Nje dit e pyeta kunaten "Çkeni ju me burrin tim qe me ty del kurse per mua nuk ka koh as te flas", por... | Histori Të Jetës

e pyeta kunaten

Nje dit e pyeta kunaten “Çkeni ju me burrin tim qe me ty del kurse per mua nuk ka koh as te flas”, por…

Nje dit e pyeta kunaten “Çkeni ju me burrin tim qe me ty del kurse per mua nuk ka koh as te flas”, por… – Pershendetje. Dua te mbetem anonim. Dua te tregoj nje pjes te jetes time. 4 vite jemi martuar me burr kemi dhe 1 vajz si engjull 2 vjeçe. Ne fillim te marteses gjithçka ishe ne rregull po pastaj filluan familja ta ngacmojn burrin dhe disa her ka tentuar te na ndajn. Hera e fundit kam gjetur disa mesazhe burrit qe ka shkruar me vellain e vet qe te ndahen me mua dhe te shkoj ne gyrbet ku eshte edhe ai. Po per hater te vajzes i mbylla syt dhe vazhdova jeten duke ua falur edhe pse asnjeher nuk kerkuan falje per torturen psiqike qe me kan bere vazhdimisht. Shpesh them se fajet i ka burri sepse ai asnjeher nuk nderhyn bile çdoher per çdo gje mua me ka bere fajtore. Kam dashur shpesh te braktis gjthçka po me dhimsej vajza as nuk mund ta le as nuk mund ta mar. Vellai i burrit e mashtronte shpesh me para dhe burri e mbyllte gojen. Jan te fuqishem ekonomikisht. Kam frig vajzen se nuk dua te ritet ne duart e huaja. Gjithçka eshte perfekt derisa te tjeret nuk na perzihen ne martes po burri eshte shum i lidhur me familjen dhe per ket gje nuk jam kunder. Me vjehrin thuajse jam mir po ua bera qejfin me duan po nuk u shkoj per shtati terbohen. Tani vellai i burrit ia ariti qellimit me ne fund shkoi atje duke me mashtruar se do me mari edhe mua pasi te bej dokumentacionet po tani kan ndryshuar fjalet burri as qe me kerkon edhe kur flasim me ofendon eshte agresiv. Nonstop del me gruan e vellait ndersa per vajzen e vet as qe pyet. Nje dit e pyeta kunaten se çkeni ju me burrin tim qe me ty del kurse per mua nuk ka koh as te flas. Tani burri i saj nonstop me sulmon mua dhe familjen time nenen e kam te semur me vjen keq per te po sdi çte bej. Dua qe ta mbaj familjen po ja qe vellai i burrit me gruan e tij çdoher per çdo gje na sulmojn. Bile edhe ajo shpesh me provokon me dergon foto qe del bashk me burrin tim. Kurse vellai i tij nuk reagon asgje po na sulmon neve. Sdi çte bej betohem se do kisha ikur menjeher them sme duhet nje burr i till po me dhimset shum vajza. Faleminderit shum qe ndajtet koh per historin time doja vetem te qaja nje dert ngase zemren e kam te lenduar.