Kur u ndava Babi me thoshte "Ti ki me ngel ne shtepi, i pari qe do te vi te te kerkoj do i'a bej perhajr"! | Histori Të Jetës

Kur u ndava

Kur u ndava Babi me thoshte “Ti ki me ngel ne shtepi, i pari qe do te vi te te kerkoj do i’a bej perhajr”!

Kur u ndava Babi me thoshte “Ti ki me ngel ne shtepi, i pari qe do te vi te te kerkoj do i’a bej perhajr”! – Jam 20 vjet dhe dua te them ca gjona per burr dhe familje, ca mendoni ju a mund tme spjegoni kur kisha 15 vjet e desha ni qun por familje me adetet te kohes se vjeter dhe nuk kam pasur guxim ti tregoj askujt tgjith familjes qysh ne moshen 13 vjec qe isha e vogel me torturojshin ma ndaluan me shkoll me tgjitha dhe ne shtepi as koleg e as kolege isha e mitur gjithmon me ngacmojshin me fjal ty nuk te mer askush, ty nuk te don askush, kerkush nuk po vjen me te lyp, qysh e vogel deshira e familjes tme largojn nga shtepia se kishin frik se po i ngelem ne shtepi, dhe pastaj me keto fjal u detyrova te takoj nai cun por Zoti ma dha diqka qe nuk e meritoja ishte i bukur jo shum i pasur por qe e doja dhe ce ishe i pari per mua ni djal ne moshen 17 vite por ishe ni koh shum e mir per mua por prap deshtoi lidhja ishte me koh e shkurtur me dhum veshtersi u benem bashk por ai e kishte ni shpirt te mir me respektonte shum kur isha i merzitur ai gjithmon ishke prezenc me kshillonte gjithqka dinte per mua dhe un e dija per at momente te pa harrushme, jam e lumtur qe ai sod nuk eshte me mua e ka jeten e lumtur dhe ishalla jeton shum mir se nuk e meritoja e di e kam dasht dhe mka dasht ma mer mendja po prap mendoj qe un nuk isha per at por problemi tjeter pasi qe u ndava nga ai me terturuan familja me gjuajshin me fjal dhe me shum ti ki me ngel ne shtepi me fjal dhe me shum ca nuk fliten babai me thoshte se nese dikush te kerkon i pari ce do tvi do ia bej perhajr jam vajz e vetme motra ime e vogel nuk kam me kend ta caj hallin dhe un thosha ce nese vjen dikush se jeton ne mergim dhe un do e pranoj vetem te iki mbase askush nuk me don mendon ce do i ngelem ne shtepi dhe ajo ndodhi me kerkuan dhe pranova nuk jam per ket un jam e bukur nuk jam e shemtuar por vetem nafak prem por kam mbet mbrapa pa asken as shkoll as shoqeri as askend dhe vazhdova jeten por cfar jete sikur te isha e Nemt ne jeten time burri me terturon shum dit dhe nat rrugicav dhe kur vjen ne shtepi acarohet bertet me rraf por jam e detyruar ta duroj kam qar dhe e gjith jeta me shkoj ashtu kam dasht te iki ne polici por mendoj se prap nuk me ndimojn askush familjes ia kam tregu por skan ndermar asgje vetem me thojn ai burr eshte duhet te durosh nuk do ngelesh tu i nderru kam mendu te lendoj veten e di se askush sdo merzitet dhe askend nuk e la keq kam tentu sdisa her por prap jam merzit kam qar kam qar dhe prap e kam ndaluar veten sdi pse jetoj ende jam femer pa shpresa ne jet nuk i bej askujt keq jam Goc pa sherr jam e drejt dhe e dua realiteten dhe te verteten un edu gjithkon por per kon un po jetoj un jam ne gjendje dhe jeten te jap per familje ose tani per burr por as familja sme perkrah e as buri jam e merzitur shum sdisa her me hidhke menja te bej diqka veper te keqe dhe te ngelem ne burg aty pastaj nuk dua askush te di per mua por te ngelem per gjithmon qe mos ti merziz per mi ber vetes keq por ta din se jam mir dhe jam mbrenda qe te mos munden as tme takojn as tme shohin jam e detyruar te bej dicka por cka nuk e di ne polici do behem e keqe nga te gjith dhe prap do te me percjellin per ne shtepi sepse jam e frikshme ketu skam kurfar te drejte e di por prap edhe pse te gjitha mi bon mu mdhimset dhe nuk dua ta demtoj askend dhe mu shkatrrua jeta dhe sdua te jetoj keshtu por as sdua ta lendoj askend e qfar zgjedhje mund te bej tek familja sdua ata po te me kishin dashur gjithcka ndrysh do ishte kishin fol dhe kish pas frik pak ky dhe e kish bo stop vetes por nuk i ka interesua askujt e per burr smund te jetoj kurse asniher nuk interesohet per mua ky asniher nuk e ka ndaluar veten te thot stop dhe te jetoj normal prej kur jam ketu vetem me koleg asniher nuk don te dal me mua vetem tek tfamiljes dhe e strukur si gjithmon nuk me ka derguar as per gjuh por as per pun nuk u interesua T’me dergoj nuk ka koh t’dali ose te mer per mua per asgje e qfar mendimi kini ju qka mund te bej mas gjith kto kam e shum shum sene ce nuk kam cek dhe jan shum ma kryesore ka tboj per familje por Mjafton kaq ce mund te kuptomi pa keckuptim!