Mora Vajzen time ne seancen e par gjyqesore, por Zoti me sprovoj tani me nje semundje qe lufta ime do... | Histori Të Jetës
Mora Vajzen

Mora Vajzen time ne seancen e par gjyqesore, por Zoti me sprovoj tani me nje semundje qe lufta ime do…

Mora Vajzen time ne seancen e par gjyqesore, por Zoti me sprovoj tani me nje semundje qe lufta ime do… – Anonim ju lutem Pershendetje per gjith fansat e faqes …..edhe un si gjith njerezit kam nje jet me plot vuajtje dhe dhimbje por gjithnje i jap vetes kurajo te vazhdoj tutje se edhe sprovat vijn nga ALLAHU Jon i madherishem e un jam nje vajz e vetme ne familje ne moshen 15 vjeqare me vdiq babai vazhdova jeten me nenen pak me veshtiresi por arrita ta kryej shkollen fal zotit dhe nenes mbarova farmacin …ne moshen 22 vjeqare u martova normal me njeriun qe zgjodha vet por jo gjithmon njeriu eshte ne te drejte ne zgjedhjen qe ben vet nji vit mendova se jam femra me e lumtur jetoja ne harmoni pas nji viti zoti me dhuroi nje vajz isha shum e lumtur qe zoti ma dhuroi te ndjehen nene kur papritur gjith jeta ime u shenderrua ne ferr burri filloj bixhos te luante vinte naten von atje humbte parat. Ne fillim provova shume tek Ai tentova ta hek ate ves ate shprehi te keqe ne mendjen dhe shpirtin e tij, fillova te flas shume te mirrem me te me shume te shtoj kujdesin time edhe pse me kujdes ndaj familjes dhe ndaj tij isha gjithmon , por unne mendova se mos ka diqka mangu ktu dhe po e shpreh ne ate menyra por nuk ndryshoj asgje fillova ta lus me gjithe shpirtin tim… por gjithqka ishte e kot per te, filloj te behet edhe agresiv, bertiste kur vike ne shtepi zakonihst vike ne ort e vona, fola edhe me familjen e tij por asgje nuk arrita nuk lash asigje pa e provuar me te, filloj te ushtroj edhe maltretime te une dhe te vajza, u desht te jem e perulur e nenqmuar nga burri qe e deshta shume nga babi i fmis tim nga shoku i jetes time qe mendoja gjithe jeten time me te , qe nuk e largova asniher ne mendje nga planet e jetes time, por qkaaa beri Ai per neve , qfare ndertoj Ai qe tkemi ne??? Une fillova te ndjehem keq jo veten psiqikisht por edhe fizikisht ndjehesha gjithmone e lodhur nga tortura psiqike dhe fizike qe kisha nga Ai. Ohhh u lodhaa shume nuk kisha deshiren por as guximin te them se une po ndahem , mendova Nenen time se qysh mrriti me qfar sakrifice e nuk kisha deshir te kete probleme me jeten time sepse i kishte te mjaftueshme ato se si me kishte rritur mua gjithashtu menova Vajzen timee se nuk kisha deshir qe ajo te rritet me prind te ndar, por nuk kisha deshir as te rritet me ni ambient te till te sheh maltretim te vazhdueshme ne shtepi dhe te rritet me nje femiri jo te shendosh, vazhdova e vazhdova…durova e durova…..Porrrr asgjeee nuk ndryshoj asgje nuk u permisua per kundrazi gjithqka vinte te behet keq e me keq pas gjithe atyre marrinave qe i beri te un kerkonte fajin…do te thot prap une isha fajtore pse deshira ime ishte te shpetoj familjen ta rris vajzen e qet dhe pa probleme sepse e disha se si eshte te rritesh pa te dy prinderit sepse une u rrita pa prezencen e Babit tim. Vuajta ni vit dhe vendosa mu nda u largova nga ajo shtepi por me vuajtje te madhe se nuk kisha afer vajzen …kalova nje koh pa vajzen rash ne depresion isha shum keq …ish burri nuk me lejonte ta takoj vajzen si shkak i hakmarrjes pse u ndava nga ai ….dhe nje dit mar forcen dhe bekimin e allahut dhe ngrihen ne kembet e mija dhe fillova luften time per ta mar vajzen ….fillova te punoj shum shpesh mersha kercnime nga ish burri se do ke lendus do bej ashtu kshtu…po ma per mua nuk kishte ndales ne rrugen qe fillova per ta mar vajzen time dhe dashti zoti e mora vajzen ne seancen e par gjyqesore …u gezova pa mas isha nena me e lumtur qe kisha vajzen afer …kur papritur pas nje kohe gezimi me godet nje semundje (kancer ) dhe aq shum kam vuajtur jam ulur por prap jam ngritur per te vazhduar…dhe ju kisha lut te gjith motrat e vellezerit musliman te luten per mua se tash i nenshtrohem operacionit dhe kam ndjenjej se do e perballoj edhe ket semundje sikur gjitha te kqijat tjera ..allahu ju meshirofte te gjithve …nese e zgjata ma boni hallall …