Jam nda nga i dashuri sepse dyshoja qe po me tradhton, whatsapp kurr nuk i ndalonte por aj me thoshte qe ishin vetem... | Histori Të Jetës

Jam nda nga i dashuri sepse dyshoja qe po me tradhton, whatsapp kurr nuk i ndalonte por aj me thoshte qe ishin vetem…

Jam nda nga i dashuri sepse dyshoja qe po me tradhton, whatsapp kurr nuk i ndalonte por aj me thoshte qe ishin vetem… – Pershendetje Histori te jetes! Po ja nis me historin time te shkurter po qe me ka mbetur ne mendje qe sa kohesh sepse kam nevoj te shlirohem diku dhe te qelem se si dhe qfar ndjej! Para pak kohe i bera follow ne instagram nje djali qe e njihja ka shum kohe dhe ai ma pranoi dhe ma kthej dhe ai ne sekont me shkruajti dhe un i ktheva , pasi folem e folem ai filloi te flirtonte me mua ,mua me pelqente por nuk doja te kisha nje lidhje me te pasi ishte shum i bukur dhe mendoja se ka shum femra ,un i thoja te shikojmee njeher pasi dua te te njohh me mireee, nje dite me tha qe nuk vazhdonte dot te fliste me ashtu me mua nese nuk do kishte nje arsye pra ai donte qe un ta pranoja dhe te vazhdonim te flisnim si te dashur. Une i thash jo pasii kisha ato mendimet e mija per te dhe ai u merzit por nuk me tha qe mos te flisnim me perkundrazi aii vazhdoii tme flase dhe me tha qe do jesh e imja nuk do lejoj te lidhesh me asnjee e! Mua me preku ky veprim ato fjale u ndjevaa miree dhe fillova te qeshja pastaj ai me tha: ‘he pra te lutemm dua qe te jemi bashke’ me nje ze rrinqethes i cilime berii qe pas shum mundimi te thoja “PO” ! Dhe keshtu flisnim per cdo dite por nuk takoheshim sepse te dy jemii ne shtete te huaja te ndryshme , por ne benim plane per diten qe do ktheheshim n atdhee qe te dy. Filluan zenkatt nga gjera te vogla dhe pa vlere e pranoj qe isha shum me xheloze se aj dhe nuk duroja dot dicka me te voglen dyshoja gjithmone qe po me tradhtone edhe kur ai me vononte mesazhet dyshoja kur ai zgjohejj vone pasi mendoja ku kishte qene naten e kaluar dhe me ke etjj etjj. shume pytje te kota qe tani kur te mendoj kam gabuar shume qe i kam shtru aq shume presion sepse gjdo gje del ne shesh her do kur. . Pavarsisht se ai me thoshte nuk po te bej gje pasi un po flas gjith diten me ty po te kushtoj gjith kte kohee , un perseri kisha ato dyshimet e mija , u zinim zenken e filloja une un e largoja ai ishte gjithmon i pari qe me shkruantee dhe qe perpiqej te me qetesonte dhe te pajtoheshim. Para dy ditesh un po flisja me te me record voice ne whatsApp dhe degjova qe po i vinin disa mesazhee dhe u merzita dhe i thashe qe nuk doja te kisha tbeja me me te pasi ai flet me tjera dhe te beje ate jete qe i pelqen , edhe une te beja jeten time , ai me tha qe po fliste me shoke por dicka me thoshte se po genjen dh te them te drejten instktii nuk me zhgenjenn asnjehere! I bera bllok e fshiva gjithandej dhe ja ku jemi sottt.. Nuk e di a bera gabim por nuk mundesha ti besojaa isha e bindur per cka mendojaa , dua mendimin tuajj ju lutem nuk kam pasur fakte konkrete qe me ka tradhtu as kurgjo vetem nga mendja ime po veproj edhe pse jam shume tip ves vese dhe paranoiake?!!!