Dua ti kem drejtat e mia, me pas lirin time nuk dua qe t'mi ndalon Burri gjerat, nuk me la te dilja me Djen tim! | Histori Të Jetës

Dua ti kem drejtat e mia, me pas lirin time nuk dua qe t’mi ndalon Burri gjerat, nuk me la te dilja me Djen tim!

Dua ti kem drejtat e mia, me pas lirin time nuk dua qe t’mi ndalon Burri gjerat, nuk me la te dilja me Djen tim! – Ju lutem anonim .. Dua te ndaj Dhe un hallin tim me ju. Kam ca Vite me Nje cun Nga kosova Por un jetoj jasht shtetit. Nuk kemi pas asnjeher Probleme as Nga ana e familjes Por Tani ka fillu me ndryshu karakterin . Kan qen dy vepra qe me bejn te dyshoj. E para ka qen Nje situat e me hershme. Doja me dal me Familjen e dajes me Moter Dhe familjen e Nje Shoqes ne Nje restoran . Prinderit i kisha ne Pun . Para se me ardh Ajo dit i tregova dashnorit i Tash Do dal me dajen Andej kendej Dhe me Tha ai jo nk do dalesh kur i thash Pse me Tha ai se nk me treg me par me le Mua te funditin Dhe nk e njoh dajen … Keshtu Dhe kur ja shpjegova me Thoshte ke te drejt Por ket rradh nk do Shkosh .. Edhe nuk shkova un. Pastaj kishte motra Ditlindjen Dhe Dolem me 3 shoqe . Por Nje goc Nga ato nk e ka qef ai .. Se thot nk ju duket goc e mir Por asnjeher nk i kam treg noj gje Per te .. Dhe plus esht shoqja e Motres , normal qe nk ja ndaloj un shoqen e saj. Un dola per shkak te Motres . Ne Ate mbremje (nuk jemi vonu Shum ) nk me fliste me . Kur shkova Shpi me mori Ne Tel shajti me bertiste Dhe Thoshte duhet tme ndegjosh po deshe po sdeshe e Lejm .. Kur Doja me fol un me jap noj shpjegim nk me lente me fol dhe nk me ndegjonte .. Un Vtm kam cajt Ne Tel .. Pastaj i thash ok mir te kp nk do Ndodh me Dhe i thash do flej .. Kur Tha Pse nk fol i thash skam ca them se nk me Ndegjon Dhe mbaruam biseden .. Pastaj nk kemi fol me .. Do me Mari be Tel me von Dhe nk di ca Ti them .. Keni noj kshill Per Mua ? Ne Mesazhe me Tha me thuaj a do e Lejm ose vazhdojm Dhe i thash do Flsm ne Tel .. Por kur e Pyta un nk e din Pse jam mrz Thoshte jo .. Dmth nk e kp.. Ja Tju them juve . Asnjeher nk Doja Nje mardhenje ne cilen nk pytet femra Dhe thot mashkull keshtu do behet Dhe pik. Ktu Ne Gurbet jemi rrit ndryshe Dua Ti kem drejtat e mia dua me pas lirin time nk Dua qe mi ndalon Burri gkerat se nk jam fm koti un dij ca duhet Dhe ca nk duhet … Ca kishi then ju ? Po e teproj un Apo e kam mir ? Ca Ti them kur do me Merr Ne Tel ..? Ca mi then kur me thot nk Dua te vazhdoj ashtu ? Flm Shum Per mendime …