Me thot po do te ikesh ik dera e hapur eshte,nuk dua ta prish familjen por dhe keshtu nuk jetohet... | Histori Të Jetës

Me thot po do te ikesh ik dera e hapur eshte,nuk dua ta prish familjen por dhe keshtu nuk jetohet…

Me thot po do te ikesh ik dera e hapur eshte,nuk dua ta prish familjen por dhe keshtu nuk jetohet…-Persh stafi .dua te ndaj dhe une historin time me ju .une jam nje nene e nje vajze 6 muajshe ,jam e martuar qe 2 vite ne fillim cdo gje ishte shm mire ,une jetoj ne greqi ,bashkshorti ime ka disa ane te mire por dhe te keqija .ai ka pasur nje lidhje para meje dhe ka shkuar dhe me femra te tjera kete gje ma ka then vet ,ok ithash nga sot e tuthe nuk dua me nga keto gjera ,por ai te dashuren qe e ka pas ne fillim e mbante shoqe ne fb e kam shoqe me thonte asgje me shum ,por une kete gje nuk e doja dhe e fshiu filloi degjonte keng ndarse mua me duket sikur ajo goca i ka ngel ne zemer dhe mua nuk me do ,ai ka ves dhe bixhozin lunte aq shum sa nuk kisha dhe per te psonisur per shpin dhe buken kishte raste e merte me list per te punuar punon kete gje e ka te mire,une edi 2 vjet coqa lot dhe vuajtje ,keto kohet e fundit e ka len bixhozin nuk luan ne por ka dhe ves lokalin kohen e lire e kalon jasht vien nga puna ndonjehr nuk vien fare ne shtepi kthet ne lokal dhe me vien ne 12 te darkes .punen ele ne 4 dhe me vien 12 .ri shum ore jash dhe ditet qe ka pushim nuk do te dalin me mua .mua ky qendrimi i tepert ne orar te vona me shqetson nuk mundem dot une dyshoj qe ai edhe me tradhton per te kapur nuk kam aritur sepse njeriu nuk ruhet por me ka len shkak per dyshim por ai nuk e pranon nga dita qe jam lidhur me ty nuk kam shkuar me asnje femer tjeter thot .por une nuk ebesoj sepse me ka genjyer aq shum sa nuk po ibesoj me .dhe kure me tregon drejt me duket sikur me genjen .gjithsesi tani jemi ftuar si une dhe burri , kam lladhin e vajzes ai me thot po e more vajzen une do te vr.as mua ma mban mami dhe motra thot te mbaj vajzen time vjera me kunaten tja heqin nga krahet e nenes kjo gje une smundem dot po e mbajti ti i them burrit mbaje por jo nena dhe motra jote. Ai me thot po do te ikesh ik dera e hapur esht me ka ofenduar aq shum sa me shan nga njerzit e mi .dhe me thot je fshatare sepse une nga nje fshat jam dhe ai nga qyteti je mbrapa botes thot .une nuk dua ta prish familjen por dhe keshtu nuk jetohet.dhe kushtet jemi skandaloze ri e shikon prinderit dhd motren vet rim ne kushte si mos me keq.edhe kure ithem qe ne nuk kemi vet ketu pse icon ne shqipri sepse atije ika prinderit .me ktheht me thot ti eke zemren e keqe .nuk po di si te veproj .ka raste dhe kure dalim bashk ai prek femrat me kra dhe thot padashje .ju lutem me jepni mendimin tuaj te ndahem dhe te shikoj cdo njeri rrugen e vet apo te qendroj e ta duroj .ju flm per mendimet dhe kohen .ju lutem anonim