Kur shkoj te familja veq dy qese me i mar me veti, Vjehrra i thot Burrit "Shikoje qfar ka ne qese se..."! | Histori Të Jetës
dy qese

Kur shkoj te familja veq dy qese me i mar me veti, Vjehrra i thot Burrit “Shikoje qfar ka ne qese se…”!

Kur shkoj te familja veq dy qese me i mar me veti, Vjehrra i thot Burrit “Shikoje qfar ka ne qese se…”! – Pershendetje kisha dasht me mbet anonim. Jam nje vajz nga kosova. Jam martuar dhe jetoj me burrin dhe vajzat ne gjermani kur jam feju burri me ka tregu se nena e tij kish pas ne plan me shku te ndonje hoxhe se osht adet. Vjehrra ka provuar te gjitha menyrat per te me ndar nga burri por nuk ka arrit me duhet te duroj gjithqka nga vjehrra dhe burri per te mos u ndar nga vajzat. Problemi jeme osht familja e burrit me bajn maltretime burri nuk guxon asgje te vendos per neve pa lejen e nanes te vet nuk i interson per femijt e tij e sidomos per mua nuk ka besim te une edhe pse as njeher nuk e kam genjyer. Nese i tham une diqka e vjehrra ime thote jo ai e ndegjon nanen e vet kur une te shkoj te familja jeme Vjehrra me kontrollon kuferin se qfar kam nese marr dy qese edhe kuferin shkon te burri dhe i thot pse nuk e shikon qfar ka ne qese qfar dregon ajo te familja e vet e nese une i harroj nje par qerapa burri me maltreton pse ja ke dhan familjes tane. Qdo gje qe kena ketu ne shtepi ne gurbet na i merr e i qon te familja e vet vetem rrobat e trupit na i len ndonjeher tham jam me fat qe rrobat e tona nuk munden te i veshin familja e tij se edhe keto na i merr. Tani kam dyshime se ne te vertet ka shku vjehrra dikun qe djali saj mos mem dasht as mos mem ngu kurgju qka thom une. Ajo ka deshir qe ky mem ba zullum nonstop mem maltretu mem bertit mos mem lan me dal. As te familja jem kur jom ne kosov nuk mlejon me dal lirshem. Nuk i interesojn as femijet e vet. Ju kisha lut kush din ndonje hoxh apo naj menyr tjeter te me tregoj te me shkrujn se nuk po di qa me ba me është merzit jeta keshtu por nuk kam forc te ndahem nga vajzat. Ju lutem kush din te me tregoj si te veproj si mundem ta bej qe edhe burri im te me doj mua dhe femijet e tij.