Me tha "Kam shkuar me te tjerat sepse me ka pas nevoj trupi" tash vazhdon t'i kete sjelljet e nje beqari! | Histori Të Jetës
ka pas nevoj trupi

Me tha “Kam shkuar me te tjerat sepse me ka pas nevoj trupi” tash vazhdon t’i kete sjelljet e nje beqari!

Me tha “Kam shkuar me te tjerat sepse me ka pas nevoj trupi” tash vazhdon t’i kete sjelljet e nje beqari! – Pershendetje stafit dhe grupit ,dua te ndaj dhe une historin e jetes time, ateher une jam nje vajz dhe jam e martuar qe 2 vite, kam 4 vite fejes dhe 2 martes une kure u njofa me bashkshortin mu duk shum njeri i mire i sjellshem i edukuar por me kalimin e kohes ndryshuan gjerat. Ne fillim me thonte ti je princesh ne shtepin time po ti do me pranosh mua qe te jem une bashkshorti yte. Gjithsesi rash dakort une vij nga nje fshat por bashkshorti esht nga qyteti ne fillim cdo gje ok me donte e doja. Ndoshta me esht dukur mua sikur me donte dhe ne te kunderten ishte qe jo. Ne u fejuam ndejti bashkshorti nje vite ne shqiperi dhe u largua per ne greqi une shkoja 3 mujorshe sepse kisha dhe shkollen dhe nuk doja te lija shkollen shkoja ne greqi per rast festash si psh vitin e ri kure mbyllja shkollen rija shum pak dite kishte raste 2 jav dhe kthesha kishte rast 1 muaj per shkak te shkolles. Dhe si mbylla shkollen shkova perseri ne Greqi dhe e dogja pash sepse dhe buri ishte pa letra dhe nuk mund te jetojm nje andej dhe nje ketej me tha ok ram dakort e dogja pash. Dhe per ca kohe une ngela shtatzan dhe linda nje vajz qe esht e gjith bota per mua dhe pasuria ime me e madhe ne jet qe zoti me ka fal. Mbas 2 muajsh qe lindi vajza burit tim i dolen letrat dhe ketu filloi ndryshim ne sjellje buri esht ftohur shum ndaj meje. Une e kam dashur dhe prap e dua. Por nga qe bashkshorti me ka treguar per te kaluaren e vet qe ka pas te dashur dhe ka shkuar me te tjerat sepse me ka pas nevoj trupi. Mua me duket me sjelljet e veta sikur ai vazhdon akoma jeten e tij si ka qen beqar. Me cudit shum ne sjellje une dal me vajzen i them ade dalim t 3 nuk pranon nxjer gjithmon jusifikime jo jam lodhur jo kshu jo ashtu. Kur une qendroj ne shtepi ai nuk ri do te dali ,kur une i them qe do dal te nxjer pak vajzen sepse gjith diten e mbyllur brenda ai ri ne shtepi me cudit ky veprim itij sa her qe une dal ai qendron ne shtepi vetem. Me ka len shum dyshime me veprimet qe ben .del vetem ri aq shum ore ka raste kthet ne shtepi ne oren 12 ka raste dhe 1 te nates. Po ku ishe e pyes gjith keto ore nuk mpihesh ne nje ven .une ithem perher ska munci ti me tradhton .del dhe orar pa orar edhe ne oren 2 te nates del thot do takoj nje shok mos esht ndonje cun tek lokali te pi nje bire dhe erdha me thot .mua keto nuk me duken normale dhe me thot perher ti je xheloze ti je e semur nga xhelozia .nuk po di si ti sillem me sepse normal po le shkak normal qe cdo njeri do dyshoj kan nisur keto grindjet nga qe une i them shpesh ti ke te tjera bla bla bla ai merzitet ndersa ai mua me le nuk me ka then kure qe ku ishe ca bere pse kshu pse ashtu tani qe esht ftohur une i them do iki e provokoj ai thot ik mu beti von ose do bej dhe une kete gje qe ben ti behe me sme behet von une e kam dashur aq shum dhe e dua por nga keto veprimet qe ben po filloj dhe une te ftohem nga momenti qe ai me mban larg me jepni nje mendit si mund te sillem me nje njeri te till ta le te lire mos ti them asgje te dalin kure te doj te kthet kure te doj .se kete me kerkon md thot me ler te lire por une nuk mundem sepse vertet dal une por une nuk i ekzagjiroj gjerat te vi ne 12 te nates ne shtepi. Ka filluar te ofendon ti ske mendje ti ske orizont me thot ti je fshatark nuk e di si tja bej me kete lloj tipi ju faleminderit per keshillat qe do me jepni mbase une jam ne gabim ju lutem me thoni qe ketu ti je ne gabim sepse kam pas rat qe kam ikur nga shtepia nga mosbesimi i tij. Por prap e dua ju falenderoj per kohen dhe ju lutem stafit anonim.