fbpx

Cdo muaj kam drejt me marr femijen per nje vikend, kur vjen ish Burri me marr me thahet zemra, femija qan edhe thot du me nejt me Mamin…


Cdo muaj kam drejt me marr femijen per nje vikend, kur vjen ish Burri me marr me thahet zemra, femija qan edhe thot du me nejt me Mamin… – Pershendetje morta edhe vllazër dua ta ndaj nje dhimbje që me rrin ne mendje gjdo dite e gjdo nete mua. Jam një nënë e nje femiut i cila po shkatrron gjdo dit e gjdo netë per’t cile po kam mallë e etj per te cile po vuaj që se kam pran vetes femiun tim si të gjithë Nëna. Ha nuk di qka të them e nuk di qka ta pershkruaj që dhimbje që kam në zemren time vetem i madhi Zote ma beson Of nuk si shprena nuk po di nga tja filloj jeta për mua ish kan e trishtuar of bre motra dhe vllezer un kam qen e martum gjashte vite po tani jam nda nga bashkshirti i cile ma kthej shpin per shka fjalve të familjes e për shkak blemevë të familjes së vete i cil ma nxiti jet mua gjethmo degjoj fjal e fjal e me rrek si nje kafshe se jo si nje grue se me kishte dy her me ka dergu në spital të pavetdishme nga maltretimet që ma kan ba e kam duru e duru si gjarpri në guri ashtu se kisha femin me ardhke gjyna nga femi ta lë jetim nuk jam kan një femer e shumtuar të bajn gjethë këtë maltretim në jeten Tim Eh femin Tim si t’lë jetim për shka problem të familjes ti po u lodha u lodha i bera gjasht vjet martes vetem fjal e maltretime e panë edhe familja ime se u lodha atëher familja ime u detyru té me terheqë nga aja shpi tasht jetoj e ndame nga bashkshorti i cili e bër mall femija të mbete jetim pa nënë e mallkoj kët jete që po e jetoj me kam betë femija as të nëna as te baba gjdo muj e marr femin e mbaj disa ditë po kur vjen dita saj për marrë baba vetë femij im me lote në sy e me za tuj kajtë mami të lutem mos me le të shkoj të lutëm se un ty nuk të kam aty e po maltretojn edhe mua mami të lutem mos te shkoj te Babi e un rri e heshtur me lote e me zemer të cuptuar i tham Loqka mamit unë vi të marr përseri shko se babi nuk te lan me ardhë tani mos me shku me qef tina un kur po degjoj vajen e femiut Tim po digjem persegjalli vete tim po e urrej pse e lash femiun tim gjethmon me lotë nuk durova rrhen tej sa ata të ishë knaq me shpirti tim tjë tm’kishin maltretu tej NE dhe t’zi t’me kishen shti nga maltretua unë ma shum nuk po di ka tja mbajë jetes Tim femija ne dhe të zi din më shti se padrejten ma ka ba bashkshorti i kam than nuk me don mos me maltreton mos me maj e Jo sod femi me mbet jetim pa asni arsye e di se kin me than fjal ofendus e di se nuk i beson fjalve qka po shkruaj besomn morta e vllazen edhe pse un disa muj e u ban nje vitë diqka un nuk po mundem të pajtohem me ket jet nuk po mundem pa femiun tim te jetoj. Në gjithate menyra jam mundu per mos mu nda gjith qka kam vepru vetem mos ndan po shkurt e shqip familja ti ma nxit jetn e familja ti e prishen bashkshortin tim nuk u kan keshtu me ka desht mes ni vite martes ja nisen familja vet biri jon pse u martov kosov nuk e gjajshe një grue me letra tna kish sjell par e na kishe qite selamet te gjithe aty fal kan fol familja ti un kam than bashkshorti tim te ndahem skem femi ty familja po kerkojn grue me letra e me pare per ti ngop ket aj me tha rri e qet dotë dal jasht e dot plotsoj deshirn e tyne erdhi koh aj iku si kejte shoktë ne tëzez e mua ne la në shtazan nuk e priti diten qet ket femijun e vete para durve e iku po nuk shkuan dy vit u kthy prap se pa dokumeta ishte e u desht te vi aj nuk deshiron te martohet atje per dokumeta e erdhe pran meje e pran femiut kur erdhi femija dy vite kish ber po familja ja beri tasht femija te qete per te ngren e gruja po ky heshti nuk fol shkun disa muj familja kapen mes veti e na ndajte me nje dhom tim po kur u ban nje jav na bashkun perser eja djali jem se paty skem jete e u bashkum skam muj ti them jo mos u bashko po kam respektu jasht mase ndaj familjen tina edhe pse gjithe ate maltretim ma kan ba ndaj menje po ne shpirt tyn e din ata se ku kan ba djalit vete maxhi e ndajte per tri dite nga un tasht flas me bashkshortin tim vetem ndonje her skam zgjidhej sun po gjen per tu bashkua perseri per hater femis ndoshta pak e kam tepru po jam ne hall e jam tuj vujt per se gjalli per evladi tim po nuk kam mujt jetes ti perballoj me maltreton un po kerkoj nga ju a kam ba gabim se Kam lan femin Tim me mes të rruges a ti kisha perballu maltretimet ende e te isha pran femis e di se femija asht jeta e di se femia nuk me don kur te rritet besomni me lot ne sy po shkruaj ket histori te jetes time e femis tim qe me mungon gjdo dite e gjdo natë e kam malll femijun tim. Ju pershendes te gjithve qe respektoni.

';