Per juve qe po dilni me gra dhe burra te martuar, a mendoni qe femija juaj do te... | Histori Të Jetës

te martuar

Per juve qe po dilni me gra dhe burra te martuar, a mendoni qe femija juaj do te…

Per juve qe po dilni me gra dhe burra te martuar, a mendoni qe femija juaj do te… – Prsh anonym ju lutem! Kam disa fjal per ato qika qe jan dal fare dhe ato gra qe jan te martume dhe jan dal po ashtu fare. Ju qika qe jeni pa martu qka hamom i rrasni hunt te burrat martum dhe ju gra qe jeni te martume qka hamom i rrasni hunt te burrat tj anuk po ju del burri juv spo ju vje marre gjysa prej juve jeni nana qfar kulture qfar msimi po i jepni five te juv mej trg qe skeni as ftyr as fe bravo bree po meritoni ju burra temartum e te fejum anuk po keni marre me i bo kto sene mu kan ta di pse fejoheni ose martoni e krijoni familje anuk ju dhimen fmija te juv me i lan rrugve ose meja rrit ni njeri tj ju qe sun zeni vend me ni gru e ju me ni burr mos u martoni jetoni jetn qashtu qysh jeni msu shkoni budallakija me bo mej mar qaf grat e ndershme dhe burrat e ndershem. Juve femrav ju kisha ngre zhag qe ishtini hunt kamas juve Meshkujve ju kisha denoncu per tan jetn me ni dhom veq 4mure deri sa ekishni dhan frymen efundit pa buk epa uj si qen qati me dhan shpyrt po njerz te poshter jeni bo bre spo keni kurni far ftyre jeni bo rroke njonin mshoj tj aspo ishifni per dit mtradhtoj ekam tradhtu kam fmi pse i merni fmija qaf qka kan faj ata kur sju del nja mos u martoni aman mos u martoni rrini boni ku**allke po fmi mos merni qaf familje mos merni qaf ju krejt qka e lexoni ket porosi diqka nga kto fjal qe ju bien hise ishalla zoti ju bje mend. Qysh smenoni se keni me vd*k nje dite dhe keni me jep llgari para tmadhit Zoti nese ne kete bote nuk ijap llogari dhe nuk te intereson per burrin apo gruan tende, dashje e a dashje do te japesh ne boten tjeter dhe do te numrohen nje nga nje. Nuk po ju dhimbset jeta e fmive te juj qysh kan me jetu nj jete me qfare edukate do ja japesh keto raste nukmund ti japin as dashurin qe i duhet nje femije prej prindit te tij sepse ai prind nuk ka kohe per te tu marr me femijet e tij sepse ka pune me te mencuara dheme mira per tu marr jome femijen e tij jo me te ardhmen e fmis tij, tani jon prish rinia, joo te nderuar nuk po prishen rinia krye nveti po tu i pa prind qka po bojn skaka mu bo ai fmij i mire edhe qai fmij po ndikon edhe ne rethin shoqror se qai po shoqrohet me nje femij ndoshta qe ska probleme te tilla ne familje por do te ndikoj dhe kjo eshte singjir familja- shkolla- nxensi dhe kjo eshte shkaktari. Por ju luten kur te beni familje kur te merrni emrin prind ju lutem beje femiun tend te jete krenar me ty jo te ul koken kur flitet per prindin e tij. Ju faleminderit per kohen dhe mundesin.