Me Burrin kom nje raport si shok, si moter e vlla, si burr e gru, kurr smu ka sha nana nga Ai mbi te gjitha kom pas... | Histori Të Jetës
nje raport

Me Burrin kom nje raport si shok, si moter e vlla, si burr e gru, kurr smu ka sha nana nga Ai mbi te gjitha kom pas…

Me Burrin kom nje raport si shok, si moter e vlla, si burr e gru, kurr smu ka sha nana nga Ai mbi te gjitha kom pas… – Pershendetje redaksi e nderuar! Desha edhe une te ndaj nje pjes te jetes sime jo qe te marr keshilla po ndoshta te merr ndo kush sa do pak mesim qe njeri mundet vet me vetveti tja ndryshoj jeten. Historia ime filloj ne moshen 20 vjeqare ku u dashurova qmendurishit pa hile e pa interes! Lidhja e jon filloj njeher si loj ku djali qe e doja une me propozoj martes menjeher por une nuk pranova kaluan disa muj ku u dashurojsha qdo dit e me shum ne te kurse ai qdo dit hupe interesin per mua por jo dashurin. Goditjen me te madhe morra kur aj hyri ne nje lidhje me nje femer nga jasht per interesant e ti personal qe tja siguronte vendndodhjen sa te esht ne zvicerr normalisht edhe lidhjes ton i erdh fundi. Ku aj me propozoj qe ta près ashtu edhe pse e disha qe esht ka shkon te tjetra une i dhash fund gjithqka, dhe mos te harroj me cek qe kom mendu qe esht fundi per mu qe ska me pas drit ma per mu, po ndodhi kshtu… Mbas disa mujve u njoftova me nje djal ishte shum i sjellshum i ndershum edhe mbi te gjitha me donte tju thème te drejten une ne fillim nuk kum pas dashni per at, por duke fol kisha pershtypje qe me flejke shpirti te aj folum nja 4 muj dhe vendosum per mu feju mbas disa jave ish i dashuri ime e murr vesh qe jom feju dhe u qmend me takoj ne qytet dhe me kerkoj qe ta la te fejunin qe do te me marrke tme qonte menjeher ne shtepi e kishte kuptuar qfar ka humbur, nuk dua qe te livdohem po gezoj nje bukuri te jashtezakonshe por kom pas dhe moralin. Tju them te drejten kur me ka propozu si me hi ne vorr per se gjalli mu ka dok kur i kum than une ty nuk jom ka te njoh mbasi disa tentimev edhe aj u largu ashtu mendoja une. Une mbas pak mujve edhe u martova jetoj jasht kosove me burrin tim kom nje raport si shok, si moter e vlla, si burr e gru po mbi te gjitha jom nje femer shum e lumtur me ta besoni burri im kurr nuk me ka fol me nje fjal te pist kurr smu ka sha nana nga ai mbi te gjitha kom pas respekt nga ai ne maksimum. Nga 5 vjet martes qe i kem as nje dit te vetme nuk ka dal nga shpija as nuk esht hi ne shpi pa ma jep nje puthje mos te harroj me cek qe edhe grindjet si ne qdo qift nuk kan zgjat me shum se 2 or. Lumturia ime u shumfishua kur na gezoj zoti me nje vajz te bukur qe qdo dit i falenderona zotit qe ma ka fal. Ndersa une kom nje mesazh per femrat nese doni te jeni te lumtura esht ne durt e juaja une nuk muna me kuptu si mundet nje femer me duru tradhtin maltretujet sharjet dhe apet te thot te dua. Qfar dashnije munet me kan ajo qfar lidhje?! Per fund desha tju them djemve duane ate femer qe ju don, se nese ju e nonqmoni del nje tjeter qe e trajton si princesh. Edhe per fund at tipi qe me tradhtoj mua ka pas shpres qe une dot ndahna prej burrit tim deri ne momentin qe kom lind. Ndoshta dot thoni si e morre vesh por “kem pas shoqni te perbashkt” ndoshta dot thoni qe je duke e permen se ke harru akoma. Jo gabim jeni aj ka qen pjes e jetes sime dhe une me dasht me shly nuk mundna aj ka egzistu qe une tjom e lumtur me burrin tim qe tja di qdo mirsjellje burrit tim dhe tja kthej po ne te njejten menyr. Puthje per te gjith!