Nuk e kam dit ca eshte Gurbeti, e dua Burrin por Ai nuk ipet pas meje, gjithe diten rrin mbas firmav! | Histori Të Jetës

Nuk e kam dit

Nuk e kam dit ca eshte Gurbeti, e dua Burrin por Ai nuk ipet pas meje, gjithe diten rrin mbas firmav!

Nuk e kam dit ca eshte Gurbeti, e dua Burrin por Ai nuk ipet pas meje, gjithe diten rrin mbas firmav! – Prsh jam ni vajz ce deshta me nda dhe hallin tim me ju, jam e martuar ce ni vit dhe nuk jam e kenaqur aspak me jeten kam pasur probleme shum, nuk jam ni njeri i keq qe e lendoj dikend por hidhrohem gjithmon un pergjithcka fundosem un pa dashje, kur isha e re jetoja me prinderit dhe kam pasur nje jet shum te komplikuar jam kan shum e izoluar ne jet nuk kam pasur as shoqeri as askend gjenerates time, ne shkollen fillore Ndalova shkollen jam rrit si e vetmuar jom shum e merzitur me jeten ce asniher ne jet nuk u knaqa me jeten time , familjen e kam pas me mentalitet shum mbrapa me nje fjal , nuk me lejoshin te shoqerohem dhe te kem nje jet perpara gjithmon dojsha te ikja larg nga vendi im dhe Zoti me realizoi deshiren , tani jam ne gurbet pse kam dashur te largohem nga vendi im , te kam nje jet me te lir me te mir dhe ne ks mirren vec me fjal , un si kom pasur ne cef asnjeher dhe nga ana ime ashtu , por kam mendu se ktu eshte nje jet krejt tjeter por paskam pasur Gabim , nuk e kam ditur ca eshte Gurbeti , un e dua Burrin ce jetoj me te Por ai nuk ipet pas meje gjith diten rrin me koleg mbas firmav dhe me duket se nuk ka interes per grua , nuk me shpre dashuri ne mengjes kur ik dhe shum von kthehet, me thot ce asniher nuk te tradhetoj un vec ty tdu, por kto fjal i kam mesu si vjerrsh permendsh renci si jep aspak jetes ton, un e pranoj jam gabim i foli ne mbremje kur kthehet shum ti kshtu ashtu acarohemi por shum her ma ka kthy dhe me tkeq kam pesuar me goditje , mvjen Inati nuk kam mbeshtetje tek askush , Familja e din por duro me thojn se ti je Gabim ai burr eshte ai duhet te dal , ne rregull nuk jam aspak kunder ce e mban orarin e punes dhe ndonjeher ce del por jo per cdo dit, por jo vetem ne pun dit dhe nat un jam gabim vec pse e renoj me fjal i them fjal ce sfolen, por un i bi pishmon menjeher se nat nervoz un kur e thom diqka mosi tmbaron dhe pse ka qen fajtor kthehem dhe i thom me fal , po ai asniher nuk me ka then me fal por ka mbajt inati, un du te largohem shum her me shkon mendja tek me e keqja , skam pas asniher jet te interesant nuk kam ku me shku tet shkoj tek familja ata me shum ma bojn me fjal e izoluar ne shtepi pastaj me fjal , prap jam perballu ta duroj dajakun e nje te huajit deri me tani skam zgjedhje tjeter perderisa kam dalur dhe trenit perpara por mendoja se un po i behem katil vetes time dhe gjynaf prej Zotit prap jam Ndal, kam qar ne mes te rruges mendoj te iki ne polici por kam pas frik ce ndonjeher dhe kta nuk me mbeshtetin pa askend jam rri dit dhe nat vetem se kam ketu askend as te familjes as ndonje te aferm qe me kjajt Hallin tim , prap me dhimbset por une askujt nuk ju dhimbsem , un kam gabuar shum sa qe nuk di kam mbet ne mes te tri rrugev , Mendja ime keq apo mir , te iki ne polici aapo te duroj dajakun, kam fakte kam gjithqka qe muj me lendu shum po sdi dhe skam provoj dhe sdi te gjindem ne kto raste, kur behet fjal dicka ce duhet me iu dreituar dikujt un ne ato momente me humbet nga mendja, ose mu mirret goja dhe gjithmon dal rren ose e deshtuar edhe pse skam aspak faj un por gjithmon kam thon prap nasht gjyna ai gjyna ky gjyna aj, por askush per mua nuk po ka gjyna, nuk po du me lendu askend vetem po du me pas ni jet te qet kam degju thashetheme gjithmon jam ber kinse nuk po ni nuk po sho vetem ti iki te keqes, te mos e marr askend naper goj te jam e mir me qdo njeri dhe keshtu jom po Fati gjithmon i kundert por nuk po di se si t’ia bej cfar me thoni ju Me falni nese e kam zgjatur kaq shum por dua zgjedhje por nuk di se si si do me kishilloni ju mua!