fbpx
Ate nate qe u martuam nuk munde te bente mardhenje filloj te qante te thyej gjerat dhe bertiste "eshte qike qojeni te babai se nuk po mundem te kem mardhenje me te"...

Ate nate qe u martuam nuk munde te bente mardhenje filloj te qante te thyej gjerat dhe bertiste “eshte qike qojeni te babai se nuk po mundem te kem mardhenje me te”…


Ate nate qe u martuam nuk munde te bente mardhenje filloj te qante te thyej gjerat dhe bertiste “eshte qike qojeni te babai se nuk po mundem te kem mardhenje me te”…-Pershendetje histori e jetes !Pasi lexova nje histori qe ju publikuat sot mora dhe une guximin qe te shkruaj se dhe une kam nje hisrori te ngjashme si ajo.Mbase nuk eshte mire te publikohen keto gjera private po mbase njerezit ndergjegjesohen dhe nuk durojne keshtu si kam duruar une deri tani.Ndikojne shume gjera tek une ndikoj menyra se si une u rrita ne familje,babai im te gjithe femijet e tij nuk I pergedheli asnjehere ,punonte ne mire u rritem por dashuri nuk na dha asnjehere .N e moshen 19 vjec martoh em deri atehere nuk I isha dorezuar askujt mendoja dhe me ish ngulitur ne mendje qe po mos te shkosh me askend burri do te doje dhe respektoj shume. Por qe naten e pare qe une fjeta me kete njeri ndodhi krejt e kunderta.Ai pa kryer fare mardhenje ngrihet qan thyen gjera dhe thote qe ta degjojne te gjithe cojeni te babaj,ngrihet motra e tij nga gjumi dhe me thot kryhet marrdhenje jo I them,shkon te I vellaj qe po qante dhe I thot shko dhe nje here ,mu duk vetja si nje lope vjen dhe kur shikon qe nuk kryhen dot marrdhenje ngrihet dhe thot eshte vajze isha shume e re dhe perseri kjo qe beri nuk mu duk normale u shokova dhe shperthej ne lot ,shkoj te prinderit dhe u them ai ka probleme mendore un nuk mund ta vazhdoj jeten me nje njeri te till se neser gjerat behen me te veshtira dhe eshte me keq.Isha e vetmja vajze ne familje qe kisha mbaruar nje shkolle,nuk me mbeshteti askush isha e detyruar ti dorezohesha fatit tim me hoqi nga puna.Linda dhe nje femije u kujdesa per te vetem se ai largohej ne emigracjon dhe kur kish festa kthehej,ato dite qe rrinte nuk donte as te dilte as te bente nje muabet as nje gje por vetem acarohej kur si pelqente nje gje djalin se donte sa ish I vogel linda dhe dy femije te tjere un jo se e kisha ber ne plan por kisha frik ne zot ti hekja u kujdesa per femijet 17 vjet vetem .Ky gjithmon mbante nje qendrim ,nuk me mbronte dhe respektonte asnjeher, po thoshja hajt se ky keshtu e ka po te pakten nuk shkon me askend,leket mi linte te kufizuara un edi sa keq I rrita femijet e mi derisa para disa vitesh shkoj ne pune kur ata u rriten pak.Pas kaq shume vitesh kerkon divorcin u acarua se un e ofendova rend ,me shum me lendonte opinjoni I njerezve sepse jetojme ne nje shoqeri paragjykuese.Diten qe jam ndar me shkruan e dashura e tij ne instagram aty e kuptova arsyen qe pse si mirrte femijet kurr me pushime ,por une jam ber me e fort por perseri nuk I kam dhen nje zgjidhje problemit .Une jetoj akoma tek shtepia e tij femijet e vegjel I manipolon,e te gjitha menyrat.Nuk e di pse zoti Me sprovoj Ne kete menyre .Nuk di cfare te bej.Te marr nje shtepi dhe te largohem me femijet nga ky ambjent.Ju falenderoj shume per ju qe do teme jepni nje keshille.Te gjitha keto gjera I kam perje tuar dhe nuk po di cfare te bej.