Kur kam pi kafe me familjen e tij u kan motra e kunates vet, aty e kom vrejt qe ata dy po e kqyrin njani tjetrin dhe... | Histori Të Jetës

Kur kam pi kafe me familjen e tij u kan motra e kunates vet, aty e kom vrejt qe ata dy po e kqyrin njani tjetrin dhe…

Kur kam pi kafe me familjen e tij u kan motra e kunates vet, aty e kom vrejt qe ata dy po e kqyrin njani tjetrin dhe… – Pershendetje. Jam 26 vjeq, e fejuar qe 2 vite. Me te fejuarin jemi bashk qe 8 vite ne fillim familja jem ka kundershtu me kan une me ta per arsye qe une jam me fakultet e aj nuk ka fakultet ama nuk jam dorzu edhe kom arrit mu feju me ta. Deri te fejesa ne fakt kom ardh shume vshtir se e bana familjarisht vendosem bashk qe me kan komplet e tije, i bonem krejt senet edhe mas ksaj aj ndryshoj komplet, nuk mshkrujke me dite ne momentin qe i shkrujsha me shajke me thojke gjithqka me thojke nuk te du, nuk po du met pa, as ne familje te tij emrin tem nuk kan guxu me permen, une me moter te tij kom dal tinxa, ka ndodh 3-4 dite skena shkru kur i kom shkru veq ma ka ba mire jom edhe sem ka shkru ma, ka pas rast ka 2 jave skena fol hiq edhe kur kena fol mka sha. Ne qat kohe mka ra me nje kafe me kan une me ni shoqe aj me te familjes vet edhe u kan motra e kunates vet, aty e kom vrejt qe ata dy po e kqyrin njani tjetrin edhe ajo ka nejt dmth te motra vet ma shume se ne shpi te vet. Ky mka thirr me dal veq kur ka pas qef 1 her ne mujt. Une nuk jom dorzu kurr se kom tradhtu as kurr skom shkru me kerkon ne ate kohe se kjo ka zgjat 1 vjet e gjyse qeshtu, ama une e kom ni siguri qe ky mka tradhtu me ta se ne momentin qe kena vendos mu feju ma ajo ska ardh kurr aty. Mas ksaj ndryshoj edhe me tha mu feju, mu qaq qe mu doke si anderr kurgja skom menu as pse aj u sill keq a qka ka ba direkt po kom than edhe mrena dy jave jena feju. Une jom nja qe skom qef me i kqyr ky qikat tjera sidomos ne prani tem eshte shume e ult qekjo, e ky kta e ka gjithmone, e kom merzi me dal me ta ne qytet se i kqyr edhe munohet tinxa meje, kur ti thom pse, jo skesh te kqyr more kesh te kqyr qat lokalin sa i mire. Mandej ka shku ni kohe jasht edhe paramendone ne diten e pare qe ka shku ka nejt me ni hotel deri sa ka ardh dikush me i marr edhe aty e ka ba ni shok edhe kan dal i kan pa do qika ja ka marr numrin njanes ky, ka fol pak po skan mujt mu kuptu se ska fol shqip, une ja kom gjet biseden me ata ne whatsap kom fol me at qiken edhe me ka kallxu krejt qysh ka ndodh. Mas ksaj ja kom gjet biseden me shokin e vet, aj ja kish qu do video te ni kojshikes vet i kish than qe o bir kjo qe me thojshe gjama numrin edhe ky prap tu insistu me ja gjet numrin. Aj nuk e din qe une i kom pa qeto krejt, ./i kom krejt faktet te rujta edhe ska dite qe si kqyri edhe tash mkan ba me urry ata, skam as ni pik dashnia e vetmja arsye qe sjam tu u nda eshte familja jem, se jane qaq te paster shpirtnisht sa spo du une me jav ba qeta, po du mu munu me e fal edhe me dasht ama ska shanca. Tash me ka ardh nje mundsi me ja ba krejt qeto qka mi ka ba, mka shkru ni djal qe e kam ne pune ama aj eshte i martun, ma ka sill edhe kom dal me pi kafe me ta si koleg si gjith qysh kena dal, ka provu 2-3 her me me puth edhe kom provu mos me nal vetin po me lan ama definitiv skom mujt gjith em dalke para syve gruja e tij qe se meriton ket sen me ja ba une asaj, edhe se kom lan kurr sen me ba aj me mu, edhe pse jom e deshprune, jom keq, jom tu u ni e pavlere ama spo muj qeto me ja ba. Me fol me ta me ja kallxu krejt qeto ndjenja edhe me i kallxu qka kom pa nuk ja vlen se nuk kupton edhe prap me len fajtore mu, ama une jom lodh shume tu u shit fallc qe e du, edhe kur kam mardhanje me ta une muj lirisht me flejt per qe ndjej diqka edhe sesht qe ja nin atij me me knaq edhe mu po veq per veti edhe qao. Kam nevoj per kshillat e juve, kam nevoj per nje shtytje se e vetmja qe me man ne jete eshte puna edhe mundi qe jam te ba me arrit diqka per veti, diqka tjeter nuk kam.