Kunatav ju kom thon Ku*ra nersy te fejuarit tim,dhe i thash cfar burri je ti qe ndegjon motrat tua,krejt kjo ishte per shkak te... | Histori Të Jetës
Kunatav ju kom thon Ku*ra nersy te fejuarit tim,dhe i thash cfar burri je ti qe ndegjon motrat tua,krejt kjo ishte per shkak te...

Kunatav ju kom thon Ku*ra nersy te fejuarit tim,dhe i thash cfar burri je ti qe ndegjon motrat tua,krejt kjo ishte per shkak te…

Kunatav ju kom thon Ku*ra nersy te fejuarit tim,dhe i thash cfar burri je ti qe ndegjon motrat tua,krejt kjo ishte per shkak te…-Pershendetje, shkruaj Nga fb i nje shoqes. Jam ni femer 34 vjeq Nga Prizreni jetoj ne germani dhe kam ni djal 18 vjet. Kur djali ish 6 vjeq Burri vdiq Nga ni semundje. kam vujt shum dhe kam ndjeh mungesen e burrit qdo dit e ma shum .Kam nejt 8 vite Veq me djal se thjesht nuk isha e interesume per as ni lidhje. Djalin shpesh e qoj vizit te familja apo prinderit te burrit dhe ka kontakt te mir me ta. Para 4 vite njoftove ni mashkull ktu ne germani , Ky ish rrit ktu njejt Sikur une me prind. Kish pas lidhje te ndryshme dhe kish bashkjetu me ni shqiptare me vite por ajo do dit para se mi feju me ta ish ndah me arsyre se skish dashuri ma per ta e Ky kish vujt ni koh. Ky jetojke vetum por rrike edhe te prinderit , femi nuk kish. Kur Jemi njoftu i kam tregu punen teme dhe qe kam vujt per vdekjen te burrit dhe akoma vuj kur me kujtohet Veq qe jam mesu me jetu me ket dhimbje qe Ai sesht ne jete ma. I kam tregu Edhe per djalin Qe e kam dhe Qe esht Gjithqka per mu. Mka pranu dhe Mka njoftu me prinderit te vet dhe tri motrat te veta. Une i kam than Une jam kjo Qe jam kam ni femi Qe kujdesem , prinderit te tij mkan than sesht problem per neve Veq me kalu Mir ju . Edhe Une ket fjal e morra Sikur e kuptojn situaten tem e qdo sen do jet mir per mua. Mas ni vite jemi feju e vendosum me bashkjetu e qdo sen ish mir Dej sa kaloj Edhe ni vite tjeter aty u shkaterru qdo sen. Prinderit te burrit kishin shtepin te vet germani edhe kishin ni Vile per pushime . Une me burrin shkojshim vizit me nejt ka ni her , djali sdojke me ardh Edhe nuk e detyrojsha. Ni dite Jemi shku vile per pushime pak Edhe me shkrun djali sms me thot hajde merrum mam se Edhe Une Po du me ardh tash aty Ku je ti . I fejumi kish shku Dej shitore me prinderit te vet ne ato momente Edhe Une shkova vet e morra djalin e erdha ne vile me djal . Kur hyni djali ne shtepi ishin dy motrat te fejumit aty Edhe u zbardhen krejt ne ftyr Mendova Qka i gjet Po nuk i thash gje . I folen djalit Sikur me zorr as ne sy nuk e kan kqyr djalin , masanej erdh i fejumi me prinderit te vet nuk kaloj as dy ore kur djali ish ne oborr me telefon tu nejt. Une e niva motren te fejumit tu i than pse ka ardh djali saj ktu te shtepija Jon a nuk i ka Ai familjen te Babes vet gjyshen e gjyshen ka mujt me shku atje , i fejumi sbajke za hiq mu dok ne ato momente Sikur ni njeri Qe nuk e njof Po heshta thash foli me ta ma vone per ket pun Po nuk shkoj gjat me tha hajde folim dhom tjeter Edhe aty me tha Pse e ke marr djalin ktu te prinderit te mi pa e pyet kerkanin ti, I thash a Hajgare je tu ba ti me mu ti a Qka jan kto fjal, me tha ke ba gabim pa mem pyet mu e pa e pyet kerkanin me marr djalin ktu. I thash Qitash u ba mjaft me fjalt te tua une te niva Qka te tha motra jote e Ti per shkak fjalve te sajna je ka mi thu mua keto fjal . Shkova te dhoma tjeter te motrat e prinderit te tij i thash Qka esht kjo puna e vajzez te juaj Qe i thot te fejumit tem Pse e kam marr djalin tem knej Une. Prinderit te tij as ni fjal nuk e folen e motra e tij ja filloj me tha Po i kam than se djali jot nuk esht djali i Vllaut tem nuk ka Kurgja Qe i lidh me Gjak as me Kurgja tjeter per me ardh knej sishe duft me marr djalin knej ishe duft me lan te familja e Babes dvet , apo te familja jote e jo te na . Kur mi tha ato fjal ne ato momente gjaki me vloj i thash oj Ti zoje Une femin tem per kerkanin ne bote smuj me zhduk e le per ni burre , neser met ndodh ty Sikur mu a Munesh ti me zhduk femin tan i thash me tha kerkush spot thot me zhduk Po ne familje te burrit tjeter se qoj Une. I thash Ti Koke njeri pa ndjenja njezore djali jem su met me ardh te ju se i ka familjart te tjer Po djali jem deshti me ardh per mu me kalu pushimet se bashku me nane dvet , Une Edhe ma heret i kam than djalit me ardh me mu te ju Po ska dasht djali vet e Shiqyr Qe spaska ardh se ju kokit njerz pa ndjenja njerzore e ma i budallakaft i fejumi jem Qe hesht e pajtohet me fjalt te tua kur Ti je shum gabim moj e pa ftyr , vllau jot mka pranu keshtu me femi e Dej sa Ai mka pranu kto fjal per djal Pse e morre knej e anej sishin duft me egzistu . me tha tjetra moter Qe ish aty me ta ni ty shum per djal sKishe lendupu Mas Vllaut tem Po e Kishe rrit djalin pa Burr . I thash oj kudra Une e kom rrit djalin tem pa Burr me shum vite e vazhdoj e rris E per djal tem Une luftoj Dej frymarjen te fundit se esht pjes e jemja e a ka te lidht diqka me Juve a jo sme han hiq mu . I fejumi me tha kujdes mos i thuj kudra motrave te mija . I thash a je ne vedije se qka je ka flet Ti , kto jan ba 2 e Pom sulmojn me fjal e Ti ja man krahin e i mbron qfar dreq Burri je Ti i thash, me tha mbylle At goje se Ti i ke fajet se je arogante e jo motrat te mija . E heka unazen Prej gishtit e ja hedha per ftyre dhe i thash phuuu jazik ju qoft familjerisht se Po doni me lujt me ni nane. Ne ato momente hyni djali jem mrena e vrejta ne sy te tij Qe na ka ni krejta bisedat e shkoj ka kuzhina e kapi ni thi k ne Dore Edhe ja kapi njanen moter prej fyti me Thi k e i tha te fejumit ta baj motren maz akra Nqofse Veq 1 her te shof afer nanes tem e ke humb Nanen tem sot e pergjithmone , i thash djali jem le thiken e shkojna shpi Shiqyr me ngoj e Tash u ba Qe ni vite Qe Jemi te ndare dhe kom ndrru nr e krejta e jam shum e lumtur se bashku me djal por prap shpresoj se ni dite takoj njerin te duhur Qe ma don Edhe djalin e nuk mundohet me ma humb krenarin Sikur nene.