Vjehrra tha "Qu shko ne shtepi per kende po rri ketu, ai nuk vjen", por ne fund me mbeti faji mua qe... | Histori Të Jetës

shko

Vjehrra tha “Qu shko ne shtepi per kende po rri ketu, ai nuk vjen”, por ne fund me mbeti faji mua qe…

Vjehrra tha “Qu shko ne shtepi per kende po rri ketu, ai nuk vjen”, por ne fund me mbeti faji mua qe… – Pershendetje anonim ju lutem desha ta ndaj me ju nje histori nga jeta ime isha 17vjeqare kur u njoftova me ni djal ishte shumm xheloz ma ndaloj shkollen ma ndaloj shoqnin donte te martohet me mua por familja tij ne fillim e kundershtuan sepse me thonin eshte i pa pune dhe nuk nuk eshte i pjekur per martes ende mbas ni kohe upajtuan edhe ata u martuan kom jek shumm deri ne mengjes nuk me vinte ne shtepi ekom zan shum her tum tradhtu ja kom fal shkaki qe mbeta shtatzan kom qu jet me to me ylendu qe nje dit dot ndryshonte po joo veq ma keq secilen her vjerra ime nuk me donte me thoshte te kom than eshte i papjek mos u marto me to hec ne shpi tane ky kurr nuk te vje ne shpi lindi vajza ime ai ishte pa pun ma shum nuk rrinte ne shtepi saqe rrinte familja tij mbanin shum presion vjerra jem me thojke hec ndaju per kan po rrin ktu na sun ju majna ai eshte veq i rrugve qdo dit qe kaloja ne at shtepi ishte tmerr per mua ton kohe ai me tradhtonte vjerra jem qmos bojke veq mem nda prej tij une nuk mujsha shkaki qikes sa her e zashta atan tu me tradhtu naj sms apo qe dyshojsha mu betojke ne qik qe nuk eshte e vertet ni dit vendosa ni shoqes tem mi shkru mi than provokoe per burrin tem ta shoh qysh po reagon isha e bindur qe ai dot binte ne at provokim ti shkru shoqes tem erdh burri jem u mundova me mshef telin mos me pa qka jom kan ti shkru po ai me tha ma jep telin ithash jo me kon je tu shkru ithash me kerkon epse pe mshef hupa krejt dashti mema marr me zor telin po ika u mbylla ne dhom e fshita at qe isha tja shkru shoqes dhe ja dhash i thash merre me bani be ne qik me kon je kan tu shkru pastaj i tregova drejt ithash jom kon tja shkru ni shoqes me hi met provoku ty po me zune edhe sun ja qova biseden hina ne dhom e fshita pse tha nuk me tregove me fillim nuk me besojke ithash nuk tregova se dashta met provoku po masi erdh puna deri qeto pe shoh qe spom beson e mbane be ne qik te tregova tash niten e gjith familja e tij tu ngrind na murren vesh edhe ata asnja nuk me besoj ky me bani be ne qik me neve tha u kry mo ju luta shum ju betova qe ashto o kan kerkush som besoj jemi nda tash 6muj jon ba qika 3vjet mi ka jamm shumm keq e shkatrrune spo muj mu pajtu spo muj me marr vetin ne asni mnyre sa kom vujt aty sa kom jek dhe ne fund me mbet faji mu qika shumm pom dhimet shpresoj dhe i lutem Allahut qe nje dite do ta bej mire edhe per mua flm shum tgjith qe gjetet kohe me lexu.