Mami ka hek shum prej Babit,Se ka leju me ardh as ne kanagjegjin tem... | Histori Të Jetës

Mami ka hek shum prej Babit,Se ka leju me ardh as ne kanagjegjin tem…

Mami ka hek shum prej Babit,Se ka leju me ardh as ne kanagjegjin tem…-Jam nje vajz 24 vjet dhe desha ta dregoj nje histori te jetes sime….jem 3 femi 2 vajza e ni djal ,,,, babai dhe mami na u kan martuar me msit… Po nuk jan pershtatur dhe gjithmon Mami ka hek prej tine e ka rre e ka keqtrajtu e gjitha i ka duru ka met shtatzane fill dhe e boni vajzen e madhe tani su ban as 2 muj. E la apet shtatzane…. Po kit shtatzanin e dyt ka hek shum e ka rre u kan te ja qit femin e aj femi jom un,,,, tani mas tre muje e la apet shtatzan dhe e eboni djalin kur e boni djalin mo su lodh per mamin Tim nuk vike me ka 5 vite 3 vite gjithmon e kishim mallin e babait por aj nuk u lodh hiq per neve kur i bonem un 16 motra 17 vllau 15 aj ju kujtu se ka femi po mamit gjithmon zellum i bojke non stop po na deri von se kem mar vesh …… Mas i bom kto vjet na tregoj se ka edhe ni vajz me tjter kon aty Mami im nuk duroj se ka maj sekret ajo vajza 7 vjet ,,,,,, e Neve na thojke me pranu si moter nejse ja falem edhe Mami ja fali u mundojshim me avit at vajzen po e kot nuk osht njejt se nuk osht rrit me neve nermal se se ndjej si moter ,,,, tani mas dy vite e boni edhe ni djal po apet hajt Mami e la at pun…. Por masanej u lidh me ni femen dhe na nerhyni me familje po aty Mami nuk duroj edhe foli ne ato momente kur foli mami ky u qu e kapi e Rrehi dhe dojke me pre dhe na si non nermal femija per non u qun te brojt mamin e krejtve na myti me shkelma po tani Mami shkoi te familja e vet edhe i tregoj vllaut e gjithve dhe mo se lan me ardh,,,,, po Neve nuk na lejojke me fol me to as me pa……. Po na shkoishim kur shkojke aj jasht e vllau e mur patentin na lejke mu motren 2 nat 3 te Mami msheftaz se na mytke na nimojshin edhe hallat me gjyshen ,,,,, u bo 1 vit Mami jo aty Neve baba sna lejojke sen sjem kon te Lira po Internet hishim….. Gjith e bojke me kod kompjoterin po e zbulojshim,,,, dikur ma qoi dikush frnc ne adres po un mendova se o ni ilake imja se ja pata lyp po ish kon ni djal,,,,,, edhe po foli me to njo 1 vit ,,,, tani aj me lypke mu pa po une e disha se smuj ,,,,, aj me thojke un jom i sigurt se ti me pelqen po veq po du me kon i sigurt se ti nuk zhgenjehesh,,,,,, nejse dola me to u takova po me vet a po i pelqej ama shum me pelqej se besojsha se un me kit djal jom dal qaq i bukur ,,,,,, dulem pim kafe e tana po ma lyp numrin e vllaut ,,, me diten e par dhe e thirri mu me pruni me shtepi ,,,, tani ata u takun kur po vjen vllau po me thot se e ka thirr e o taku ,,,, edhe un u gzova ,,,, tani sjem feju 6 muj se sishin kon te leju familja vet te kundershtu jo so e ones Jan jo ashtu bla bla bla ,,,,, po aj apet te veten edhe erdhen mu njoftu edhe me caktu daten e fejeses ,,,,, tani babi jem niher jo me qit dad jo me tjtren mu flaka me dilke ,,, mu doke perdhun nejse u fejum 1 vit fejes tani erdh martesa mamin gjall un kunagjegj pa mamin e tu bona keq naten e fejeses e veq kajsha mthirrke Mami un smujsha me fol te kajt e me shtres tu bona sdi qysh jom qu mengjes,,,,, u qova shkova te Flizerka u bona gati shum mir erdhen mem mar a besoni se sen man skom majt veq cd kur e kam pa mu ka kujtu se krejt mjegull,,, e kam pas perparan nejse mrriva te burri u bo restorant dasmja burri shum mdon me respekton,,,,, tash ede me mamin foli perdit e sho shpesh,,,,, babi na u pat martu 6 muj pa u martu po mo per to slodhem se na ka bo me vujt ,,,, nuk e ndjej si baba e kom dasht e vogel thojsha gjith mu rrit me bab po shum jom zhgeny,,,, por tash jom e lumtur me burr me vajzen timee me mamin qe tash foli shlir e takona shlir mir e kom jeten ndoshta pak si shum kom shkru po deshta ta shprehi dhimbjen me ju naten e mir ju pershendes…