fbpx

Mu kan rrit femijet dhe i kam ne krah tani, nuk e durojn as baben e tyre per mua, me nfund ka kush me mbron prej tij…


Mu kan rrit femijet dhe i kam ne krah tani, nuk e durojn as baben e tyre per mua, me nfund ka kush me mbron prej tij… – Pershendetje po e tregoj edhe un historin time denim apo sakrific. Pershendetje historia ime fillon ne moshen 17 vjeqare ku u njoha me nje dal dhe u dashurova ja fala te gjitha jeten dashurin zemren time u martuam me qoi te katundi u vet ku jetonte me nenen e vet nje jet krejt ndryshe per mu njerzi vendi jetesa gjithqka ndryshe isha e re e dashuruar prandaj asgje nuk me pengojke u pershtata me jetesen e ti mu kujdes per nenen e tij per shtepin nuk shkoj shum koh u bera nene ne mosh 18 edhe pse ishe ende e pa pjekur i dija shumicen e sendev po ashtu mu kujdes per femijet nga burri nuk kisha ndihm e as nga vjehrra sepse ka qen e semur po si i riu qe nuk mendon me shum se qat dit te gjitha i beja balle vetem me qen me burrin qe e doja mirpo nuk ishte e njejta edhe per te sepse ai pinte shume dilke mizika me shok nuk u mer ne neve per kunder pijes se vazhdushme prap shpresoja se do vedisohet nje dit mirpo nuk ndodhi kurr ajo edhe keshtu vitet kalonin e jeta sa vike u beke me e veshtir u ben tre femij vjehrra e paralizume varferija e madhe po ajo qe ma veshtersojke jeten ishte burri qe nga pija e vazhdushme filluan maltretimet ofendimet sharjjet lenja mas dore e familjes nuk dija nga tja mbaja me femijet familja ime nuk me pranojke me femi un nuk doja te ndahesha nga ta u bona kurban i tye i perballoja te gjitha per ta u ben 4 femij vjehrra me vdiq vendosa mu punsu gjeta pun ne nje restorant ne kuzhin edhe pse pa pajtimin e burrit vazhdova punen mu deshke mu qu 5 mi bo bukt me pergadit buken per femijet mi kry punt tani me shku npun se nuk kisha ndihm nga askush po gjendja financiare e rend u dashke me punu per femijet nuk ishte asgje lodhja fizike qka ishte lodhja psiqike un punoja ai pike hargjojke kur visha shpi maltretimi psqik nuk kishte te ndalur ka shum raskte qe kam ikur nga shtepia kam shku te stacioni policor me lajmeru prap skam pas guxim. Kshtu u rriten thmija pak i kom krah te fort si shqiponja me mbrojn tani me nuk kam frig nga ashkush mirpo tani kam nje breg ne shpirt pse skom pas guxim me fol pse a eshte von tani me dal me jetu nje jet te qet e pa maltertime a eshte von tani mi mar femijet e ma dal a eshte von me dal pas 19 vjet martes kjo tani po ma han shpirtin qe nuk di si tja bej te rri me te qe ma ka shkatrru jeten apo te dal…