U martova u zezova,mu nda m'vike marre prej njerzeve,dikur e perzura burrin dhe tash dal me nje te fejuar i cili me ka... | Histori Të Jetës

U martova u zezova,mu nda m’vike marre prej njerzeve,dikur e perzura burrin dhe tash dal me nje te fejuar i cili me ka…

U martova u zezova,mu nda m’vike marre prej njerzeve,dikur e perzura burrin dhe tash dal me nje te fejuar i cili me ka…-Pershendetje Historite e jetes,si gjithe njerzit edhe une kam historine time te trishte,isha e re kom krye mjeksin,kom punue 4 vjet infermiere,dhe u fejova per jasht per nje jete me te mire dhe normal me krijue familje si e gjithe bota.Qysh ne fejes nuk ka qene per mue aspak i interesum edhe une mendojsha se ashtu duhet,u martova u zezova mas 2 mujve arin ma ka shit,tani paret e dasmes mi ka vjedh dhe akuzonte se ikom qu te familja,i tregova familjes hajt shuj se marre se burr asht ne shpi te veten,pastaj ngela shtatzane,shkum jasht se ai atje jetonte,te parin femij e bona,nuk vinte ne shpi as nje nate,dojsha me lan familja mos se marre njerzit folin,duro se ndryshon,e bona tjetrin femij,duke prit se po ndryshon,ja xheta fotot e videot ne shtrat temin me tjetren u ndajta e perzuna prej shpis une ateher punojsha e kom pat banesen ne emer temin,familja mos kuku marre ktheje mas 1 vjeti e ktheva,nja 2 muj dit rrinte ne shpi tona apet e njejta pune,shkojke tane naten me tjera une tane kohen e vetme ne shtepi e shkoj hini burg,me ndihmen e familjes e nxjerra prej burgi,u pata merzit shum,ngela shtatzane femiun e 3 e bona apet e zuna me ku**a naper kafe,e naper casino mi vjedhte paret non stop punojsha ka 12 ore e skisha buk me ju dhan fmive.E blejta shtepine time,normal me kredi,vetem une se ai ska punu kurr,e blejta veturen,edhe e kom perzan prej shpije qe 2 vjet,jetoj e vetme me femijet,ashtu ashtu ma heret kam jetu tane kohen vetem,kurr burrin nuk e kam pas afer vetit,asnjeher nuk ka flet me mu naten non stop ika pas deshir kafet shoqerin dhe ku**at me falni ne shprehje.Qe 2 vite jom vete nane e vete babe,punoj i qoj femijet ne shkoll djalin e madh ekom 14vjet,kurr nuk vjen me i mor femijet as njeher nuk interesohet per asgje.Kurse une tani jo shum kohe e kam njoftu nje djal edhe ai ka pas martes te deshtume,edhe ai jeton ne perendim poashtu si une,jemi shum shum te lumtur,por problemi eshte se esht i fejum dhe me ka tregu qe eshte feju per hater nanes vet,se nana e vet jeton e vetme e ki eshte vetem nje djal,ka dasht me lan perpara se me u njoftu me mue po hatri i nanes vet eshte kthye dhe tani ka me mor dhe me lan me jetu me nanen e vet,dhe un desha te ju pyes se qfar mendoni per ket historin time,qfar te bej,une shum ndjehem mir me ket person dhe thom pasi qe nuk e merr edhe ata jasht ndoshta ska mem pengue shum nuk e di dhe deri sod qka me ka than e ka boe,edhe familja e vet e dijn dhe mka than qe ne kemi me kon bashk tan kohen dhe tane jeten sepse shum duhemidhe ne te ardhmen kemi me jetu bashk,kurse ajo tjetra ka me nejt me nanen e vet,qfar mendimi me jepni dhe ju lutem pa ofendime,shum kom vujt dhe spo due me me vujt,ju faleminderit shum dhe me falni ndoshta e kom zgjat shum po me te vertet me duhet mendimet pozitive ju lutem