Me premtoi shume e kur shkoi m'tha "Nuk te dua", 6 vite t'jetes mi shpenzoj, familja ime me... | Histori Të Jetës

premtoj

Me premtoi shume e kur shkoi m’tha “Nuk te dua”, 6 vite t’jetes mi shpenzoj, familja ime me…

Me premtoi shume e kur shkoi m’tha “Nuk te dua”, 6 vite t’jetes mi shpenzoj, familja ime me… – Pershendetje po shkruaj nga fb i shoqes time pasi un per momentin nuk kam historia ime fillon ne moshen 16 kur isha ne shkoll te mesme aty takova nje djal por e njifsha pasi kemi qen nga i njejti vend por asnjher nuk kemi folur por ne shkoll ndryshoj qdo gjo filloj te me afrohet te me boj muhabet dhe te shoqerohet me mua kaluan 1 vit si shok dhe shoqe mbas nje viti me tha qe dua te kem nje lidhje me ty mbeta pa fjal por nuk i thash jo pasi dhe un ndjeja per ata njeri shum dhe mbas 4 muji ja dhash pergjigjen i thash po dua te jam e dashura jote dhe keshtu u lidhem kaluam per 6 vite rresht skemi pasur asnje dit ndarje edhe nese jemi fjalos jemi pajtu brenda 1 ore 2 ma shum nuk ka zgjat nje dit me thot dua te takohem dal dhe me thot qe un dua te emigroj jasht sepse ktu nuk ka asgje me zemer te thyer pranova por ndjeja qe si te shkone atje dot ndryshonte me tha po shkoj por kthimin nuk e di mund te me zajn te me kthejn menjher mundet qe me vite te zgjat thash nuk ka problem une te pres deri ne vd**je me tha te premtoj qe diten kur dot kthehem dot fejohem me ty menjeher u largua dhe keshtu vazhdum te flisim ne tel ne fb nenstop ai edhe kur ishte ne pun me shenojke mu por mbas 6 muaj atje ai filloj te ndryshoj koplet filloj te shkoj diskove te pinte nuk me shkrujke mo si perpara kur nje nat me tha dua tet tregoj diqka i thash po fol tha te kam tradhtue nje nat ne disko me nje femer po jam kan i pit nuk e kam dit vetem kur jam zgjuar ne mengjes kam qen afer saj ne ata momente besomni qe hupa krejt nuk fola per 3 dit dhe i thash une mendova dhe dua tet fal pasi nuk mundem pa ty dhe ashtu ndodhi folem edhe 2 muaj dhe ai perseri kerkoj ndarje tha nuk te dua ma dua te ndahem nga ti dhe me bllokoj ne kret rrjetet nuk kuptojsha asgje qfar ndodhi perse hoqi dor nga une mbas 6 vite lidhje a me nje fjal hidhet posht dashuria aq lehet prej asaj dite kan kalue 3 vite nga ndarje dhe une akoma e vuaj shum perse me la perse hoqi dor nga une sot e ateher un nuk kam folur me ata njeri kam degju qe e kan kthye nga gurbeti por nuk e kam par akoma tentoj shum te lidhem kontakt me to vetem te bisedoj ti tham perse u nda kam hapur shum fcb por i ka lexu fjalet dhe me ka blloku kam biseduar dhe me motren e tij dhe me ka than nuk e di as une perse thot qe nuk ka pasur asnje lidhje prej se o nda nga ti thot qe dua te jem i qet familja ime kur e kan kuptu qe jemi nda kan perdor maltretime ndaj meje sepse flasin tani te gjith per mua pasi e kan ditur te gjith vendi ku ne jetojm spo muj plaget ti sheroj spo mundem ta pranoj keta fakt sikur ta dije perse o nda nga une edhe nese vd** nuk ka rendesi pastaj spo muj te jetoj me kete dhimbje te madhe qe e kam ne shpirt qdo mengjes thom o Allah sa shume po hjeki se dhimbja po bahet qdo dit e ma keqe nuk jam sheru as edhe 1% qe nga ajo dit kam shum kerkesa per fejes po nuk mund ta marr nje mashkull qe nuk e dua dhe ta lendoj ju lutem si ta harroj ata njeri me jepni keshilla si ta largoj nga mendja dhe zemra sepse po me doket se qdo dit jam duke u plak per se gjalli.