Nana e ka tradhtu baben me shokun e tij te ngusht, tani qe jam martu e kam kuptu qe... | Histori Të Jetës

Nana e ka tradhtu baben me shokun e tij te ngusht, tani qe jam martu e kam kuptu qe…

Nana e ka tradhtu baben me shokun e tij te ngusht, tani qe jam martu e kam kuptu qe… – Pershendetje per gjith juve dhe un dua të ndaj nje hall timin me ju,kisha dashur te mar keshilla prej jush rrethe nje problemi qe met vertet me ka ngarkuar tej mase,jam një vajz 24 vjeqe nga Kosova,qe në femijerin time mendoja qe kam familje perfekte por meqe u rritem filluan problemet dhe i kuptonim me shum,nena ime nuk u sillte me babain tim edhe aq mir qdo her bertiste dhe na thoshte neve femijeve qe eka sakrifikuar veten per ne,qe mos ta zgjas me shum ne u rritem jemi 3 vajza te gjitha u martuam dhe me von e kuptuam qe nena jon kishe pas lidhje me nje shok te ngusht te babait ajo qdo her na fajsonte neve vajzave kinse pe akuzojm pa te drejt dhe qdoher na thoshte qe do tju zer haki im mirpo ne shum her e zinim duke derguar sms me at njeriun e poshter se u shit kinse eshte shoku i babit mirepo ja ka ngul thiken ne shpin dhe e ka mashtru nanen tone,ju lutem me tregoni se si te veprojm a e kem mekat qe po e kshillojm te mos vazhdoj ate rrug nuk dim qfar te bejm qdo her ajo ben sikur ne e akuzojm betohet edhe ne kuran mirpo smund ti besojm sepse ka ber gjera te pafalshme e ken zen shum her dhe prap thot sa ashtu qysh po mendoni thot rrena qe jan tpakapshme,un bej namaz 5 kohet mirpo nuk mund te jem rehat as me burr timin sepse jam e ngarkuar tejmase sdim qfar te bejm me dhimbset dhe babai sepse aj asht teper njeri i drejt mirpo ai sdin asgje vetem ne femija e dim edhe pse nuk kemi desht kurr me bo babin mu ndij keq apo pa rehat sepse aj seshte d rejt ne pleqeri me i dhon ankth e merzi babes… ,ju lutem nese mundet dikush te na tregoj nese e kem mekat qe po i flasim sepse ajo qdo her po na mallkon edhe sdegjon fare qfar flasim a do tna zer haki saj apo e kem me drejt mi tregu rrugen e Allahut ta kuptoj gabimin e saj,ju lutem nese din dikush edhe me fe te na e sqaroj nese him ne hak apo qfar te veprojm.