"Me fal se isha e zene zemer" ishte sms qe i erdhi burrit ne tel, pas 20 vite martes, pas shume sakrificave qe i... | Histori Të Jetës

sms

“Me fal se isha e zene zemer” ishte sms qe i erdhi burrit ne tel, pas 20 vite martes, pas shume sakrificave qe i…

“Me fal se isha e zene zemer” ishte sms qe i erdhi burrit ne tel, pas 20 vite martes, pas shume sakrificave qe i… – Prsh faqes histori te jetes dhe ju lexus. Anonim ju lutem ! Un qe po ju. Shkruaj jam nje gru 40 vjeqare edhe. Desha te. Tregoj nje ngjarje. Qe me ka ndodh. Dhe. Ju lutem kerkoj kshille nga ju edhe un si. Qdo e re. U dashurova ne moshen 19 vjeqare ishte nje dashuri e papare vetem neper filma kisha pare dashuri te till bashkeshorti im qdo gje beri per mua ne. Fillim familjet na kundershtuan pak se bashkeshorti im ishe i varfer nuk plotsonte kushte. Per jetes siq thojshin ata por. Un e doja shume. Dhe. Nuk hoqa dor. As per njo moment prej tij ne. Fund e kuptun familja ime. Dhe. E pranun bem fejesen isha. Gruaja me e lumtur ne bot bashkeshorti im beri dasme vetem per deshiren time i tash. Se nuk ka nevoj un te dua ty. Dhe nuk du pasuri tanen apo diqka tjeter mir. E bem edhe dasmen ashtu si ish mese miri isha. Shume. E lumtut. Por. Nuk. Zgjati. Shume vjehrra nisi t bej telashe bashkeshortit i thojke. Jo neve. Na e ke kthy. Shpinen jo veq mas grus po bon por nga dashurija e madhe. Qe kisha per te. I durova 3 vjet fjalt e saj dhe. As niher nuk ja ktheva me. Thojke po e shtin. Djalin qa i ke ba ai veq ty po t don e. Qisi senesh po kurr nuk ju kapa me tjeret kaloja mir. Ishin. 11 anetar familje vllezer e motra ishim shume rini n. Shpi. Dhe kaloj. Edhe fjalt e vjehrres. Se me ndihum kunet e kunata me than se. E ka pak gjelozi pak e shtir. E vet dhe ma letun shume. I falenderoj shume. Edhe burrin. Edhe ata. Me perkrahen. Dhe. E kalum eddhe. At penges dhe mendoj se dashuria. E sinqert kalon qdo gje. Dhe. E zgjidh. Qdo gje mas 3 vjete ke kismet u ndam isha veq me burrin dhe. Vajzen ku vajza ish 11 muajsh qdo gje shkojke per mrekulli mas tri vjete linda edhe djalin dhe menduam se u kmpletu familja jon dhe nga ketu do t punojm dhe do ta ruajm si syt ket familje. Dhe ket dashuri tonen ashtu u betuam edhe pse financiarsht jo shume mir po edhe me hjek jo dhe gjith. Qka shkoj si osht mas mir. Bashkeshorti u kujdes. Shume mir per neve. Si per mua ashtu edhe per. Femi edhe arretim ti mbajm edhe familjet tona pran mos t humbim askend dhe krejt. 20 vjet jetova shume e lumutur po tani ne nentor te 2019 ndodh. Diqka krejt pa pritur ishe dit e enjte gatuva dark bera edhe embelsir erdh bashkeshorti nga puna fem8jet t gjith s bashku po ham dark burri me dajlin po bahen gati me dal me kqyr loj futbolli dhe i shkrun motra burrit dhe me thot ai mu shkruj ti ktheja se jom ka bahna gati me dal me djal ma jep telin me ja kthy ne ate moment erdh ni meshazh nga nje nr i panjohur pa emer kush shkurn” loqk me fal po jom kan flejtun se kom pa si me ke shkru” mbeta e shtangur nuk mund te besoja burri me tha nje her. Nuk osht me rendesi dhe shkun me kqyren lojen kur erdhi un ende se kisha mar veten me tha beso se nuk osht per mu. Ai kish qen me ni shok dhe me tha e ka perdor telin tem nuk i besova u betu ne gjith qka qe nuk te kam tradhtu kajti me lot para meje besoni un u semura ne ende jem bashk po u zbeh atmosfera familjare u mundum me i kyrsu fmin se ishim aq t lumutur per kto muj burri im beri cdo gje per mua po kot nuk mund ti besoj mo krejt ket koh veq n pun ka shku as me shok. S ka dal veq kur kemi dal t gjith na ka qit. Qdo dit gati s ka lan kun pa na qu e me deshmu se veq ju jeni familja jem juve ju du po te un u lekund besim dashuria jo e du. Shume ka mendu edhe mu nda po s jom e sigurt qka nese nuk me ka tradhtu mandej nuk me dhimen veq thmija po edhe dashuria e jom. Thash 20 vjet kemi pas edhe sakrifica per ket dashuri po mo nuk po muj me i besu sa her e. Shoh me tel n dor mu me dridhet zemra kur t fol n shpi ja lshon zanin me dit me kon po foli se kom kerku un vet i ka ba krejt kto kur osht n pun me thirr. Deri 4 her me fol me shpreh dashurin qdi dit me blen dhurata po nuk e di. S po muj me i besu mo edhe. S jom e lumtur mo qysh jom kan kerkoj ni kshill sidomos nga meshkujt e ktu se qka mendoni nese ka nje te dashur jasht a mund te sillet kaq mir me mu me falni se e zgjata po ju lutem mendihmon se po bahet koh e gjat e spom kalon e po kom frik se po e mar n qaf un familjen se nese e. Zbuloj se me ka tradhtu asniher nuk do t ja fal se un jeten e jepa per to ju lutem postone. Se kam nevoj per kshilla .flm shume nga ju Nese nje dit e zbuloj se me ka tradhtu kam mendu edhe t v*as kshtu qe ju lutem me kshilloni diqka se jom ka qmendem nuk po muj me jetu mo.