Mbas shum viteve e kam gjetur Mamin,Ajo po me thot nuk te dua,kam mbetur vetem me Zotin se Babi ka nderru jet dhe... | Histori Të Jetës

Mbas shum viteve e kam gjetur Mamin,Ajo po me thot nuk te dua,kam mbetur vetem me Zotin se Babi ka nderru jet dhe…

Mbas shum viteve e kam gjetur Mamin,Ajo po me thot nuk te dua,kam mbetur vetem me Zotin se Babi ka nderru jet dhe…-Prshendetje un jam nje vajz doja te ndaja historin time me ju un nuk jam si gjith te tjert un vij nga nje familje e varfer dhe nga ne bab dhe nje nenen un mua me ka rritur babi mami me ka barktis ne moshen 2 vjec e gjysm qe prej asaj dite nuk erdhi kurr babi me rriti me sakrific duke i dhen njerzit buk duke lypur buk me futi ne shkoll un smunda ta mbaroj dot sepse ishim shum keq nga gjendja ekonomike ne moshen 11 vazdova nje pun si kamarjere ikja dhe ne shkoll mazdite ne pun pastaj u detyrova ta lija shkollen te punoja gjithmon kam qen kureshtare te dija cila ishte mami por babi ma shpjegote un prap u beja kurjoze te dija un me kalimin e viteve u njoha me dajet ato as njeri nuk e dinin se ku esht me pas me kan treguar nje foto te vjetr dhe ajo ishte hera e par qe un e shija babi me vdiq kur isha 19 vjece nuk kam fjal ta pershkruj nje dhimbje se nuk ka sherim dhe esht ndjenja me e keqe e kisha piken e dobt babi ishte heroj im gjithcka dhe sot me duket si kur sapo ndodhur babi vdiq ne nje shtet te huaj dhe atje ishte i varrosur per 3 vite mua me erte malli ti shkoja ti ndizja qeri po ishte e pamundur sepse me zor ja dal mas 3 viteve e kam sjell ne shqipri dhe me pas vazdova jetn krejtesisht vetm kaluan dy vite dhe un nje nat duke nejtur kerkoj mamin pa pritmas me dalin shum emra si i saj duke i kontrolluar me rradh ndala ke njera qe e cila ishte ajo e njoha vec nga syt bera krahasimin me foton e vjetr fal Zotit ishte ajo me pas i mar foton ja dergoj njerzve te mi dhe ato me than po mami esht.Un i bera ftes ne fb nuk ma pranoj i beri daja ja pranoj ne mesenger kishte len nje nr tele dhe daja e mer dhe ma jep mu un e mar ne wecap me dep nje zojn dhe me thot nuk jam personi qe kerkon po e kam shoqe i them te lutem me ndimo ajo me ndimoj deri sa i degjova zerin un ende sjm ber nenen po nuk do ta beja kurr te braktisja familjen as femin kam then o Zot me jep durim se jam njeri e ska ndjesi me te keqe vec nje jetim mund te me kuptoj mu se disa te shofin me keq ardhje te madhe nuk di si ta quaj ate se me detyroj ti thoja me mir te kishe vdek me tha nuk te du kam kriuar familje te re un nuk kam faj sepse nuk e detyrova un te me nxirrte ne jet babin e kam pas flori ka qen nje njeri.Qe me falte dashuri pa fund por un nuk e kuptoj dot cfar do te thot nen nuk kam then kurr mami sme del fare nga zemra me cudit fakti si mundet ta ket zemrn kaq te fort si do qoft arsyea po di te them me ka lendur ne shpirt nuk kam forc te qendroj nuk di ti ndaj dhimbjet di te them esht nje ndjesi e tmerrshme humb dhemb pa fundesisht sa shpesh thua cfar i kam ber Zotin kam deshmirtar Zoti ka ngel per mu se njerzia qenkan pa ndjenja un rri e mbyllur ne vetvete sepse sme kupton dot njeri ne moment kur me tha qe nuk me do me humbi deshira per te jetu pse Zot kaq vujtje te madhe meritoj un nuk mund ti shkruaj dot me detaje gjerat sepse esht shum histori e gjat por doj te thoja atyrve qe kriojn familje mos i braktisni femit se esht gjynah edhe mekat.