fbpx

Motra e tije eshte shkaketare qe ne jemi prishur me prinderit e burrit, ata tani me thone "Ajo shtriga na mori qunin, ajo e ka fajin qe ben gjithqka per vemendje"...

Motra e tije eshte shkaketare qe ne jemi prishur me prinderit e burrit, ata tani me thone “Ajo shtriga na mori qunin, ajo e ka fajin qe ben gjithqka per vemendje”…


Motra e tije eshte shkaketare qe ne jemi prishur me prinderit e burrit, ata tani me thone “Ajo shtriga na mori qunin, ajo e ka fajin qe ben gjithqka per vemendje”…-Historia ime ka agravuar aq sa ndoshta me nevojitet nje psikolog me teper se komentet e njerezve . Halli dhe problemi me i madh qe ne kemi ne familjen time me bashkeshortin eshte motra e tij . Motra e tij eshte shkaktare qe ne jemi prishur dhe me prinderit e burrit dhe ajo nuk ka me te ndalur . Ka shume histori qe varrit do ja tregoj por me e fundit . Kisha ditelindjen asnje urim por perkundrazi sherr per budallalliqe te kot ,hatermbetje qejfi sikur ne jemi te mberthyer 24 ore ne tel dhe skemi pune te tjera por duhet te rrime pronto kur na telefonojne . Ne jetojme jashte por sherret jane aq te aferta saqe skan me te ndalur . Isha tre here ne spital e shtruar dhe nga ato asnje telefonate asnje ngushellim . Prap une nuk i kam thene asgje as atyre as burrit . Thjesht me ato kam mbajt marredhenie korrekte . Por problemi tyre eshte qe ato me urrejne ,nuk me duan . Problemi i tyre jam une. Me jane dashur 6 vite per ta kuptuar . Une jam e arsimuar ,me nje pozite te mire dhe familjaret e mi me kane mbajtur shume mire madje edhe kur kam qene e martuar kane qene ata qe me kane mbajtur ne shtepi pasi ne nuk kishim mundesi ne fillim te lidhjes tone . Ata kane kontribuar per mua deri ne fund me te gjitha gjerat materiale dhe shpirterore . E kunderta me prinderit e burrit qe sjane kujdesur asnjeher per ne por vetem e kane vene ne dukje qe ne skishim ne fillim dhe smernim dot asnje banese me kredi ne menyre qe te vinin edhe ata se kshu ishte plani . Tani qe ne jemi mire e kemi marre veten tani ata na urrejn . Flasin me kunja cdo dite dhe me e keqja tani qe une jam shtatzane ka plas sherr i madh .Tani une e shoh qe ata jane vertet te acaruar dhe spo e kuptoj ca kane . Zihen me ne na bejn gjyqin ,duan te flasin vetem me cunin e tyre edhe me shajne mua ca sthone per mua dhe kjo gje po me shqeteson . Une jam shtatzane dhe me hipertension vetem nga keto ngjarje . Po cmendem . Keto njerez kane vertete nje problem qe ka dal nga hici.Pyetja qe prej 6 viteve une i bej vetes time . Cfare kane kur nga nje nuse qe sblinte me falni mbathje per vete por i kursente leket per dhurata per ta i bente yzmetin qejfin dhe ta shperblejne ne jete menyre ? Madje te arrijne deri aty sa te thone ajo shtriga qe na mori cunin ne kurbet? Ajo qe na ndau ne ? Ajo e ka fajin ? Ajo la***ja qe e ben cdo gje per vemendje ?Deri kur do i degjoj keto ? Une dhe bashkeshorti jemi vertete te deshperuar dhe spo i gjejm me nje rrugedalje me ta . Tani qe duhet te jemi te qete per bebin ne jemi te detyrar te degjojme gjyqe nga kunata qe ka familjen e vet dhe nga prinderit e burrit qe jetojne ne shtepine e vet dhe e theksoj jane te rinje.Cfare me sugjeroni ju lutem . I mirepres komentet . Anonim te lutem . Faleminderit !

';