Kunata ka pagu njerin qe te me shkel me kerr dhe te paraqitet si dashnori im, femijet e mij nuk i takojn dhe nuk i njohin hallat e veta ... | Histori Të Jetës
Kunata ka pagu njerin qe te me shkel me kerr dhe te paraqitet si dashnori im, femijet e mij nuk i takojn dhe nuk i njohin hallat e veta ...

Kunata ka pagu njerin qe te me shkel me kerr dhe te paraqitet si dashnori im, femijet e mij nuk i takojn dhe nuk i njohin hallat e veta …

Kunata ka pagu njerin qe te me shkel me kerr dhe te paraqitet si dashnori im, femijet e mij nuk i takojn dhe nuk i njohin hallat e veta …-Terapia ma e mire ne bot esht te ju thuash te panjorve traumen tende. Gjdo fjal esht vertet sepse kshu ndiem me mir kur them te verteten. Anonim sigurisht qfar me ka ndodhur mua mos i ndodht kujt ne bote. Un jam martuar 20vj me nje djal nga kosova ne jetojm ne gurbet. Kur u martuam afer nesh jetonte motra tij. Vertet u gzova qe kisha diken afer se isha e vetme skisha askend prej veq burrit. Burri ka 7 motra femrat me kqia qe egzistojn ne bote burri im punonte shum gjith paret i qonte ne kosov se keshtu e urdhnonte motra kishim nje banes te shemtuar skishim rroba te mira kurse motra tij bente jet lukzoze ajo askujt nuk i qonte pare. E pash punen skishte gje nga burri u futa ne pun punoja 70 ore ne jav plus merrja rroba me hekuros ne shpi blem ni makine kompletova banesen pak. Por motres burrit nuk i pelqente sa her vinte ju bleni shpenzoni nkosov tu vujt familja na perulte mua gjykonte qfar gruje je ti qe veq te parja man menen. Un jam nga natura qe e dua punen kam ndjekur edhe disa kurse sepse kshu jam un jam e till sme intereson pamja si dukem me intereson jeta jam gjithmon e thjesht. Po bie shkurt patem shum debate me motren e burrit ai kishte ra ne hall mua me donte shum edhe un edua shum burrin Tim .errdhi nje moment kur i tha motra ose ndaju me gruan ose un nuk jam motra jote ma. Un jam me karakter burri pak i thash burrit ti mos humb motren un do iki nga shtepia un punoj flas gjuen mir Jam e zonja vetes. Por ai nuk donte qante si femij. Qendruam bashk motra tij nuk errdhi ma kurr as ne nuk shkum tek ajo por ajo nuk e la me kaq vezhdoj kercenimet mos kaloni ka shpia ime ma mos tju shof ma ne rrug nuk dua tju shof. Une gjeta 1 or Larg shpi tjeter dhe ikem jetuam te qet burri im e merrte shpesh ne tel e pyste Aje mir me mua e shkputi gjdo kontakt. Kunata pasi mbarova shkollen edhe kisha punuar kisha pak gjendje economike. Ngela shtatzen burri ju tha familjarve Ata nuk e priten mir ket lajm sidomos kunata qe jetonte me nje shtet me ne.mua me tha mjeku te ndaloj punen ne muajn 7 por un nuk e lash ashtu shtatzen shkoja punoja punen e kisha gjysem ore Larg shpesh nuk e mbaja rrypin e sigurimit se me pegonte te barku .nje dit po kthehesha nga puna kur nje makin me 2 burra qe nuk i njija mu afronin benin me drita ju lshova rrugen Ata prap pas meje u friksova pa fund kisha hallin e bebes nese do beja aksitend. Errdha ne shtepi i tregova burrit edhe ai tha se esht asgje kan qen te pire edhe ashtu e lam un nuk shkova me ne pun. Pas nje jave Merr burrin tem ne tel nje burr dhe i thot qe une kam dashnore gruan tende kam foto me te .aty u permbys e gjith bota filloj sherri debate un nuk kisha dashnor un kisha punuar burri e dinte ku un punoj .ai me kerkoi divorcin sa te lind bebja thoshte lotet nuk me pushonin nuk flinim me bashk. Burrit i thoja nese kjo esht e vertet ai ka nje prove ku verteton qe jam un dashnore tij une do iki vet nga shpia dhe pasuria e gjitha esht e jotja kjo esht genjeshter.urrejtja ndaj njeri tjetrit coptonte zemren. Pasi lindi djali un i kerkova burrit te shkoj ne polici un e flas gjuen me mir se burri dhe nje dit shkova me numrin e atij idjotit ne polici ju thash ky person thot esht dashnori por un nuk e njof nuk kam dashnor. Policia than qe ti duet te kesh shum prova per ta denoncuar thirre vet ne tel pyte pse thot ashtu. Ne polici e thirra hapi tel me tha nje emer tjeter jo ai qe i kishte than burrit. I thash ti zoteri ishe dashnor i jem po un ty nuk te njof. Jam ne polici do te dononcoj Qa mki ba ti mu shtatzan jam kan. Ai mbeti mu lut mos ta denoncoja nuk kishte as letra thuaj te verteten pse deshe me mnda me burr. Pergjigjja tij ishte kunata jote mka pagu me pare me nda me burr edhe me tshkel me kerr bile shyqyr qe je gjall tha. E mallkova me shpirt e zemer policia thoshte nuk jan prova mjaftushme me arrestu. I tregova burrit pergjigjja tij ishte me shku menja qe motra jeme ika ba kto sene. Motra nuk e pranoj kurr ket gje i thoshte burrit ajo gruja jote i ka than pare me fol qeshtu ai.ajo ju tha edhe 6 motrava tjera te thon qe dashnort e mi i kishin marr ne tel ato gjdo dit i thonin burrit kshu. Shkum Ne kosov nuk errdhen asnje deri sa i kem ne ban dasma te fmive tyre kurr nuk na ftuan fmijet e mi nuk i njofin hallat e vete. Sa te ikim ne vin ato ne at shtepi ku esht ndertu me djersen ton rrin ka 3 jav hajn e pin 36 fmi i kan krejt paret tona. Familjen ton nuk eduan. Kurr motra e tij nuk e ka pranu gabimin e saj edhe per ai idjoti ka shku burri e ka marr per leckash ishte kan shum Larg nga shtepia jon e ka dergu afer shpis motres e burrit saj ja ka then ne goj gruja jote mka pagu me nda vllan e saj me grun e vet. Edhe sot ate dit nuk e pranojn qfar me ben kam kalu ndepresjon qe at rast nuk i besoj kujt ma qaj ku nuk me shofin fmijet e burri kujdesem me dashuri dhe respekt per familjen time. Por kjo e keqe nuk do me heket kurr nga shpirti .si esht e mundur tja besh vellait ket gje. Kukunatave tmia ju them ju kthefte Zoti ashtu si ma bet mua .Por un nuk hakmerrem ja le Zotit