nje femer tjeter

Ma dha ne tel nje femer tjeter me fol, m’tha “Une jom me to”, por Une jam shtatzan, Ai po behet babe!

Ma dha ne tel nje femer tjeter me fol, m’tha “Une jom me to”, por Une jam shtatzan, Ai po behet babe! – Pershendetje jam nje femer qe as njeher nuk kam qen e lumtur deshta te mbetem anonnim kam pasur nje femiri ku me mungonte gjithshka nga varferija por lumturin gjithmon e kisha. Qe ne mosh te re si 19 vjeqare u martova jasht vendit ai kishte nje martes te deshtuar, edhe ishte me i moshuar se une. Un isha nje femer shum e bukur edhe e but e qet po nuk shkonte diqka nlidhje dashuri nuk kishim asnjeri por gjithmon munohesha tju afrohesha por aji kishte pas dashnore tjeter gjithmon ishte larg meje jetova me te 3 vite kshtu duke medu se mos vall po ndryshon por nuk ndryshoi as pak jetonim si dy te martuar por pa dashuri. Kshtu qe un vendosa te ndahem edhe u largova. Por ndodhi diqka tjeter me jeten time mbas dy vite ndarje u njoftova me nje djal. Aji ishte nje djal i bukur dhe shum i dhimbshem ai u dashurua shum ne mua po ashtu edhe une e donim qmendurisht njeri tjetrin gjithshka shkonte mir gjat lidhjes aji ishte i pa martum po nuk i pengonte me thoshte se do te bej njerin ma tlumtur. Ai nxitonte qe te martohemi edhe ashtu u be u martuam dashuroheshim qmendurisht sa qe deri ne fund te dites u permalloheshim per njeri tjetrin por mbas 5 mujve ndryshoi ai u be nje njeri psikopat qdo sen me ndaloji deri sa edhe veshet cilat mu mpelqenin nuk me linte familja vet u kon gjithmon kunder meje por ai thoshte se do ta bejm shpin ton edhe dot dalim nshpi ton vete saber. Nganjeher u beja nervoz edhe si fillim e humba nje shtatzani kjo ishte per mu ni shej e keqe ashtu vazhdova duke duru isha e lumtur sepse isha me te e dashuroja edhe pse mu perzike nshum sene edhe mi ndalojke, nje dit mengjesi kisha u zgjova ate dit per nje qast u gezova shum bera testin isha shtatzan e perqafova edhe i thash po behesh bab ishte dita me e lumtur e jetes time. Por per nje qast filluan kacafytjet edhe un fillova te nervozohem ja ktheva disa fjal dhe ai filloi te me rrah aq fort sa qe un gati e humba vetdijen ne u ndajtem ate dit un shkova te familja por nuk mundeshim te ndaheshim nga dashurija. Per deri sa rrija te familja un vedosa te hjek fmijen i dhash koh dy dit nese nuk vjen me fol per fmijen qka me bo un do ta heki ai nuk erdhi me preteksin se kishte pun. E un e hjeka. Por prap ne smun te ndaheshim prap se prap nuk muneshim pa njoni tjetrin edhe ntelefon ashtu edhe takim. Masanej takimet si bonim. Por gjithmon kemi qen bashk ne telefon kemi qajt. Ai me thoshte se me donte me kishte gjithshka ne jeten e ti dhe qante ashtu edhe un. Deri sod ishim kontakt por tani ai ka vendos me hup kontaktin me mu por un nuk muj me lon e me harru se e dua ai mthot se un jam me nje lidhje mos em pengo mo per derisa edhe ma ka dhen nje femer me fol ajo me tha se un jom me to. Ai osht i imi edhe gjithshka e tina asht e imja un jam shtatzan ai po behet babe. Un i thash nuk asht e vertet ma jep ate ajo me tha se ai po te ndegjon nuk don te flas un jam per me fol. Kto fjal me shtinen ne dhe un vetem po qaj jam duke e vuajt shum ket gje por kam nje ndjenje qe nuk asht e vertet. Nuk mundem ta harroj ate ai e di por as ai mua nuk mundet tme harroj. E lus qe te del te flas sy me sy te verteten. Flm per mirkuptim.