Motra e ka marr nje djal katolik, kur kam ndegju sa su qmenda, krejt te afermit jemi tuj i bertit e tuj... | Histori Të Jetës
djal katolik

Motra e ka marr nje djal katolik, kur kam ndegju sa su qmenda, krejt te afermit jemi tuj i bertit e tuj…

Motra e ka marr nje djal katolik, kur kam ndegju sa su qmenda, krejt te afermit jemi tuj i bertit e tuj… – Pershendetje. Jam ne nje momente te veshtir me duhet nje keshille prej juve se si te veproj. Motra im e ka marr nje persone te fejes te tjeter katolik dhe kur kam ndegju qe e ka marr po sa su qmenda. Po ashtu te gjith te afermit e mi tuj bertit e tuj than gjithqka per ta dhe familjen ton. Sepse un jam vllau me i madhe ne shtepi e babin nuk e kem vetem nenen. Me u pate mush kryt veq mendime te keqija me kry kete pune mirpo masi eshte nena gjalle eshte sprovu me shum sfida dhe ka pas raste te shumt vdekjes e une si djali saj per hater te saj i heqa mendimet e kqija dhe thash ne rregull sdu me ba sen keq. Ni dit shkova dhe e shikova shtepin se ku ka shku motra dhe ate dit ishin kan dyrt e oborrit qel e pava nga larg ish dobesu ish zbeh ne ftyre dhe mu doke qe nga frika ish zvoglu. Kur erdha i thash nanes du me nreq kete pun sa ma shpejt sepse qishtu qishtu e pava dhe mu dhimet. E tash disa me thojn nreqe punen disa me shajn me thojn ti e ke dit e gjithqka te keqe. Spo di si te veproj. Motrat e mia me ja nis me i prit mixhallaret apo dajt per me ju gjete naj vend me u rahatu ato plaken sa per se kujdesen ata, jan njerz te cilet e dojn vetem interesin. Sidomos mixha i cili thojke fjale te keqija per mu e familjen tem kur jem ndah prej tij para 19 vitev ai ska pas as shpi as sen se vet lypi me short me u ndah edhe i ra qashtu mirpo Babi e shiti token edhe ja maroj shpin e i kem Ndihmu me pare nonstop e me gjera ndryshe e sot mundohet me shtrydh fmijen e vllaut edhe arsyja ma absurde qe me thojke ti kurr sum ki vet sa here i ke nderru kerret mem kallxu qe po du me i ndrru e mu spom terheke fort ajo me Nis sa here i ndrroj kerret veq me Kap tupanin e me ju than pe ndrroje kerrin. E une nuk kam motra me hup per fjale te mixhallarve e dajve persi nxehen ata. Ato per mua jan gjithqka dhe do ta mbroje familjen tem deri piken e fundit sepse gjith kan ba zhurum veq per motra tmia kur jan feju e mixha i dyt e fejoj qiken e vet krejt vllaznit e tij thojshin ja mir ka ba ky qe e ka feju. Motrat e mia gjithmon ju kan ndihmu grave tyne jan shku ju kan fshi shpiat e ju kan rrite fmijen edhe hala fmija tyne ma shum kan qef me nejt te na se sa nshpi tvet se e din qe na sju prishim bajn qka dojn. E knej bajn zhurum ja pse u fejun kto pa na vete neve e jan qasi tipi qe skan qef me na pa tuj perparu veq veten kan qef. Nashta e zgata pak amo jam ne hall ma kan shtu stresin me kesi gjana perhershme. Ju faleminderit. Pres keshilla nga ju lexuese. Postone Anonim.