fbpx

Ma mire me u martu me nje te huaj se Shqiptari te don vetem per interes , Qe nga dita qe jam martuar kam shum probleme me familjen e burrit sepse

Ma mire me u martu me nje te huaj se Shqiptari te don vetem per interes , Qe nga dita qe jam martuar kam shum probleme me familjen e burrit sepse…!


Ma mire me u martu me nje te huaj se Shqiptari te don vetem per interes , Qe nga dita qe jam martuar kam shum probleme me familjen e burrit sepse – Mirdita tlutem anonime. Jam nje vajze 23 vjeqare , kom lind perendim dhe vazhdoj te jetoj gurbet me familje. Jam njoftu para dy vite me nje djal se ka jetu perendim ne te zezen veq vet dhe familjen e ka kosov. Kam shku kosov e jena feju shum shpejt,(1vjet gati kem fol)se e kom dasht shum dhe skom pyet as per familje as per kushte qe i kan. Pas nje kohe i kan dal letra dhe ka shku prap gurbet. Kemi qen larga njani tjetri,kena jetu larg 1000km dhe shkaki largesis jena rrok gjithmone ma Shum per gjelozi tinaj qe as pun sdojke mem lan. Erdha dej te fundi se smujsha ma.gjith shpi pa punu (gjith kam punu per ni te.ardhme mat mir) mu pat ba monoton gjdo sen. Thash me shku me jetu te aj ja mu nda. Bash qat her mu ka ofru nje mundesi pune shum tmir po aj vendosi me ardh mem marr. E pershendeta familjen shoqniin jam merzit shum , po hatri tij shkova spata tjeter zgjidhje. Shkova atje edhe pse nuk e kam dit gjuhen krejt senet i kam kry vet me banes me faktura me ble sene Per shpi me qato pare se kam punu . Per dit fshij laj ba buk qaty vet shpi mazi se burg. Kur vike aj gjdo her tu shty e ma e keqja sa her jena shty tuj shkru familjes tem.pa kuptim si me kan un fajtore. Jena shty qaq shum her qe kom.dasht me dal prej asaj shpije po sum ka lan. Familja vete 10 rob kosov gjdo muj tu lyp pare,krejt te aft per me punu pp krejt badihavgji. Sa her kam.shku kosov kom qu tfala krejtve edhe pare e kurr niher sum kan rrespektu si nuse apo si njeri. Tu than po qohesh von a ne fakt para 8ve jam qu veq tu qit kafe ,qaj pa nal e hysmet qe Kurr sum ka dal koh mu nreq per veti le ma me dal najkun. Kaj her kur jem dal Gjith tu perzi “..ku po shkoni ,ku po dilni,qka po hani jasht , veq tu harqit pare , neve pare spo na jepni( a.gjdo muj i kena qu pare qe per veti gjith e kena shtrengu rrypin si me.hanger e me dal gati kurr se as kerr skena pas ) e per veti kta tu ble qa mos tu dal ka mos ..dasma ,Ahenge, tu thirr darka silla hallkin me pare tona. Mramten her ,shum frik,jam kan kosov e mu ba boll.me qeto maltretime edhe qaq qe kam ftyr kerkujt kurr sja kom kthy fjalen se smuj,i maj mrena e shkoj kaj dhom. Nje dite me.erdh fundi smujtA ma.i thash burrit tem.ska ven per mu ma ktu se kta mpaskan daSht veq per.interes edhe ktij i thash , se un veq pare tu dhan e une kerkushi veq me mu gju. Jena shty rruges qaq shum.qe smujsha ma dojke mem dal shpirti prej veni,thojsja Pse bash mu mem ndodh kjo ?qa kom ba per me meritu ni jet si sklav si rroktaric i gjithkujnaj??!qfar jete kam pas e ku jam ardh per mu esht tmerr. Jam kan te nje grua si lexon Kuran, pa i tregu gje mi tregoj te gjitha dhe tha ki te bame. Un nuk kam besu kurr ksi sene po kur i ka dit shum.gjera mka hutu. Gjdo her keq e ma keq spo muj Ma,kerkujnaj sja nin per mu, veq me maltretime spo muj Ma,gjdo kush musafir qe vjen me nejt vjehrri jem para krejtve mqet posht. Per mu osht vdekje sjam tu mujt Ma,kisha dasht me kthy kohen e mos mu feju me ksi njerzi degjenerum qe sdin qka.osht fjal a RRESPEKT. Nese nuk permison qekjo situat kom mu da se jeta osht shum egat,jena vitin 2018 per me ju ba sklav dikujnaj e met shkel gjith. Zemra pom.dhem. ju kisha lut gjdo qike mi pas ment me marr ni person.qe.te don pa kushte , qe per ty ban cmos dhe se len askan met maltretu. Edhe kta e kan ni qik pp nafaka e saj qfar familje ka qellu, edhe ajo dojke me mu perzi thash allahile kqyri punt tua ti,je met edhe ti mem fol alllah allah .qka sman kjo tok. Njeri mir.gjithmone po heke. Kur thojn lefsh e keqe me nafak. Sosht per mu lavdru as sen po jam rrit me nje familje ku sum ka mungu asgje qfar jete e kam pas kur mendoj qfar situate kam , tham ma mir e kisha marr nja te huj se shqiptari me mujt edhe shpirtin ta nxjerr. Po du mu largu edhe pse zemra jem e don, kisha dasht mi than zemres me mu ba guri dhe mos me ndjeh sen. Kisha mujt me shkru gjdo dettaj po spo muj, mu ka shemb krejt bota para syve.Ma mire me u martu me nje te huaj se Shqiptari te don vetem per interes , Qe nga dita qe jam martuar kam shum probleme me familjen e burrit sepse