Ishte nje besimtar i devotshem por me largoj nga shpia me 2 femi per nje Serbe, djali qan naten kur... | Histori Të Jetës

besimtar

Ishte nje besimtar i devotshem por me largoj nga shpia me 2 femi per nje Serbe, djali qan naten kur…

Ishte nje besimtar i devotshem por me largoj nga shpia me 2 femi per nje Serbe, djali qan naten kur… – Historia ime fillon para 1 viti kur pas nje martese te lumtur qe e kishim u rishfaq ni serbe ne mesin ton saqe ia mori mendjen burrit dhe me la me dy femije. Martesa jon ishte nje martes e shendosh jetonim ne bashkari me prinderit e tij mardheniet tona ishin shum te mira ne shtepi, ndjehesha sikur te isha rritur ne at shtepi un, njerez te mir te dashtun. Tradhtia ne lidhjen ton ishte nje gje e padiskutueshme jo se nuk mund ta bente se kete gje e ben gati secili mashkull, po se Burri im i frigoheshte zinase kishte frig Zotin. Ishte nje besimtar i devotshem i fes islame. I urrente keto gjera si i ri kishte kaluar gjithqka dhe renqitheshte kur kujtonte rinin e tij. E kaluar nje gje qe ne rini i kalon secili mashkull. Nuk di si ndodhi vetem se verejta nje ndryshim tek ai ne fytyr dhe filloj te vonohet ne mbremje duke u arsyetuar qe kam pune kam pune.rRastesisht kapa telefonin e tij ne dor dhe pash qe me tradhtonte me nje femer. Nuk ju besova syve te mi cfar po shoh dhe ne momentin qe i thash si mund te na e besh kete, si ste vjen keq per femijet, ku gabova un qe ti ike te tjetra aj menjeher u terhiq meri femijet dhe ik nuk te dua dhe njekohsisht iku edhe aj nga shtepia vet. Mua me largoj nga shtepia dhe vet jeton me at serbe ne shtepi te saj. U largua per te mos u kthyer me. Ne fillim mendoja se nuk din si te kthehet me gabimin qe beri por me koh kuptova se aj me te vertet filloj te lidhej me te dit e me shum. Sdi jeta ime per nje moment u shendrua ne tmerr nuk don te me shoh as mua, po edhe femijet jo. Me muaj nuk i ka pare dhe as nuk kerkon qe ti shoh, thot se ndjen merzi te madhe po nga neveria qe me ka mua nuk i kerkon. Ka krijuar jet te re me ate dhe don te martohet se presin nje femije tashme. Si mundet nje njeri te transformohet ne diqka totalisht tjeter un ket gje se besoj ende. Besoj ne dashuri qe mund te dashurohet po si mund ti ndryshohet i ter karakteri ket se kam te qarte!! Ndryshoj total ritmin e jetes dhe me mir te themi jeton jeten si ajo la***** serbe. Ne gjerat qe i urrente tash thot se i don, tregohet i lumtur sa qe aq vite sa ka jetuar me mua ka qen sy mbyllur. Eshte lumturi ta lesh gruan dhe femijet, ti lesh dy prinder vetem dhe te nisesh nje jete te re ne moshen 35 vjecare?! Habitem me faktin si me qon te fala permes njerezve qe femijet mund te i mban edhe aj kur femijet e vet nuk kerkon te i shoh, si mendon ti mban. Djalin ne fillim filloj e merte e shetiste dhe e dergonte tek ajo ne shtepi filloj ta mbante edhe naten mirpo djali filloj te trembet tash e sheh crregullimin ton familjar si jemi shperndar gjithandej e ter familja, kercenon prinderit se nese doni un te kthehem do te kthehem me at serben gjoja jam i lumtur. Cfar lumturie esht kjo kur aj lundron me para dhe femijet e tij vuajn per buk dhe per nje loder, cfar lumturie mund te jet kur e len nje femer qe vetem ty te deshti dhe te fali gjithqka qe kishte dhe perfundon tek nje femer qe nje nat pa mashkull ne jeten e vet nuk din qe ka ndenjur. Edhe historin e saj e din kogja mir se kush ishte po ja qe nuk i intereson tashme askush vetem ajo dhe askush tjeter. Deshta te mar nje keshill prej ndonje mashkulli si mundet aq leht nje baba ti shikoj vetem deshirat e veta duke ua shkatruat jeten dy femijeve te pafajshem? Si mundet te jet i lumtur kur djali zgjohet naten dhe qan e qan duke e kerkuar babin? Si mundet nje baba te haj cdo dit ne lloj lloj restaurante ushqim kur nuk din femijet e tij a kan ngren hiq? Si mundet ta prish familjen per nje serbe? Si mund te ma bej kete mua qe un at e kisha bab shok bashkeshort e kisha mur qe mbeshtetesha ne te dhe ndjehesha femra ma e lumtur dhe me e sigurt ne bote i vetmi ai? E di qe nje dit do te pendohet shum mirpo von do te jet teper. Nese ajo do e ndroj fen dhe do behet muslimane e besoj mirpo qe esht serbe dhe te behet shqiptare asnjeher gjakun e serbes e ka. Lutem Zotit qe te ia kthen zemren edhe dinjitetin njerzor si e kishte se un per te ndjej vetem meshir se kam dy femije qe deshtem ose nuk deshtem esht babi i tyre, por edhe dashuria ime e pare!