Mos nifsha kun qe u lind nje femer, sepse e di qka do me than me kan femer shum ju kam lut Zotit qe me ma...! | Histori Të Jetës
lut Zotit

Mos nifsha kun qe u lind nje femer, sepse e di qka do me than me kan femer shum ju kam lut Zotit qe me ma…!

Mos nifsha kun qe u lind nje femer, sepse e di qka do me than me kan femer shum ju kam lut Zotit qe me ma…! – Mirbrama lexues… Jam 24 vjeqare… Si fëmij u rrita me nje jet te varfer.. kishmi nje dhom ku vinte arom myku ashtu u rritem me skamje…Thojsha se kur te rritem ndoshta jeta merr kahje te mir. ne vitin e fundit te shkolles mesme u dashurova dhe pse ishte i varfer por nuk e vlersoja pasurin e nje personi sa e vlersoja personalitetin e tij.. Vazhdova studimet.. isha studente e shkelqyer aq shum kam jek me marr at diplom nuk kishmi kushte aq te mira.. Familja ime kan jek per buk veq mu mem shkollu. jam shku me tesha te grisura.. por nuk jam ndjeh keq..nuk di kurr qa o kan dimrit mi pas kembet e terura..pasi i perfundova studimet u fejova me personin qe deshta mendova se kamu kan e lumtur po jo.. i fejumi sa ishte pa pun me vlersonte shum kur i bani kushtet bani kerr pare vazhdimisht me ofendojke me fjal mat ndyra ti je lop dhe kur afrohem ta puthi me shtyn vetem qa i konvenon atij ban… Ja ka nis me fol me femra.. e kam pa me sy bisedat.. ka ba pare ka ba kerr as qe interesoht mem shkru najher a mem thirr per qef veq kur tju qoht me dal..nje dit me tha me caktu daten e marteses i thash un nuk kisha arrit met njoft per 6vite sa kem bashk. kam arrit me kuptu qe sjam kat knaqi shko gjej ma mir.. se dhe mua ma liron rrugn.. Skam ni qe ju thuhet vajzes qe mendon te martohesh ku** isha e para per te dhash gjdo gje per te.. thojsha o rrit jetim nuk ka mujt me pas at dashni qe e kam pas un.. jam mundu shum per to…. Mos nifsha kun qe o lind nje femer sepse e di qka do me than mu kan femer Shum ju kam lut zotit gjdo namaz me ma sjell nje jet te rehatshme.. Nje her pata taku nje grua te vjeter.me kujtohet kur me pat then nese e ke burrin qe te perkrah krejt jeta mar kamet shku e nese burri nuk eshte i pershtatshem 100 diploma po ti marresh nuk do ken efekt… Tan kohen veq qaj jam ba si budalle.. As krah skam me dal me te maltretu mir.. mja kallxu qa do me than me lujt me qiken e dikujt… qfar dashnije kam pas per to po me sjelljet e ti te pahishme mka ftof nga vetja.. Kam mendu mir nese vazhdo kshtu du mja gju unazen nftyr e mi than hup kurr syt mos ti pafsha.. Qka mendoni lexues te dashur a ja vlen mi duru malltretimet e tij.. Faleminderit qe lexuat historin time pres keshillat e juaja!!