fbpx

E hapi telefonin gruaja e tij dhe ma dha burrin e saj, dua ta takoj edhe njeher sepse e dua me shpirte...

E hapi telefonin gruaja e tij dhe ma dha burrin e saj, dua ta takoj edhe njeher sepse e dua me shpirte…


E hapi telefonin gruaja e tij dhe ma dha burrin e saj, dua ta takoj edhe njeher sepse e dua me shpirte…- Pershendetje shpresoj qe te me a publikoni historin time dhe ndoshta do me lehtesohet sado pak,dhe shpresoj ta ndegjoj personi i Zemres time me inicjalet E.S qe ekom dashte shum dhe edua deri ne frymen e fundit.po fati naka qellu ashtu qe skemi mujt me qen bashke.Isha nje vajz 18 vjeqare pas lufte dolen telefonat mobil dhe si e re me shoqe thirshim policin na u doke shum intersant po nga ajo dit mu lejmru nje ze qe nuk e harroj kurr qe me hyri fell ne zemer edhe u njoftova me at person utakuam ndjenja e njejt po si diten e par me kap saher e permendi emrin e ti edhe esho kemi pas biseda te gjata koh pas kohe jemi taku po skemi pas diqka shfrenuse perpos perqafimeve te ngrohta edhe puthje nje dit pas dite e telefonova prap mu lejmru nje ze qe nuk e harroj kurr me tha kush jeni ju un jam nusja e ti un u shtanga se di pse sme ra pika as qe ekam prit thash jam nje kolege e ti ajo me sjelljen e saj ma dha burrin e vet dhe fola aj shpejt e mbylli pas nje kohe jemi taku dhe se ka pranu qe ka grua skemi qen me banim larg shum afer dy kilometra pas nje kohe tu ndegju radio dulen urimet se kishte djal me gruan dhe kuptova se aj kishte 4 femij vdiqa kam qajt me zemer kam qajt me vite te tera mene fund e pranoj qe kishte femij e grua po nuk u largua nga un as un skisha zemer te largohem nga aj me ka lutur te jem bashk te ikim dikund po nuk kam pas zemer te.lendoj nje grua me femij po edhe tme kishte mbajt para duarsh se skisha pas zemer me nda e mu bo penges e fmive e gruas se gjor edhe pse zemra ime ska dasht as nje person me zemer vitet ikin ibera 25 vjet zemra skishte ndjenja per dike tjeter me erdhi fati u martova me dike qe skam pas ndjenja as nje her per te edhe pse esht person i sjellshem mika jap gjitha lirit por un zemren eka. te aj shpirti im E.S ekam pa edhe pas martese zemra mrre saher e sho zemra mthot qe aj esht pjesa e shpirtit tim edhe pse as nje her skemi pas mardhanje perpos puthjeve e perqafimeve te ngrota skom dasht me pas diqka ma shum kur ekam dit qe smujm.me kan bashk ikam 3 fmi ikam gjith te mirat e ksaj bote po zemra mrre vetem per te gruja ika vdek ati por ka gjet tjeter prap tash jam merzit edhe me shum pse se pata un fat po fatet e pamundura po egzistojshin skam pas zemer me shkatrru nje grua qe sme ka faj edu edu ndoshta dikuj i doket shum sen i kot por edu me shpirt kerkesa jem e vetme esht vetem ta takoj edhe nje her vetem te perqafoj me sa kam forc edhe te pershendetem si miq te mir respekt per ju e jet gjat shpirti im E.S nga un qe kurr su lodha se dashuri ju lutem anonim nga A….. per E.S