Mendoj se i dashuri ka lidhje me ish te dashuren e tij, qe tani eshte e martuar dhe me femij, diqka me flet brenda! | Histori Të Jetës
e martuar

Mendoj se i dashuri ka lidhje me ish te dashuren e tij, qe tani eshte e martuar dhe me femij, diqka me flet brenda!

Mendoj se i dashuri ka lidhje me ish te dashuren e tij, qe tani eshte e martuar dhe me femij, diqka me flet brenda! – Pershendetje per te gjith po shkruaj nga nje shoqe…jam 22 vjeqare. dua te tregoj historin time. isha ne vitin e matures kur u pata dashuru, e kisha shok por me pas filloi nje lidhje. pas 3 muaj lidhje me pajtimin e te dyve ju tregova familjes. ata nuk me mbeshtetnin pasi ky kishte ber shum gabime ne te kaluaren.. por nuk dua ti cek pasi vetem Zoti eshte i pagabueshem. ishte mashkulli im i par qe u dashurova…pas nje kohe familja ime e pan se sa shum duheshim pranuan lidhjen ton.. i njoftuam familjet..isha shum e lumtur.. nuk e pershkruaja dot se sa…. pastaj un vazhdova studimet per art…arti ishte pjesa e shpirtit tim ku shprehja gjdo gje.. Pas ca kohesh kuptova qe motra e te dashurit ishte kunder, u befasova nderkoh ne fytyr na buzqeshte.. shum kena jek ne ket lidhje me kundershtime.. por nuk u dorzuam luftuam te dy bem qe gjithkush te pranon lidhjen ton.dhe gjdoh sakrific pati sukses. thash u ben dy vite elhamdulila pa pengesa, por jo pikerisht ateher u shpalos diqka tjeter…para se me u njoftu me mu personi qe e dua kishte pasur nje lidhje, qe ishin nda.. ajo ish martu.. i ka dy femije elhamdulila Zoti ja ruajt.. un isha e njoftuar dhe me par per ket. u ben ca muaj qe ajo ju lajmrua un isha ne fb te tij po i vjen nje frends ne fb un ja bera bllok i dergova frends nga un. dhe po e pyesja kush je. po i tregoja se un jam gruaja e filanit pasi ne kemi dhe kuror me hoxh. ajo me ofendoj gjithqka..por un jam e shkolluar nuk me takon te ofendoj askend.. pasha zotin aq mir jam shpreh me te.. e kish thirr te dashurin tim i kish tregu nuk e di se ku e mori nr. kur pom thirr ky gjithqka pom thot pa dit sen.. qfar manjake femer o friksu se po shkoj mja prish jeten a najsen gjithka i kish than… e kam deshmitar Zotin se ata fjal nuk jan dal nga un..nuk jam ne nivel aq te ulet.. un kam hulumtu per at femer ja kum gjet gjdo te dhen madje dhe adresen..Pasha zotin o vllazni kqyrni qka merrni mos merrni lavire me ju shkru jaranav e me len femije ne rrug. per hater te femijeve nuk mora as nje hap… njerzit si ju e ndotin ambientin. hmm e kalova dhe ket.. por kam par se gjdoher ne fb ajo i dergon frends.. kur hyne fb te dashurit shikoj te njerzit qe i ka kerkuar ne fb gjdoher e ka kerkuar at… dhe un e drejt qe jam e ftova per kafe te dashurin tim i thash sot do bisedojm per diqka qe nuk u sqarua kurr..i thash per gjithqka… nese vertet e don me shum at se mua shko merre… gjithqka ke hallall nga un… nese ke shpres tek ajo mos e vazhdojm me tutje..te lutem mos te jem un barriera juaj..pergjigjja buzqeshi vetem ty te dua askend tjeter.. por se di o njerz brenda meje diqka me thot se nuk e ndjen at qe dhe un e ndjej… shum e dua me vlerson jasht mase shum… kena ber plan ket vit te martohemi… por kam frik.. nese…nese nje ditt perseri i shkruan ajo e pafytyra..nese ata dy fillojn nje lidhje fshehurazi.. kam frik se at dit nuk do mund ta ndal veten… nuk do i shikoj as femijet qe i ka…. do ja ngushtoj boten… kam shum frik… se nje dit do i humb te gjith te mirat qe i kam ber ne ket dynja per shkak te saj… Nese eshte lexuese e kesaj faqe ajo… i kisha then Allahu te udhezofte…. Sa i mir qe eshte Allahu qe i len me jetu akoma njerzit si ju.. kjo dmth qe ty te don ALLAHU te ka jep nje mundesi shfrytzoje per te mir..Allahu ju ruajt… e ju dhurofte gra te ndershme, dhe burra te ndershem… faleminderit per te gjith komentuesit.. lexues. a ja vlen te heq dor pas gjdo sakrifice qe kam ber per te…. kur fillova nje lidhje me te aj ishte nje person qe bente jet rruge..pinte alkool…por fal Zotit per krah meje..ndryshoi tani fal namaz… A te vazhdoj me te apo te heq dor…. nga aj dhe te vazhdoj master diku larg….!!!