Jam i martuar me gruan e shokut tim,Ajo vet e para me ka puth,kam qen duke i la durt kur me ka ardh dhe... | Histori Të Jetës

Jam i martuar me gruan e shokut tim,Ajo vet e para me ka puth,kam qen duke i la durt kur me ka ardh dhe…

Jam i martuar me gruan e shokut tim,Ajo vet e para me ka puth,kam qen duke i la durt kur me ka ardh dhe…-Mirmrama ju pershendes.Po du me i than do fjal ish shokut tem te ngusht te cilit ja kom mar grun e sot gruja e tij jeton me mu dhe ka kriju familje me mu.E di qe e kom lendu e kom deshpru shokun tem ma tmirin po a me nal tash une jeten tem per ta po ktahen kerkush se kish ba hiq.Sa shum her me ka qu fjal qe ka me mque ntjetren dyje e ka mem lan sakat po une ktu skom pas faj kurgja o shoqi jem kom shum fjal me ja than e kum vendos ktu me tregu se masi sna ra kurr ma me fol si burrat ntavolin e mi spjegu gjanat qysh kan rrjedh.Une ja kom mar shokut grun e vet qe u kan i martum me ta qe nfillim e pata ni veten katastrofikisht keq po tu kalu koha e tu menu pak ma gat e pash qe nuk bon me ni veten keq se mas pari une sja kom mar me zor ajo vet um ka dhan sheja per me jetu me ta.E kom pas shok per 15 vjet e kena kalu shum sfida bashk me ta kur i bani do vjet tha po du me gjet ni gru me u martu se don me me ik vakti,une besa e kom perkrah per kit drejtim edhe e gjeti diqysh grun nuk e qun fort larg e u martun.Une kisha qef hala me nejt pa u martu se sma kajke niher martesen mu doke keq kur i nijsha shokt e mij tu u anku qe smujshin mu knaq ma si perpara.Si e kum pa kit nusen e shokut ma ka livrit zemren e jom njoftu me ta po kurr smujsha me pa sikur grun e shokut po diqysh e kqyrsha me dashuri edhe me menim tjeter.Edhe ajo mu qashtu mka kqyr tash e kum mar vesh masi jena ba bashk.Dojsha me hanger veten prej sikletti se skisha qef mu me mndodh naj sen nraport me grun e tij,na me shokun kena punu me ni firm bashk e kaniher mas punes mthirrke me hanger buk te shpija e tij se ju dhimsha se une jetojsha vet ngurbet thojke hajde bile ha buk e shko nshpi tani pusho. Shkojsha une pa pritu hiq kur hike shoku nbanjo mi la durt ajo gruaj e vet meniher vike te une e ma bojke qysh kalut sot a je lodh se po te zdrit ftyra une ja bojsha po jena lodh po ftyra se di pse po mzdrit,kjo ma kthejke nashta qe po msheh mu edhe keshke.Une qaty e kum pa se edhe asaj une po i pelqej,ja bojsha nashtta edhe per qata po se di shokut a pi zdrit ma shum kur po tshe ty.Dojsha me lan hapsir qe mos me u gut per kurgja hiq.Si vike shoku jem ajo e ndryshojke krejt qehren.Edhe dikur ma rroku shum mir qe kjo po tranohet mas meje.Ni dit ja prisha kerrin me qellim shokut qe mos me ju dhez masi te kryjna punen e une i thash po dal pak ma heret prej punes se kom me shku mi ndreq do dokumenta edhe qashtu ja bana aj met aty.Shkova drejt e nbanes te gruja e tij i tham a u ardh burri tha jo valla hala e ti ke ardh vet a thash po une vet erdha se menova mos u ardh aj.Thash ani se po shkoj une e nashta vi ma von tha jo jo jo ti me shku hiq se paske ardh shum mir hajde laj durt e ha diqka mos ta nin per sen ti je si nshpi tane ktu.Une menxi qe spritsha me hi mrena e shkoj drejt nbanjo mi la durt veq kur u ardh permas ma ka mshel deren edhe ja ka nis me mputh.Edhe une ata edhe ajo mu ma sdishum mu nal,qaty e kum pa qka osht dashnija e vertet kurr qashtu sjam ni tu e puth ni femen.Na prej qasaj dites kena fillu lidhjen ton tinxa nja 9 muj kena nejt qashtu e gjat ktynev 9 mujve ja nisa mi ftof raprotet me shokun me qellim se dojsha me para pregadit per ngjarjen qe ka me ndodh dikur u ftofen kogja shum edhe i shkoj grus tij nbanes ja mar teshat e qoj te une nbanes e veq e kom thirr shokun i kom than un edhe gruja jote e dojna shum njani tjetrin kena vendos me kalu jeten bashk e ty tu kisha lut mos me na nderhy ne jet se kjo e ka dasht me qef edhe une e du me qef nuk ka kurfar imponimi ktu.Ai lujti nkry e mka lyp tona ant e mka qu njerz e mka qu fjal po une veq i kisha pregadit krejt planet,banesen e ndrrova punen e ndrova krejt i ndrova veq mos mu perball me ta bile nfillim.Tash kjo osht gruja jem na kalojna shum mir bashk kena dashni maximale kjo pun ja ka nis mu harru se edhe shoku niva ishh feju e veq dashta mi than se nashta e lexon kit histori dashta me ja spjegu punen qe mos meno se une ta kum ba mas shpines ose grus tane i kum ba presion ose i kum fol keq per ty.po arsyeja kryesore u kan se une e kum dasht shum po edhe kjo mka dasht shum,na e kena dashnin shum tmadhe mes vete e kurgjo su kan qka ti ke menu kisha pas qef me ma ba Hallall se nashta ti sot e don ma shum te fejumen tane se sa qe e ke dasht grun tem e edhe ti bahesh rahat edhe une jam rahat veq dashta me ta lyp hallalllin e mos me majt inat ma me mu nkit aspekt e di qe me fol e me nejt bashk nuk vjen nshprehje po bile inat me neve mos maj.