Mu bente qefi qe burri smunde te kishte femije, gjeta arsye dhe ika te Baba,i cili nuk me lejoj te futem mbrenda deri sa i tregova per... | Histori Të Jetës
Mu bente qefi qe burri smunde te kishte femije, gjeta arsye dhe ika te Baba,i cili nuk me lejoj te futem mbrenda deri sa i tregova per...

Mu bente qefi qe burri smunde te kishte femije, gjeta arsye dhe ika te Baba,i cili nuk me lejoj te futem mbrenda deri sa i tregova per…

Mu bente qefi qe burri smunde te kishte femije, gjeta arsye dhe ika te Baba,i cili nuk me lejoj te futem mbrenda deri sa i tregova per…-Punoja prej ne moshen 20 vjet pa u nal iq mblidhja para, dhe normal I veja ne bank sepse nuk I dihej jetes, keshtu kurseva shum para , Isha e dashuruar me nje djal por ai shkoj jasht ne gurbet, une ateher Isha 27 vjeqe, familja nuk e dinte por nje dit mora guximin I kallzova babit se e du nje djal por ai per momentin asht jasht shtetit , Babi u nevrikos nuk e di pse aq shum , mtha nuk ke per ta marr kurr, un e deshperuar Isha ne depresjon shum koh ,I them te dashurit kthehu dhe me merr sepse Babi nuk don te jem me Ty, nuk mora nje sms nga ai, e thirrja por nuk e qonte tel sdija cfar beja, pa pritur me vjen nje sms nga I dashuri dhe me thot vazdo jeten sepse un fillova temen, u Bana dhe me keq , nje dit babi sapo u zgjova nga gjumi me tha sot do vin do kerkojn doren tende un refuzova ,por ish e kot, u martova me nje burr I cili jetonte vet me nenen e vet, un nuk e doja po qaja gjdo dit nuk u ndalen lotet , Nena e tij me matretonte si nje roberesh por ai kurr nuk me mbrojti, shikoj nje dit ai pike dhe luante bixhoz kurse un nuk kisha per te ngren, I thash nuk esht mir kjo sepse dhe un jam njeri dua te haj dhe un buk,por ati as qe interesonte, u ben 5 vjet por them e elhamdulilah nuk bam fmi.Sepse ai ska mujt me ba fmi, eh durova shum ka qu dor tek un , nje dit mblodha teshat ika erdha tek Baba nuk me linte me hy, por ja kallzova trupin e nxir me futi mrena, edhe pse kisha pare nuk dojsha rrugve me nejt, Pas ca kohesh me hyri nje djal ne fb biseduam eh mu duk I mir ,u takuam biseduam e krejt, I them babit ka nje djal e kam par asht I mir , nuk donte Babi por kishte te drejt ktu ,kesaj rradhe faji I imi, por ra dakort eh u morem , kalonim mir e te gjitha, nje dit me pyeti me trego sa para ke sepse e di qe ke,thash nuk kam para , por ata kartelat qe I ke per cka te vyn mtha.un I thash kam llogari te hapur thejsht, por nje dit rash ne kurth tregova sa kam, dhe ai mi lypi , ne ato momente e dija se ai donte veq parat e mija, I thash ok nese shtepin tende e ndajm per gjys un do investoj, por Jo tha se na duhet te jetojm, keshtu ai me deshi per para, nje dit Mori rrugen dhe iku un mbeta vet, I bera nje sms nese ti more rrugen tash po marr dhe un rrugen me ik, u Ka kthy me ka maltretu sa nje muj ne spital kam nejt, e Pas spitali kam hik nuk mora tesha asgje vetem mora rrugen dhe jam kthy ne vendlindje , tash jetoj vetem pa njeri , vetem po them a Ka njerz bre sot a