Kur shkoj te vëllau me e vizitu , nusja e tij nuk vjen me më folë,fëmija e tijë më thonë "nuk duam te vish ne shtepine tone as ti dhe as femijet e tu"... | Histori Të Jetës

Kur shkoj te vëllau me e vizitu , nusja e tij nuk vjen me më folë,fëmija e tijë më thonë “nuk duam te vish ne shtepine tone as ti dhe as femijet e tu”…

Kur shkoj te vëllau me e vizitu , nusja e tij nuk vjen me më folë,fëmija e tijë më thonë “nuk duam te vish ne shtepine tone as ti dhe as femijet e tu”…- Pershendetje dhe nga une. Do doja mendimin tuaj por ju lutem pa ofendime. Shyqyr Zotit jam e martuar kam dhe tre femije si kokrra e molles dhe shyqyr Zotit deri tani me sa mundesi kam pas nuk i kam rene kujt ne qaf ndimoje me sa mundesi kam dhe u jam mirenjohese njerezve qe me kan ndihmuar. Problemi im eshte qe kam vellezer dhe motra por afer kam njerin vella i cili ka gruan dhe femije une per vellezrit e mij le koken por me thene te drejten kam rene ne hall se nuk e dij si te sillem femijet e tij si dhe shum femije te tjere ngaterrohen me te mijt por muhabeti eshte se femijet e tij kur zihen me te mijt me injorojne dhe mua dhe femijet e mij por e keqja eshte se me thone nuk duam te vish ne shtepine tone as ti as femijet e tu nuk je pjestare e familjes tone. Kur marr ne tel e ngrin tel i pys ku eshte babai me thone nuk ka cte duhet ty dhe shum e shum te tjera dhe te gjitha keto ne sy te prinderve tyre. Dhe une shpesh here kam thene me vete dhe atyre dhe te gjithve qe nuk shkoj me po prap me vjen keq per vellain. Kur i thash vellait me tha qe ohuuu dhe ti merresh me fjal femijesh te ngelet hatri kot. Nusja me tha eeeee ti ndoshta kerkon sebep per tu ngaterru po une i thash une nuk jam rrugeve dhe te me bejne femijet rezil ne mes rruges. I thash vellait po mire femija po ju ose me qarte ti nuk mundesh ti thuash femijes tende te flase me mire sepse me ka halle eee me tha do pertas femijes neper rruge e po mire i thash te me pertase femija jote mua po une nuk duroj femijet e mij ashtu e jo te tjerve. Dhe nuk shkova per ca dite me mori vellai e me tha pa me diskutuar tjeter gje vetem me tha po deshet hajdeni te pim ndonje kafe sikur ska ndodh asgje e mora familjen ju thash hajde per hater te tij po shkojme. Kur shkuam nusja sna doli para syve fare fliste me femijet atje tek guzhin i than qe erdhi halla e nuk doli me na taku. Pime nje got uje dhe ikem. Pa me thoni ju si do kishit vepruar po te ishit ne vendin tim. Une nje gje spo kuptoj me vellain tim kur ai e shikon qe mua nuk me duan perse me therret per kafe. Une kam vendos ti them. Here tjeter vella mua mos me thirr as per kafe as per asgje don te vish hajde nuk don mos hajde sepse une thjesht nuk ndjehem mire. Nga ana tjeter them te shkoj e mos ma niiiii fare per te tjeret te rri me vellain e ato le te bejne cfar te duan. Femijet e tij jan nen 10 vjec jua theksove sepse mundet te mendoni qe jan te medhenj e nuk pyesin per prindrit. Ju lutem mendime me pasterti sepse nuk i dihet jetes si mundet tju vije dhe juve. Ju faleminderit dhe ju lutem a Anonim