Tash 20 vite qe jemi te ndar . Une u kujdesa per femijt e mi pas aj nuk ishte ngjendje me te kujdeset per ta. Fal Zotit u rriten u shkolluar e edhe u martun . Jam shum krenare me sukseset e tyre. Edhe vet jam nje femer e ngritur e kam nje profesjon te mir. Te gjitha te mirat i kam Po me ne fund mbeta vetem. Para nje viti takova nje person. Dhe ne fillim dukej shum burr i mir.vendosa tja jap nje shans edhe vehtes edhe atij.edhe aj kishte pas nje martes te deshtuar. Personi jetonte ne kosov kurse un ne diaspor. Kalonin ditet muajt flisnim me or te tera. Erdhi koha e pushimeve. U takuam dhe vendosem ti kalojm pushimet se bashku. Dy ditet e para kaluar shum bukur. Po vreja se aj tipi nuk e perdorke tel. Pash se edhe e kish fik. Une skisha fshehtsi tel im idh i hapur. Fillova te dyshoj se Po fshihej diqka ne tel e ti. Rastsisht morri disa foto dhe tel mbeti hapur. Dhe vendosa ta kontrolloj deri sa aj ishte ne dush. Qte shifje vetem fb femrash e numra fm kishte u habita. Me kit mosh ky njeri kishte kaq shum kontakte. Me gjakftohtsi e ndala vehten si thash azgje. Po u lendova ne shpirt. U kthyem nga pushimet. Qendrova edhe disa dit tek shtepija ime ne kosov dhe u ktheva ne vendin tim. E bera ni fb me nje emer tjeter foto tjera. Dhe fillova ti shkruj . O Zot smujsha tbesoj se aj person si mkish premtu dashuri sinqeritet besnikri . Po vepronte kshtu . Me shkrujti hin te grupi … . Une as qe disha qka esht grupi. Hyna ne ato grupe. Kisha qen tu dek pa dit qka kish nkit bot. Qfar mashkujsh e qfar femrash te degjenerume. Mfalni se ndoshta do marr ndonje kritik nga lexuesit. Po ky esht nje realitet i hidhur. Aq shum pash ne kto grupe sa marre Pom vjen mej than veti femer. Gra te martusra tu merr me burra thuj plaka e gjyshe tuju dergu zemra burrave te martuar. Tuj ftu shoqrin eja te pim kafe . Aq shum kemi arrit poplli jon. Si spo kemi Ku me kalu kohen e lir. . Po merrum me grat e huja e me gjyshet e huja. Ather e kuptova se nga aj ish i dashuri im i kish ba gjith at kolekcjon femrash ne tel e ti, u largova nga grupet e Edhe nga ish i dashuri im . Aq shum u zhgenjeva . Dhe ende spo muj kuptoj . Se aq te smut Jan ba njerzit aq shum kan ndiku rrjetet sociale si nuk jon njerzit me vetvehtja. Kjo esht per mejerim. Tash jetoj e lir qysh kam jetu me par. Jam femer e pa mvarur. Esht nje fjal popullore ma mir hiq se flliqt. Klb mfalni se e zgjata po kjo esht historija ime e vertet qe perfundoj me zhgenjim. Edhe bile bile ish i dashuri im me akuzonte se une jam gjeloze. Jo une nuk isha gjeloze . Po nuk lejoj ne asnje menyr nje njeri te me nenqmoj vleren time. Klb