Gruaja po shkon ne pune me miniq,po kam frik se po me tradheton,njerzit kan fillu te flasin... | Histori Të Jetës
Gruaja po shkon ne pune me miniq,po kam frik se po me tradheton,njerzit kan fillu te flasin...

Gruaja po shkon ne pune me miniq,po kam frik se po me tradheton,njerzit kan fillu te flasin…

Gruaja po shkon ne pune me miniq,po kam frik se po me tradheton,njerzit kan fillu te flasin…-Pershendetje anonim ju lutem jom i ri ne kete faqe edhe deshta me shpreh brengen teme jom nje djal hasreti dhe fillova lidhjen me nje qik  ku  kom kalu 3 vite me nje qike dhe gjate kesaj kohe kemi kalu shume mire dhe vendosemqe lidhjen tone te shperblejna me martes edhe pse une isha vetem 18 vjet ku dhe deshti Zoti te kemi nje qike dhe eshte shume e mire edhe shume e bukur lutem qe mos te mbetet as nje qift pa femije dhe kishum nje jete shume te rehateshme e gjitha familja dhe vendosem nje nate qe edhe gruaja te filloj te punoj per me pas kushtet me te mira ku  te dyte u pajtuam qe te punoj dhe erdhi kohe qe te filloj edhe ajo te punoj se nuk mundem te ja dal se paga ime ishe e vogel dhe te filloj sa me pare ku edhe deshti Zoti hyri ne pune por nje periudhe te shkurte afer dy muaj edhe u ngrit ne pozite dhe tani kane filluar edhe problemet me te ku ka ndryshuar aq shume ku nuk po i intereson asgje vetem te doket bukur ne pune edhe te vishet qysh ka qeff vete deri sa edhe prinderi  kane filluar te me bojne stres se si po sillet dhe qysh po veshet qohet ne 5 sabahit per me u rregullu me shku ne pune e krejt puntort po keshin me ta se po lyhet aq shume si me kane katunare edhe nane po me thot qe nuk ban kshtu me lon me shku po nuk osht ka ngon po do me ma marr ftyren se edhe i bjen me hec kur te vjen prej pune e po nalen kerret ren po tutna mos po me tradheton se eshte shume e bukur  se veshjen qe po e bon ajo po bjen ne sy aq shume saqe po nuk po mundem te besoj qe vajzen e cila eshte nane e femiut time ka filluar te sillet ne kete menyre dhe jom aq i habitur sa nuk po di se qysh te ja boj me ka detyruar qe edhe familjes se gruas te i tregoj per sjelljet e saj qe ka filluar po nuk po ju intereson dhe as nuk po binden qe po vepron ne kete menyre ku edhe kane filluar te me kercenojne se nese ndodh najsen te gjitha fajet i kam une qe gruaja ime po vepron kshtu ku kane filluar edhe fjalet te sillen per te se kishe ka filluar te shitet ku nuk po mundem as te dal nga shpija se kane filluar edhe kojshia te me flasin per sjelljet e saja qe po i ben , nuk po mundem as vet te besoj qe kam ardhur ne kete dite qe te gjithe te flasin per gruan time ku po me detyron qe vajzen te cilen e dua aq shume te mbylli ne dhome dhe mos te le te dal po nga frika qe po me len kom ra ne depresion se po tutem mos po me len e jeta ime nuk ka as nje vlere pa te jom aq shume ne halle saqe nuk po di si te veproj ju kisha lute qe te me jepni sado pak naj keshille se si te veproj me jeten time se kam filluar te i humbas te gjitha enderrat te cilat i kishim bashke me te edhe familjen time e ka kapur stresi se qka do te ndodh me fatin e jetes time se me kane djal hasreti dhe me kane rritur aq mire saqe nuk kam besuar qe vajyes sime te cilen e dua aq shume te vije ne kete gjendje.