M'kan kap nemt e Prindve te mi se kam ik prej KS pa pajtimin e tyre, tash ktu i dashuri nuk me... | Histori Të Jetës

nemt e Prindve

M’kan kap nemt e Prindve te mi se kam ik prej KS pa pajtimin e tyre, tash ktu i dashuri nuk me…

M’kan kap nemt e Prindve te mi se kam ik prej KS pa pajtimin e tyre, tash ktu i dashuri nuk me… – Pershendetje shpresoi qe jeni mir desha me nda edhe un historin time me ju ne pika shum te shkurta dhe gjithashtu faleminderit qe po na epni mundsin mu shpreh ktu. Une jam ni vajz nga nje qytet i vogel i ks jom rrit ne nje familje prej 5 antar kushtet nuk kan qen qe i kem pas as keq po as mir nrm ni jet mestare si krejt. Un kom kry shkollen e mesme dhe vetem ni vit kom studjuar dmth nuk e kom vazhdu ma gat per arsyje qe ne fk e njoftova nje djal por ai jetonte ne Evrop kom fol gjdo dit me ta ka ardh shum shpesh ne ks mem pa lidhja jon ecke shum mir por familja jem nuk ishin ne dijeni per kit pun edhe koha mi tregu edhe familjes tem mendova qe ata kan mem perkrah por isha kon gabim krejt familja jem ken kunder ksaj lidhje arsyjet jon kon shum pldh jo larg jo ti ki shanca ma te mira jo kne jo ane ton kohen mkan bo presjon mu nda prej ti amo un apet kom vazhdu se e doisha edhe smenoisha me kon me dikon tjeter edhe pse perveq qe e kom dasht nuk kom bo diqka me ta. Familja jem ja nisen edhe ma zi tum bo presjon ksaj here doishin mem Feju me ni person qe Gruja axhit e kish pas diqka te Familjes un nuk pranova pasi qe un te dashurin tem e doisha me zemer edhe me shpirt pasi qe nuk pranova babi edhe mami mkan maltretu veq pse un nuk pranoisha ,okei kalun do koh un nuk u mirrsha shum me familjen tem arysja ish i dashuri jem vendosa per me u largu prej ks edhe me studju ni vend te evropes. Fatmirsisht edhe ja dola edhe sot jom ktu dhe nrm qe gjdo dit kom kontakte me familjen tem se pa mar parasysh ata un jom Fmija i tyne edhe duhna mi rrespektu po qe 1 vit qe kom ardh ktu ky djali i dashuri jem ka ndryshu komplet nuk sillet me mu mir as kurgjo mka njoftu me familjen e ti amo ata ishin njerz qe veq po folshin mas shpine sidomos nana ti u sillke shum mir kishe amo ajo tkallxoike ne ftyr qe osht diqka tjeter. Un kom ra shum ne hall ai mbon gjdo dit stres per krejt senet mshtin me kajt kaniher po menoi se pernime nemt e prindve te mi mkan kap se nashti ata edhe kan pas te drejt, kom provu ksaj lidhje shum her mi jap Fund po ai spom len mo rahat edhe i kisha lut krejt qikat qe pa mar parasysh qka ndodh Familjen kurr mos ta loin per dikon edhe pse un nuk e kom lon se gjith munona me ju ndimu me ju qu pare e kshtu po badihava ne zmr e kom ni pik qe un ata i kom lendu e ma shum veten. Faleminderit edhe niher kisha pas deshir me mbet anonim!