syt Burrit tem

Kunata po ja ngul syt Burrit tem si me kon e dashurume ne te, e kam nxan duke na ndegju se cka po foli me Burrin!

Kunata po ja ngul syt Burrit tem si me kon e dashurume ne te, e kam nxan duke na ndegju se cka po foli me Burrin! – Pershendetje. Ju pershendes dhe dua historia ime te mbetet anonim. Un kam diqka qe me brengos kisha pas deshir te me jepni kshilla dhe ju lutna pa ofendime se po ndihem e lenduar. Un jam nje grua e martuar dhe kam qen tej mase e knaqun me bashkshortin tim te cilin e kam pas pran dhe me ka perkra ne qdo aspekt. Problemi eshe se diqka sjam ka ndihen mir kohes fundit. Burri im nisi te ndryshoj dhe ban sjellje te quditshme. E si me cek dhe si me tregua prej kur e martoi vllaun ai ndryshoj teper. Pikrisht nga ajo koh burrit tim si ka interesuar shume per mua. Ne at koh si interesoj a jam apo sjam afer dhe su merzitke fare. Me qen se jetojm jasht vendit prej si e martoi vellan ai ka deshir te shkoj ne kosov edhe kur shkon me genjen qe smun skam koh menxi qe me lajmrohet kjo o nje sjellje e quditshme se ai me mu ka bisedu gjith. E kur isha bashk me burrin ne kosov pash shum gjera te quditshme e kon shum rand me than po kunata diqysh si me kqyr me nje sy tjeter ka un me burrin bashk aja e kam nxan duke na percjell e duke na ndegju se qfar bejm a qa po folim. Dhe burrin e kam diktu qe ka deshir me nejt gjith ne shtepi sidomos ne prezencen e saj. A thu qfar te bej qka jan kto ndryshume a esht mir qe kunata tja rras kunatit syt thu ti don me hanger apo u dashuru ne te. Ndihn nga ju se prej ketyre sendeve du te qmendem, burri im prej ardhjes se saj ka qu dor edhe ne mu dhe smujke as tme shoh me sy e kjo ndodh vetem sa ish aty bashk dhe kur kthehem sillet ndryshe. Qfar mund te ket apo i ka ber diqka qe e din se ne dy duhemi shum dhe ka deshir tna sheh te shkatrruar. Apo qka eshte smund te di faleminderit. Me falni se e zgjata pak po njeri shkruan te marr ndonje kshill qe mundeni te na ndihmoni faleminderit shum nga te gjith qe me shkruajn fjal te mira qe mujn mem ndihmu.