Motra e frajerit tem osht e martume me djalin e Axhes t'vet, jam habit kur m'ka tregu tash po tutna qe... | Histori Të Jetës
Motra e frajerit

Motra e frajerit tem osht e martume me djalin e Axhes t’vet, jam habit kur m’ka tregu tash po tutna qe…

Motra e frajerit tem osht e martume me djalin e Axhes t’vet, jam habit kur m’ka tregu tash po tutna qe… – Te lutem postoni anonim. Pershendetje! Jam nje vajz nga Kamenica por jetoj jasht kosoves. E kam 24 vjet dhe qe gati 1 vjet jam ne lidhje me ni djal. E di shum njerz nuk besohen ne dashuri te par ama te une qeshtu ka ndodh. Jam shum lumtur dhe duhum shum edhe pse gjithqka u shku kogja si shum shpejt te dyt kemi vendos me qu lidhjen ton ne nje shkall ma fell. Familja jem ashtu dhe e ati djalit e din qe jem ne lidhje. Qa harrova me permen dhe ky djali jeton ketu ne gjermani ashtu si une bashk me familje. Para do jav aji djali mka propozu per martes dhe une normal kum pranu dhe jam gzu shum. Ne ditet e sotme u ba shum zor me gjet fatin e jetes e me zgjedh personin e jetes te drejt ama une besoj qe kum zgjedh fatin tem. Por une babit tem se kum kallxu hale sepse asht diqka qe se di qysh mi kallxu babit tem. Aji asht shum i zorshum dhe pak i shtir qa kuptohet se gjdo prind besoj asht i shtir nese asht puna rreth fmijes te vet. Para do dit jam dal me motren e ati djalit me pi ni kafe. Dmth me kunaten tem. E kam si moter kuptohum shum mir dhe jem shoqnu fort. Motra e tij asht ma e madhja prej 4 fmije ajo asht e martune dhe ka 2 fmi si drita. Llafi llafi nxjerri qysh u dashuru ne burr te vet e qysh jan martu se jan martu moti. Kur ne llaf me tregoj qe burri sajna asht djali axhit e vet. Ne qato momente se dita qa me than u ngriva. Ajo vazhdoj te foli dhe e pava qe per ta kjo sen asht normale. Tash une qeto sene skum ni kurr. Nashta une jam ne gabim ama ne familjen teme kto skan ndodh kurr edhe une jam msu qe nuk ban me martu me te tvet. Qishtu mka msu familja jem. Kum ni qe ne shtetet te tjera kto sene bahen ama gjith kum menu qe te na shqiptar kjo sasht e lejume. Une ne qato momente jam ngri e skum dit qa me than kshtu u sillsha normale mos mem dyshu ajo kunata najsen. As frajerit tem se kam kallxu se nashta te ata asht normale e me than diqka une po kam frik qe i lendoj diqka. Tash une spo di qa me ba. Familja jem e din qe jam ne lidhje me at djalin dhe e du shum skam qef me prish lidhjen me ta per qat pun. Veq frikona qa thot babi jem frika jem ma e madhe asht qe mthot jo e mshtin mu nda prej ati djalit. A kini ju naj kshill qa me ba a asht kjo sen e lejume e une nashta jam ngabim? Per mu ska problem se une me ta skam lidhje ajo asht motra i frajerit tem por normal qe edhe familja ktu perzihet e qysh jem na shqiptar pa leje te familjes sbajm sen. Me vyn naj kshill qa kishin ba tjer se mos me kallxu kjo pun zbulohet naj dit. Ju pershendes!