Mendova se Zoti me kishte pare, por nje dite tha "Kam vendos ti jep nje munsi gruas qe te jete bashke me femijn! | Histori Të Jetës

mundsi

Mendova se Zoti me kishte pare, por nje dite tha “Kam vendos ti jep nje munsi gruas qe te jete bashke me femijn!

Mendova se Zoti me kishte pare, por nje dite tha “Kam vendos ti jep nje mundsi gruas qe te jete bashke me femijn! – Prsh , doja t ndaj me ju historin e jetes sime . Shpresoj te me kuptoni dhe pse justifikim per veten s kam . Jam nje vajz e thjeshte dhe e qete , qe e vogel m ka mungu teper dashuria e familjes , asnjiher nuk m kan dhen as dashuri as perkrahje si cdo fmij tjtr , per ket arsye qe kur km qen 16 vjec km nis pune , dhe keshtu nuk dgjoja mallkime e te bertitura nga nena dhe babi , ndersa paradite shkoja n shkoll me rezultate te mira . Ne perfundim te vitit te pae u lidha me nje djal , ai me donte , u be perkrahje per mua , qdo dit m jepte lumturi , pir nje dit ai u largua per pun . Per nje vit nuk u takuam fare , dhe vereva se ai ndryshoi komplet , behej xheloz , nuk donte te dilja , s m donte me . Dersa nji dit vendosa ti jepja fund pasi un vuaja nga familja e s doja t vuaja dhe nga ai , pasi ai ndjenjat si pati ma si m pare. Ne jet periudh pa dashje civa nje ftes nje djali ne fb . E pranoi dhe me shkruajti , nisem te flisnim dhe shkembyem nr . Me tha se kish nhe femij por ish i nda nga gruja . Dhe i thash ok skgj . Qdo dite lidhja jon u be me e fort takoheshim perdite, dhe ndjenjat per te u ben aq te medha ,mendova se zoti m kish par dhe me dha lumturi por qdo gja u permbys kur nji dit m tha se kish vendos ti jepte nj munci gruas dhe te jetonte bashk ne femijn . Ok i thashe ,e respektova vendimij e tij. Ika qete dhe me syt me lot . Vetm qaja ,ai nuk m foli per nj jav . Pastaj m shkruajti m tha ta takoja dhe e takova . Se di si fola serisht . Dhe akoma i flas , une e dua e ndjej qe ai me do por ndihem e shkaterruar . I them ti japim fund rrim pa folur dhw prap me flet. Po vuaj cdo dite . Po tretem pak nga pak. Kur shof veten ne pasqyre me vjen te vdes . Mallkoj veten . Por cfare te bej. Ndihem ne faj ndaj gruas se tij . I them qe ms ti bertasi por ta doj shum ,mos ta merzisi dhe ai me thot qe ajo nuk merzitet me te ,dua ti largohem perfundimisht por s di se si. Ju lutem me ndihmoni si ta harroj . Me besoni ndihem shume keq . Une nuk jam e keqe , nuk dua ti bej keq kujt . Zoti me falte per ket dashuri . Sikur dikush te me kuptonte , me eshte merzitur jeta . Me ndihmoni cfare te bej