Me vjehrren jemi si shoqe, ma pastron shtepine ne KS, para se me shku Une dhe me thot ti... | Histori Të Jetës

vjehrren

Me vjehrren jemi si shoqe, ma pastron shtepine ne KS, para se me shku Une dhe me thot ti…

Me vjehrren jemi si shoqe, ma pastron shtepine ne KS, para se me shku Une dhe me thot ti… – Pershendetje per te gjith.po shoh se po shkrujn shum per vjerra, edhe une jam e martume tash 3 vite, jetoj ne Deutschland edhe e kam vjerrin e vjerren po e kemi shpin me dy Hymje vjerra e vjerri me kunatin e vogel jetojn une me burrin ne dytin kat po me vjerren jam shum shoqe as nuk um perzihet ne punt e mija me ja pastru shpin shkoj gjdo jav, edhe me thot se nuk ki nevoj me ma pastru se nuk tkem marr sherbtore po rri ti une i kry krejt se edhe fmin e mi i kom lan ul e i kom ba vet po nuk muj me ndejt ashtu si pincess edhe pse qashtu um trajtojn vjerri as ni her nuk me thrret ne emer si e kam po ne emer te djemve se thot te kam si djal, i respektoj um respektojn po nuk um intereson qka ka ba aj nuk i kqyri punt e huja edhe nese me thojn diqka e sho se kan qef met pa mir e ma mir se nuk ka vjeherr se ka qef me pa ren e vet ma keq se tjetren veq mir,und i kom than i pranoj kshillat e juaja und jon rrit ni familje shum te lir nuk kemi pas tradita e ksi sene kerkuj si ka interese per gjithqka vetem nese ty tvym per diqka po ashtu edhe familjen e burrit e kam kur du me shku ne kosov vjerra e thirr pastrusen me shku me ma fshi shpijen per mos me shku une me u lodh atje po me pushu e mu knaq.burri jem nuk ka shkuar ne ks. As nje her prej qe osht me mu tash po shkon as une se kam askend ne kosov por nuk dua ta herrojm vendin ton. burri jem kur jemi njoftu, um ka than nuk vyn me dasht familjen tem pse qka kan familja jote mka than ata jan shum tradita kosoves nuk munesh me kalu ti me ta mir vetem me mu. edhe mu nuk mu dok qaq kur erdha me jetu ktu shum tmir shum mir u sjellshin me mu i thash burrit ti je gabim se familejn i ke te mir nuk jan si e mendon ti filloj te shkonte te prind gjdo dit mas pune filloj te bisedonte me ta si priner vjerri jem thot sa me fat jem kan se tkem ty nuse ne shtepi se edhe djali po na don ma shum. vjerri u rrit ne Deutschland u mundu me msu qka osht mir po kti qka i thojn ata i doket keq vetem kur i tham une e pranon qe osht mir edhe e ban me burrin jam shum e lumtur edhe me familjen e ti burri jem me i than pom dhem kryt aj as nuk flen mir krejt naten rrin tum than at ka kalu a je mir at vyn diqka . burri jem as shqip nuk ka dit me fol tash e fol perfect edhe krejt quditen me ta se thojn kurr ska dasht as nuse me marr prej familjes Kosovaren as me fol shqip edhe une jam Kosovaren po jam rrit me gjermani. faliminderit kush e lexon vetem deshta te ju tham se vetem keq po sho per familje te burrit po banu edhe ju nuse pak te mira se nuk kan pse mos mju dasht se kerkush nuk e merr nusen ne shpi per me prish shpijen e vet po mundohuni me kan mir se kaloni mir babi jem um ka than kur kam ardh ne jetu te burri mos i thuj vjerri ne emer ma po tash bab e ki si mem pas mu mu ngat sem ki ma jem larg 7 or me babin ju pershendes te gjithve me falni nese kom gabu diqka me shkronja se gaboj me shkru kapak hahaha. Ju faleminderit dhe gezohem nese sado pak historia ime ju ndihmon.